Stereo receiver+ repro , vhodne pre 250 ohm slúchadlá

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 14. 10. 2019 13:05

Na recenzii na uvedene Scansonic S4 je vidno, ake je rozdielne vnimanie podania basoveho spektra pre roznych posluchacov a preco je dolezity posluch "vlastnymi usami". Repro, pre ktore plati to, co som napisal vyssie (fyzika nepusti), hra pre niekoho na basoch tak dobre, ze ani neuvazuje nad nakupom subwoofera.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2019 14:28

Přesně tak. Své hraje taky akustika místnosti, kterou se nevyplatí podceňovat, protože pak může zabít i jinak skvěle hrající reprosoustavy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrevs 14. 10. 2019 14:56

V piatok som bol v hifi shope Bisaudio Bratislava, sú dovozcami klipsch. Pýtal som sa na regálovky R-51M , nemajú ich na predajni lebo je to najlacnejšia reference rada. Pri týchto malých regáloch sa to vraj podľa nich ani neoplatí počúvať. ??? Že aj tak doma nebudem mať taky super zosilovac na aký by to pripojili oni. Dosť ma v sklamali, pre nich nie som dolezity zákazník ak chcem kúpiť niečo za 350 eur.
andrevs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2019 17:07

To je hodně podivný přístup.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PCDaemon 14. 10. 2019 17:44

Keby si ich chcel kupit, tak ich kupis. Ja by som tiez nevidel dovod v takomto type obchodu, objednavat repraky, ktore stoja 139,50 EUR kus, kvoli tomu, aby si ich nejaky laik len tak vypocul a potom povedal, dovi dopo, nechcem ich. Pises, ze to je tvoja prva zostava, takze nemas sajnu ani co ako hra a navyse ich chces mat na stene, tam by ti ich urcite na stenu nevesali. Takisto zosilnovac ma dost velky vplyv na kvalitu reprodukcie, takze fakt by to bolo cele zbytocne, kvoli 279€ za dva repraky.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 10. 2019 17:46

andrevs píše:V piatok som bol v hifi shope Bisaudio Bratislava, sú dovozcami klipsch. Pýtal som sa na regálovky R-51M , nemajú ich na predajni lebo je to najlacnejšia reference rada. Pri týchto malých regáloch sa to vraj podľa nich ani neoplatí počúvať. ??? Že aj tak doma nebudem mať taky super zosilovac na aký by to pripojili oni. Dosť ma v sklamali, pre nich nie som dolezity zákazník ak chcem kúpiť niečo za 350 eur.

Vykašli sa na BIS, sú to ******. Skoč si radšej do
https://www.hifisluchadla.sk/
sú v Pertžalke-Ovsišti ... myslím, že tam majú nejaké rozumné Klipše aj priamo na predajni na vypočutie
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2019 18:25

Nejde o to, že je nemají na skladě nebo ve studiu k poslechu, ale o přístup. Měli nabídnout vhodnější řešení nebo prostě být alespoň slušní. Ale nebyl jsem tam, takže nesoudím.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PCDaemon 14. 10. 2019 20:06

Trochu reality by nezaskodilo. Ak budem chciet auto v cene novej Fabie, tak nepojdem do predajne BMW alebo Mercedes, aj ked tam by mohli v tej cene nejake ojazdene mat. Takze ak budem chciet repraky okolo 300€ za par a pocut ich aj zo zosilnovacom za nejaku nizsiu cenu, tak nepojdem do BIS audia na posluch.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 10. 2019 20:29

PCDaemon píše:Trochu reality by nezaskodilo...
... súhlasím, BIS audio bola vždy primárne snobárna pre ******* 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrevs 14. 10. 2019 21:29

PCDaemon , Nejde o cenu, kludne by som kúpil u nich keby ich ponúkli vyskúšať a páčili by sa , vraj by mi to dali za najnižšiu cenu akú viem na slovenskom internete zohnať kedže sú výhradný dovozca. zvláštne reči o tom že v tej úrovni nie je čo skúšať ma odradili a tom som ani nepovedal že možno pôjdu na stenu.

obchod hifisluchadla.sk , poznám, podľa mňa to bude spojené s techhouse.sk , lebo iný obchod tam nie je. Tam som kupoval slúchadlá, tam bol super prístup. Asi tam pôjdem, ale mám to od ruky.
andrevs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 15. 10. 2019 06:38

Je to kusok z ruky, ale ja som bol v Zline v L-E a za mna maximalna spokojnost. Bral som entry level hi-fi komponenty a maximalna ochota pomoct, poradit. Zapojili mi asi 6-7 parov reproduktorov, aby som si sam vybral co sa mi najviac paci. Tak by to podla mna malo vyzerat...

-- 15. 10. 2019 07:51 --

Este mi napada...neviem ci to tu niekto odporucal alebo nie...co tak tieto Dali Oberon On-Wall. Netusim ako hraju, ale su 100% urcene k vesaniu na stenu..

https://www.l-e.sk/dali-oberon-on-wall-bila-8338
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andrevs 15. 10. 2019 10:00

Aby som Bisaudio nekrivdil, pán bol slušný, len sa mu nechcelo zapájať tie malé repráčiky a už vôbec nie kôli mne ich objednávať na predajňu.
andrevs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 10. 2019 11:53

To se dá pochopit, kdybys je pak nevzal, co s nimi? Žádné studio nemá na skladě a v poslechovce vše co prodávají, ale hlavně u dražších věcí se to dá domluvit. U takových bedniček se to nikomu moc neoplatí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrevs 15. 10. 2019 22:45

Dnes som si vypočul QA 3020i , pre mňa úplne dostačujúce , aj tými basmi. Ale samozrejme boli ideálne umiestnené na stojanoch v posluchovej miestnosti.

mali tam aj Dynaudio Emit M20 , krásne podanie ale tomu basu na filmy a dunivú muziku by moc nedali.

Počul už niekto Mission LX-2 ?
andrevs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 10. 2019 06:16

Ak sa ti pacili tie QA 3020i, tak si ich zober, nic lepsie v tej velkosti a pomeru vykon/cena zrejme nenajdes.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků