Audio do obýváku 20m2 cena 15 tisíc

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David79 14. 1. 2020 19:35

Jasně, ja porovnával se Sonkou Pioneer SX-S30DAB. No ono vše co jsem teď vybral má slušné parametry..jen aby to slušně hrálo, i u těchto modelů si na heuréce lidé stěžují, třeba nejčastěji na slabší basy.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 1. 2020 19:56

Abys měl představu, jaká je závislost hlasitosti na citlivosti reprosoustavy a výkonu zesilovače, představ si následující situaci:
Reprosoustava má citlivost 86dB měřeno ve vzdálenosti 1m při výkonu 1W.
Pro zvýšení hlasitosti o 3 dB je potřeba zdvojnásobit výkon zesilovače, tj.
86 dB / 1W / 1m
89 dB / 2W / 1m
92 dB / 4W / 1m
95 dB / 8W / 1m
98 dB / 16W / 1m
101 dB / 32W / 1m
...
hlasitost klesá se zvětšující se vzdáleností od reprosoustavy cca 3 dB / 1m, takže při citlivosti reprosoustavy 86 dB bude ve vzdálenosti 3m a výkonu zesilovače 1W hlasitost 77 dB. Pro dosažení poslechové hlasitosti 92 dB ve vzdálenosti 3m od reprosoustavy je potřeba výkon 32W, pro 95 dB už 64W atd.
Pro dosažení stejné hlasitosti u reprosoustavy, která má citlivost 92 dB (tj. o 6 dB více) je potřeba pouze čtvrtinového výkonu, tj. 8W.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 14. 1. 2020 20:20

Yamahy su natural sound..to znamená, že hrajú neutrálne a nepridavaju basy a ani výšky..hrajú tak ako bola skladba nahrata..keď chceš pri nich viac basov, tak potrebuješ repro co je viac basovo ladené. Ale jedno múdre porekadlo hovorí, že viac basov neznamená dobrý bas. Z vlastných skusenosti sli z domu prebasovane ns-555 a mam neutrálne Wharfedale a môžem ich pohodovo počúvať hodiny a neunavia ma. A keď v nahrávke je bas..tak je pekne odspodu a mohutný ako treba ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod David79 14. 1. 2020 21:01

tombas
..to je pecka, děkuji.

viking81
..no a mě se zase víc zamlouvá ten Denon.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 14. 1. 2020 21:12

Vyzerá dobre..treba vypočuť a tak sa rozhodnúť ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod David79 15. 1. 2020 20:14

No rád bych si vybrané receivery poslechnul ALE je to dost obtížné, v Opavě kde žiji zatím neznám žádné místo, kde by to bylo možné. Musím se spolehnout na recenze uživatelů či redakcí..zatím to vypadá dost podobně, teda až na N402 a N30EA-ty jsou nejslabší.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 1. 2020 21:52

V Ostravě máš několik studií, namátkou Tykon, Špalíček, Panský dvůr, ve Frýdku House of music a jistě i další.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 18. 1. 2020 20:35

Pro představu, jak zní v malé místnosti PMA-600NE + QA 3050
zdroj - TV55OLED803, Youtube (hlasitost cca 15% - 8-9hodina)
Nahrané jen mobilem, ale charakter zvuku se dá na kvalitních sluchátkách představit.

http://leteckaposta.cz/485512621

Místnost je už i při této hlasitosti celkem těsná (16m2)

-- 18. 1. 2020 20:56 --

Tak ještě 2 ukázky (stejný zdroj)...

http://leteckaposta.cz/460224889
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk 18. 1. 2020 21:39

Koukni se na Hifibazar/ zkus si domluvit poslech.
Slušné kombo by mohlo být:
Yamaha R N 301+ regály Canton Chrono + Canton sub.
Cantony mám (rada GLE) na DK, dříve jsem měl základní AVR Yamaha a hrálo to dobře- v rámci budgetu.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 1. 2020 09:32

Za mě raději bazar nebo ještě lépe navýšit rozpočet. Protože to je právě ten problém - vybírat sestavu podle ceny a nikoliv ji sestavit podle kvality a aby si k sobě sedly, např. pořídit nízkou řadu stereo receiver (zkresluje) a reproduktory určené pro DK (tupé proti kvalitnímu osazení a konstrukci) a k tomu lze obvykle očekávat neupravenou akustiku v bytě (tj. hrozná). To začátečník ani nemá příležitost přičuchnout k zajímavému soundu. Jinak samozřejmě, že to hraje dobře v rámci budgetu ok, jenže cílem je výborný nebo vynikající sound za stejnou nebo trochu vyšší cenu.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 19. 1. 2020 13:26

No jak už jsem napsal, mám zájem o něco co přehraje hudbu z USB disku, případně z telefonu přes Bluetooth a bude umět udělat HUTNÝ zvuk na sledování filmů přes projektor..a to vše za rozumné peníze. Nemyslím si, že potřebuji nějaké super kvalitní Hi-Fi, chci jen něco co umí lepší zvuk než mé dosavadní Sony GTK-X1BT A výkonem ať se mu minimálně vyrovná. Už jsem tu řešil AV NEBO Stereo receiver, regálové NEBO sloupové reproduktory ALE po tom všem jsem ještě k definitívnímu závěru nedošel..navíc jsem ještě omezený výškou reproduktoru která činí 95 cm.
No asi to nebudu přehánět a koupím si ač jsem nechtěl, tak třeba něco z Aukra..

https://aukro.cz/av-7-2-receiver-zesilo ... 6960455720

Reproduktory třeba tyto..uživatelé zde píšou, že vůbec nehrají špatně a basy taky umí. ;-)

https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... =6#reviews
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 1. 2020 14:05

Jestli to má hrát jen stereo, tak proboha nekupuj sedmikanálový AVR, který ti bude k ničemu a navíc s mnohem horším zvukem než má stejně drahý stereo receiver nebo zesilovač.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 19. 1. 2020 15:08

To bylo to první co jsem tu našel..bude hrát jen ve stereu ALE tenhle zase má vše co potřebuji, jo a je v černé. Však jestli máš něco podobného ve Stereo receiveru..sem s ním. ;-)
David79
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 20. 1. 2020 06:57

S rozpoctom okolo 200 EUR vela vody nenamutis...to mas naozaj max na Onkyo tx-l20d (alebo ekvivalent od pioneeru). A ked za tych 200 kupis este AVR...tak ti musi byt jasne, ako to bude hrat ;-). A aj tie Magnaty...nepocul som ich, ale nemyslim ze to bude nejaky zazrak. A to ze vraj vedia basy, tak to neznamena ze ich vedia dobre. Vela Basov neznamena dobry bas. To kludne moze byt zadunene a skreslene a ludia ti povedia ze to hra dobre lebo to poriadne duni...

-- 20. 1. 2020 07:07 --

Poobzeraj sa v bazare po Yamaha R-N402, alebo Onkyu TX-8250...tie splnaju to co potrebujes a budu hrat x-krat lepsie ake tie lacne AVR, co maju v sebe vsetko ;-). Alebo ber ten Pioneer/Onkyo co si tu uz mal doporucene. A aj repro by som volil ine ake tie Magnaty...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků