Přechod z Yamaha RX-V483 na RX-A830

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ricky_CZE 19. 6. 2019 09:13

Ahoj,
Potřeboval bych poradit, zdali se takový přechod oplatí? Jediné, co jsem postřehl je, že chybí WiFi, bez kterého se obejdu. Hlavní motivací je možnost při konfiguraci 5.1. zapojit přední repro pomocí Bi-Amp.

Díky za každý postřeh!
Ricky_CZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 19. 6. 2019 10:10

Nie som si isty ci si extra zvukovo polepsis s tym bi-amp zapojenim. Vies ho spravit aj na sucasnom receivery pomocou bi-wiring. Ta A-830 ma vacsi vykon ale ten isty prevodnik takze si nemyslim ze by tam bude dramaticky rozdiel v audio kvalite. Ono by to chcelo asi este vyssiu radu AVR pre lepsi audio zazitok. Sucasna A-1080-ka ma uz DAC ESS Sabre napriklad. Z vlastnej skusenosti som prechadzal z nejakeho HTR-4066 na RX-V679 s bi-ampom. Bol tam posun k lepsiemu, ale nie az taky ako som asi cakal. Ak to chces len kvli filmom, tak neviem ci sa to az tak oplati. Ak kvoli hudbe, tam by som skor uvazoval nad stereo zoilovacom...
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Yamaha BD-S473
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 6. 2019 10:29

Pokud chceš lepší zvuk, zaměř se v první řadě na akustiku místnosti a ve druhé řadě na reprosoustavy. Tyto dvě věci mají na kvalitu zvuku výrazně větší vliv než zapojení bi-amp/wire.
Pokud už máš výše uvedené věci vyřešené, můžeš experimentovat se zapojením, pokud si myslíš, že vylepšení zvuku bude odpovídat vynaloženým financím.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 6. 2019 10:47

Kdysi jsem prechazel z rx-v 440 na nejakou novejsi ctyrkovou radu a byl to krok zpet. Strasne to zacali sidit a zvuk uplne ztratil dynamiku. Radeji jsem to prodal a koupil RX-A730 . Hodne zalezi jak velkou mas mistnost ,repro a dost udela i ta akustika. RX-A830 bude Zvukove lepsi,ale jestli to dokazes vyuzit tak na to mame malo informaci.
jardadts
Mírně pokročilý