AV Receiver Pioneer VSX AX 3 problém s optical in

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bono33 31. 8. 2019 15:07

Zdravím pánové, vlastním tento super stroj od Pioneeru.Do včerejška šlapal jako mašinka.Dnes si pustím tv přes optický vstup a ejhle nic.Koukal jsem do nastavení, vše je v pořádku.Jedu na přední sloupy na Bi-amp a stereo.Připojil jsem cd do optického vstupu a nic.Zapojil jsem cd do analogového vstupu a na stereo nic a po přepnutí na Direct hraje.Tak nevím jestli je problém v digitální části nebo jen studeňák na desce optických vstupů nebo problém v DSP.Servisní manuál mám,ale test na toto tam není jen na koncové stupně,ventilátor a ochranu repro.Díky za každý váš postřeh.Nerad bych se s tímto receiverem rozloučil,hraje opravdu luxusně.Ještě poctivá práce
Bono33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djpiecka1 1. 9. 2019 17:38

pravdepodobne problem v DSP. Ono po 16 rokoch sa moze objavit problem no myslim si, ze sa to da este servisovat. Napriklad https://www.saservis.sk/
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod Bono33 1. 9. 2019 22:36

Jojo přesně tak,dnes jsem to podle servisního manuálu proklepl.Je tam přímo postup jak otestovat funkčnost Optical in s DSP a povedlo se to rozchodit.Je tam i kontrola asi 5 pinů na desce kvůli studeňáku atd.Vše jsem udělal,změřil napětí na desce optických vstupů, výstup DPS a dal do kupy zapl a jede tak uvidíme jak dlouho.Potom jedině novou DPS
Bono33
Kolemjdoucí