AVR-X2500H vstup signálu pouze PCM

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DoktorRdR 26. 9. 2019 22:29

Dobrý den, dokázal byste mi prosím někdo poradit, proč mi zesilovač při přehrávání jakéhokoliv zvuku, který pustím z Nvidia Shield TV, zobrazuje na displeji zvuk PCM? Zdrojové video je v různých zvukových formátech - DD, DTS, Atmos... Vypadá to, jakoby z Shielda šel jen stereo zvuk, ale domnívám se, že tam mám nastavené vše správně a problém bude v samotném zesilovači. Propojené jsou pomocí HDMI. Moc děkuji za nápady. R.
DoktorRdR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stevicek 27. 9. 2019 07:58

Nemáš v nastavení zvuku shieldu zakázaný prostorový zvuk?

V čem přehráváš videa?
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoktorRdR 27. 9. 2019 15:12

Prehravam v Kodi. Ten prostorovy zvuk se musi zapnout uz v Shieldu/Androidu nebo az v Kodi? Tam jsem nic takoveho nenasel. Diky
DoktorRdR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 27. 9. 2019 17:32

Bud v klidu. Moje Yamaha to zobrazuje taky,ale vysledny zvuk jede v DD nebo DTS apod.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chicanoo 27. 9. 2019 18:33

Ja teda nie som v tomto odborník ale niekde som sa dočítal že Shield ma viaceré neduhy a jeden je aj degradácia zvuku?
Neviem či práve vyššie popísané nie je práve toto. Ja som sa Shieldu zbavil aj preto aj preto že to nevie ani 3D.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk 27. 9. 2019 22:40

Tak já taky nejsem odborník, ale v KODI lze nastavit jakou konfiguraci repro to má akceptovat, také lze nastavit, co AVR umí ( jaké kodeky podporuje). V tom Shieldu by mělo být nastaveno, aby signál jenom přeposlalo.
Ale jsem prostý USER...
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 9. 2019 15:35

Me to tak na Denonu ukazovalo taky, v TV jsem nakonec musel zmenit PCM na Bitovy tok, tak se koukni do Shieldu, zda tam takové přepínání třeba také nemá?
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 29. 9. 2019 22:07

ahoj, dovolim se sem vetrit s dotazem na stejny AVR.
snazim se navolit na quick select button prehazovani HDMI output podle navodu viz odkaz nize

http://manuals.denon.com/AVRX2500H/NA/E ... mfznoe.php

ale za boha nemuzu prijit na to, jak zvolit prave "9" moznost. Vzdy mi to ulozi pouze "1" Input source..

Nema s tim prosim nekdo zkusenosti?

Diky
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stevicek 30. 9. 2019 06:40

DoktorRdR píše:Prehravam v Kodi. Ten prostorovy zvuk se musi zapnout uz v Shieldu/Androidu nebo az v Kodi? Tam jsem nic takoveho nenasel. Diky


Je to přímo v nastavení shieldu

To workaround this issue, go to the SHIELD TV Settings -> Display & Sound -> Advanced Settings -> Surround sound -> change from Auto to Always
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tihlous 10. 10. 2019 09:30

Mrknul bych se v KODI i do "audio settings" při přehrávání a tam zaškrtnout "enable passthrough".
tihlous
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků