Zesilovač 15-20kkč

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 27. 8. 2019 09:50

Ahoj,

přemýšlím už nějakou dobu, že bych vyměnil můj stávající starý zesík VIDEOTON RA6386-S. Bedny mám hodně vylepšené Polk S60 americké verze, přehrávač RPI-KALI-Piano2.1-Relay Att.
Nedávno jsem měl rozestavěný jeden kanál DIY zesíčku JLH2003 s tesláckými tranďáky ale nějak mě to nepřesvědčilo. Hrál velmi solidně ale bylo to jenom na úrovni toho videotonu. Čekal jsem od toho více. S kolegou ho ještě proměříme a nějak poladíme ale nedávám tomu velkou naději.
Hledám něco v cenové relaci nejlépe +-15-20kkč. Není problém dát více ale nerad bych to hodně přepísknul vzhledem k tomu, že ještě dodělávám rekonstrukci bytu.
Rád bych něco v třídě A či AB ale není to prioritou. Nový zesík to nemusí být. Celkem se mi pozdávájí tuty monobloky Hyperion ale moc info o nich není. Popřípadě se mi ještě zamlouvají zesíky Emotiva, které mají poměr cena/kvalita velmi dobrý.
Doporučili by jste něco jiného, lepšího v dané ceně?

Díky za rady

px
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 8. 2019 11:58

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 27. 8. 2019 16:24

Hele zkopíruju poznatky jednoho kolegy hifisty jak vintage Pioneer A 60 ( já ho sehnal za 4500 Kč : )
přehraje kombo za 200 000 Kč

Smutné zjištění.

Včera, byvše poněkud unaven po předvčerejším výletu, jsem zůstal doma. nemaje do čeho píchnout, mě napadlo, že bych mohl zkusit udělat experiment. Možná někdo z kolegů hifistů před časem zaregistroval, že jsem v sekci Bazar Hifi inzeroval k prodeji svůj top-kus zesilovače Pioneer A-60. je po servisu, vyčištěn, odprášen ale zejména nastaveny pracovní body a vyčištěné kontakty, takže nic neprská, neruší. A tak jsem jej vzal a zapojil do své hlavní sestavy na místo komba Bryston BP-25 a Bryston 14B-SST. Jako zdroj signálu jsem použil gramofon Sanyo TP-1000 s přenoskou ortofon OM-30SE. Reprokabel jsem musel použít obyčejnou dvojlinku Jako 2x4mm2, protože moje Audioquesty K-2 mají koncovky, které do zesilovače Pioneer nejdou. Zapojil, nasadil svoji oblíbenou Omegu Csilagok Utján a čekal, co přijde. Pánové, jiné slovo pro to, co přišlo, než ŠOK, nemám. Obrovský prostor, perfektně promalovaný hluboký bas, sametový vokál, jemné činely. No prostě úžas úžasný. Do večera jsem sjel asi 5 LP a nemohu se ubránit dojmu, že můj preamp trichord Diablo za krásných téměř 60 tisíc kačen nestojí za nic. Prostě v dobách, kdy nebyl ještě zmršení zajebaný digitál, byly phono preampy dotažené k daleko vyšší úrovni a zaplatitelné peníze. Pioneer A60 je toho důkazem. teď jsem dojel LZ 1, Deep Purple In rock a nemuset jít odpoledne na hory, jel bych další. Nevím, jak to udělat, ale toho Pincka si definitvně nechávám a seženu mu dobové bratry. Nedalo mi to, musel jsem se podělit o obrovskou radost z toho, co mi leželo doma nevyužité.
Tak pánové, abych vyloučil WOW efekt, další postřeh píšu radši až po dvou dnech a řadě dalších LP. Je to tak. prostě hraje to z LP lépe. Včera jsem si pustil Vaška (bez Evy) a na skladbě perla mi naskákala husina. Podmanivý neskutečně věrný hlas, jak si jej pamatuji z live vystoupení. Floydi - WYWH - taktéž. Precizní zvuk akustických kytar, balada. Bas - parádní hluboký, až mě občas zamrazilo. Staří Párpli - slyším ty Maršály a gibsony v reálu... Já snad zase začnu kupovat černý placky, jenže.... STarý nejso a když jsou v dobrém stavu, neví, co yb si za ně řekli. Začarovaný kruh. Dnes zkusím zapojit Lindemanna - uvidíme, co se bude dít. Ale gramec je jasnej na 100%. Lidi - dělejte pořadník na Brystona - možná bude ke oupi za babaku :

Tak další postřehy: včera zapojen Lindemann 820S (strojek, který opravdu hraje). Spojení s Pioneerem A60 obstarává momentálě jakýsi RCA gábl (Clearudio trident) a opět mi padla brada na klíční kost. Abych se neblamoval, přehrál jsem asi 4 Cd a dojem vždy stejný. To znamená: proti Brystonu o psí chlup staženější prostor )nedivím se, když vidím ty cesty uvnitř), ale tím negativa končí a nastávají už jen samá positiva. předně - více detailů ve středním azejména nejvyšším pásmu. To bylo nejvíce patrné na multivrstvé skládané nahrávce Tubular Bells II od M.O. Všechyn nejjeměnjší cinkátka jous jasně slyšitelná, ba přímo objevil jsem v muzice další a to tu desku znám pozpátku notu od noty nazpaměť. Bas je o maličko méně objemný, ale opět o psí chlup, ale má lepší rozlišení. zejména je to poznat na krátkých úderech na různá velký bonga, konga a jiné bubny, ale i na elektrické base. Muzika je prostě detailnější. vokály jsou lépe separované. Dnes, až odejdou zedníci, kteří nám rozbili prádelnu, spodní kouplenu a do horní koupelny je za žádnou cenu dnes nepustím), si dám Vláďu Mišíka a jeho fenomenální album Umlkly stroje. Tam je krásně nahrané čelo, tak pak dám další postřehy. Opravdu koketuji s myšlenkou, že Pinďourek hraje lépe, než kombo Bryston 14B-SST/BP25 za cca 200 liotrů a kabeláž za dalších 50. Smutné, opravdu smutné :-(


Sežeň toho pindoura , koupíš ho za pár kaček a máš vystaráno.
Mám ho a potvrzuji hraje parádně. A Polk repro mám taky : )
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 8. 2019 09:03

Pixxel: Nahrazovat VIDEOTON RA6386-S monobloky (Hyperion), to je docela silná káva.
Ale na ten VIDEOTON RA6386-S můžeme zapomenout a dívat se na tvůj dotaz tak, že hledáš integrovaný(?) zesilovač v ceně 15-20.000 Kč.
Takových je obrovská spousta, to bys musel dotaz více zpřesnit/ohraničit.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 28. 8. 2019 13:12

Ahoj,

Je mi víceméně jedno jestli to budou monomloci nebo integráč. U integráče bych možná využil ty vstupy+EQ nadruhou stranu monomloci by mohli býti natom zvukově lépe.
Moc se mi vnitřnostma líbí ten Tombasův průkopník, když to přeženu tak dva monomloci v jednom boxu s obvody navíc. Vzhled už nic moc.
Ta A60 vzhledově moc hezká a podle toho co jsem četl, tak zvukově taky fajn.
Trochu jsem googlil a super je i prý Pioneer SA-8800 ale to člověk jen tak nikde nesežene.
Tak či onak bych chtěl za co nejrozumnější peníze co nejkvalitnější zesík.
Klidně bych uvítal skvělé starší kousky, výměna kondíků a podobné věci jsem si chopný udělat sám.
Pixxel
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků