Vhodny receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2019 20:03

Je to o penězích. Dneska už má každá značka stereo AV receiver, Denon i Marantz, takže záleží jen na vkusu a peněžence.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 9. 2019 20:47

Je to tak. Taky jsem těm stereo receiverům nevěřil, lidi jako tombas mě přesvědčili abych to zkusil a musím jim dát za pravdu. Zhoršení zvuku se nekoná (nebo ho nevnímám se svými repro) a spousta funkcí navrch je velký bonus. O pohodlí nemluvě - automatické přepínání vstupů, ovládání základních funkcí ovladačem od TV, pokročilých mobilem atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 18. 9. 2019 06:15

Já jsem koupil základní stereo reciever od Onkya 8220, měl jsem požadavek na dva optické vstupy (TV + HifiBerry Digi+ s Volumiem) a na FM/DAB.

Funguje pěkně, s reprama, které jsem vybral hraje super (rozhodně velmi slušná dynamika, čistota, prostor i barva zvuku), ale bohužel už jsou slyšet více nekvalitní nahrávky a to nemyslím vlivem komprese, ale tam, kde hlodal zub času a nebo byl asi špatný (re)mastering.

To je snad jediná nevýhoda, kterou vidím, ale je jasné, že za to ta sestava nemůže, jen je to víc slyšet. Obávám se, že kdybych šel do stereo zesilovače, ještě kvalitnějších repra a jednotlivých komponenet, že by mě to štvalo ještě víc...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 18. 9. 2019 09:12

Ja som zacinal s AVR Yamaha HTR-4066 a so stlpmi. Postupne som dokupil set 3.1 a neskor 5.1 ale nebolo to ono, tak som kupil AVR RX-V679 s tym ze som stlpy zapojil na bi-amp. Bolo to o nieco lepsie ale aj tak stale tomu nieco chybalo. Dokupil som stereo zosilovac a-s701 a s tym ze si budem hlavne repro prepinat aj na 5.1 a aj na 2.0. Rozdiel bol vyrazny, ale samotne repro zacali byt limitujucu faktor. Boli prebasovane a nebavilo ma to prehadzovat medzi AVR a stereo zosikom. Tak som dal doprec komplet AVR s 5.1 setom od Yamahy a skoncil som pri tom co mam v popisku pod prispevkom ;-). Urcite je sa kde posunut zvukovo aj teraz, ale momentalne som velmi spokojny ako to hra a nemam nutkanie nic menit :). A samotne 5.1 mi vobec nechyba. Vacsinou je tam pustena aj tak TV. Filmy hlavne HBO Go (tiez stereo) a obcas DVD/BD. Dalej na tom frci Xbox a samozrejme hudba z CD...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lolofon 18. 9. 2019 20:57

Keby si nesetril a kupil receiver, ktory ma pre-out, nemusel si nic prehadzovat ;).
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 9. 2019 21:10

Keď som ho kupoval, tak som netušil, že pre-out budem niekedy potrebovať ;-) a keď som na to prišiel, tak bolo zbytočné meniť avr, keď bolo treba zmeniť hlavne repro..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 20. 9. 2019 17:59

Receiver s pre-outem samozřejmě nestačí. Dostaneš to na stereo zesilovač a tam co? Budeš řešit separátní ovládání hlasitosti? Případně jinou tonalitu předzesilovače stereo zesilovače?

Pokud by to mělo fungovat alespoň trochu kulturně, nabízí se 2 řešení - dokoupení pouze koncového stupně k AVR, nebo pořízení zesilovače, který bude mít direct/main-in vstup, takže bude fungovat jako koncák.

Nicméně - třeba u Denonu to umí až nejvyšší řada za 58 tis. Kč a docela pochybuju, že to běžně umí zesilovače pod 20-30 tis. Kč.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 9. 2019 09:51

...nebo mít av receiver a k tomu celou sadu repro 5.1, 6.1...k tomu stereo zesilovač + adekvátní repro zvlášť :-)
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 21. 9. 2019 10:55

To už je trochu moc repro pohromadě, ale rozumím. Ideální je pak asi mít oddělenou poslechovnu / pracovnu a AVR nechat v obýváku rodině na takové to šolichání :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 9. 2019 19:39

Stačí mít jednu sadu repro a mezi AVR a zesilovačem přepínat jednoduchým přepínačem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 9. 2019 05:20

Prosím o nějaký tip. Googlil jsem jak vzteklý, audio přepínač / switch a nebyl jsem z toho moc chytrý. Ideálně tedy něco, co vzládne biamp zapojení, čili větší počet kabelů ....
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 22. 9. 2019 05:52

pekr77 píše:Receiver s pre-outem samozřejmě nestačí. Dostaneš to na stereo zesilovač a tam co? Budeš řešit separátní ovládání hlasitosti? Případně jinou tonalitu předzesilovače stereo zesilovače?

Pokud by to mělo fungovat alespoň trochu kulturně, nabízí se 2 řešení - dokoupení pouze koncového stupně k AVR, nebo pořízení zesilovače, který bude mít direct/main-in vstup, takže bude fungovat jako koncák.

Nicméně - třeba u Denonu to umí až nejvyšší řada za 58 tis. Kč a docela pochybuju, že to běžně umí zesilovače pod 20-30 tis. Kč.

Denon je v tomto za opicemi.Spousta levnějších zesilovačů to umí.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 9. 2019 08:17

To bych netvrdil. Denon to měl ještě v minulé 1520AE řadě, tedy své střední třídě. Spíše nějakého marketéra napadlo, že pro nižší řadu je to příliš luxus a tak to u nástupce 1600NE nesmyslně odstranili. Není to tedy o tom, že by něco neuměl.

Prosím tedy o info, jaký zesilovač v cenovce cca 20-25 tis. Kč, ideálně MOSFET, má htc bypass :-)

Jako návod přikládám seznam zesíků, co danou funkci podporují, akorát je z roku 2017:
http://www.audiophile.no/en/articles-te ... ssor-input

Jinak, i když jsem to původně odmítal, šilhám po koncovém zesilovači k AVR - mám možnost jej mít půjčený, je téměř poloviční šířky 23 cm, má bílou variantu k nábytku a vlezl by mi k telce. Akorát je dost retro a vypadá trochu jako svářečka :-)

https://advance-acoustic.com/en/high-end/124-bx1-white
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 9. 2019 08:37

pekr77 píše:...nebo pořízení zesilovače, který bude mít direct/main-in vstup, takže bude fungovat jako koncák. Nicméně - třeba u Denonu to umí až nejvyšší řada za 58 tis. Kč a docela pochybuju, že to běžně umí zesilovače pod 20-30 tis. Kč.

Pokud se i obyčejný zesilovač přepne do režimu "Direct" a vytočí se regulátor hlasitosti na max, pak každý vysokoúrovňový vstup plní funkci v podstatě "direct/main-in".
Ano, není to 100% čisté, ale nemyslím si, že by případné oddělovací zesilovače na vstupu, které už nejdou odpojit či přemostit, vnášely do signálu slyšitelné zkreslení.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 22. 9. 2019 09:16

Zajímavá myšlenka, tu jsem zatím nikde nečetl. A fungovala by takto i regulace hlasitosti z AVR, což se u direct/main-in děje? Pokud ne, jaká by byla vlastně výhoda oproti zapojení na pre-out AVR a jakýkoliv vstup zesilovače bez použití Direct módu? Že se tam tak moc do toho řetězce nemíchá předzesilovač samotného zesilovače?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků