ARV vs Stereo receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod didis 11. 10. 2019 21:25

Zdravím,

chtěl bych pomoci při výběru nebo spíš osvětlit jestli mám pořídit avr nebo stereo reciver. Nejsem náročný posluchač, ale rad bych si pořídil něco lepšího než co mi leze z tzv. chytre TV. Moje představa je sestava 2.0 popřípade 2.1. Nepotřebuji vyloženě domácí kino, ale abych měl aspoň nějaký lepší zvukový zazitek z filmu a hudby. Tim se dostavam k tomu ze se u nas posloucha 60%hudba a 40% film z Kodi, NAS
Chtěl bych vědět jestli je nutný u filmů centrálni reproduktor který je možno pripojit jen k AVR, nebo staci Stereo reciver u ktereho jde pripojit jen SW.
Požadavek je že by to mělo umět nové technologie přehrávani hudby z netu (radia atd)

Muj momentální výběr vypadá takto.

Stereo reciver

Denon DRA 800H

popripade AVR

Denon AVR-X2600H

Repro

Q Acoustics 3050i

Nevím jestli tím výběrem nešlápnu úplně vedle. Repro jsem slyšel naživo a moc se mi líbil zvuk z těchto repro.

Díky za případné postřehy

Dušan
didis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 10. 2019 21:53

Sám jsem před nedávnem pořídil na rady zdejších členu stereo receiver Pioneer Sx-S30DAB, především k ozvučení TV a je to paráda. Umí 2.1 zvuk, ale díky sloupům subwoofer nepotřebuju. Myslím, že ten Denon DRA 800H bude mít lepší zvuk a ty repro stoprocentně oproti mé sestavě. Pokud na tom posloucháš z 60% hudbu a neuvažuješ o prostorovém 5.1 apod. zvuku, běž určitě do stereo. AV receivery mají plochý zvuk nevhodný pro hudbu, určitě bych bral na tvém místě DRA 800H.
Ten můj umí pseudoprostorový zvuk Dolby Prologic a na filmy je to paráda, byť to samozřejmě není jako 5.1 zvuk. Nevím, jestli to Denon umí, předpokládám, že ano. Centr potřeba není.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 10. 2019 22:41

Jako alternativu bych přidal Marantz NR1200 a repro Dali nebo monitor Audio, případně Dynavoice.
tombas
Pokročilý