Audio do obýváku 20m2 cena 15 tisíc

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David79 23. 10. 2019 15:50

Zdravím..tohle jsem našel na Aukru, je to slušné repro?

https://aukro.cz/sloupove-reprosoustavy ... 6953992438
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 17:03

Absolutní nejlevnější základ bez jakýchkoliv ambicí na dobrý zvuk.
Rámus ale udělají slušný.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 23. 10. 2019 18:09

Pak už mě napadá jenom toto..přiblíží se to alespoň trochu mé představě repra s hutným basem?

https://aukro.cz/sloupove-reprosoustavy-elac-6954077711
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 18:38

To je trošku lepší, ale ne o moc.
Ty Quadraly, na které jsem dával odkaz na předchozí straně se ti nelíbí?

Asi takto, pohybuješ se cenově v té nejnižší kategorii i bazarových repro, takže nemůžeš mít příliš velká očekávání, jinak budeš hodně zklamaný. Pokud ale nečekáš nic víc, než hutný bas, asi budeš spokojený s čímkoli.
Troufám si tvrdit, že v hudbě je potřeba hledat i jiné kvality a skutečně dobrý bas, správně zahraný, rychlý, přesný a pevně kontrolovaný, není samozřejmostí ani v mnohonásobně vyšší ceně (rozuměj na sestavách za desítky až stovky tisíc).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 23. 10. 2019 18:49

Tak teda QUADRAL ORKAN X..a ty jsou teda lepší, než to co jsem tady našel?. ..jsou nějaké osobní zkušenosti?
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 19:00

Těžko bude mít někdo s těmito staršími kusy osobní zkušenost, měl by ses s prodejcem domluvit na zkušebním poslechu - to platí pro jakýkoliv nákup starší techniky.
Vycházím z nějakých recenzí nebo diskusí, co se mi podařilo dohledat a navíc Quadral je pro mně solidní značka, která dělá i špičkové reprosoustavy.
Každopádně kontrola skutečného stavu, funkčnosti všech měničů, stavu závěsů apod. je důležitá.

-- 23. 10. 2019 20:08 --

Taky si uvědom, že nehrají všechny reprosoustavy stejně s každým zesilovačem, může se to i výrazně lišit, podle toho, jak je daný zesilovač schopen se soustavami pracovat. Z toho také vychází podání jednotlivých frekvenčních pásem.
Ideální je reprosoustavy otestovat s konkrétním zesilovačem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 23. 10. 2019 22:24

Toto vyzera na nekonecnu temu.
Z povodnych poziadaviek "male bedne s kvalitnym podanim do 15 000" sme sa dopracovali ku stlpom z aukra za 3k ... :D
Som zvedavy, kam to povedie.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 22:51

f1sker.com: těch 15 litrů bylo určeno asi na celou sestavu. Ale on chce dát 10 litrů do stereo receiveru a 5 tisíc (nejlépe jen tři a půl) do sloupů. Přitom by to mělo být obráceně. Já bych dal těch minimálně 10 do bazarových repro (a dost možná ne do sloupů) a k tomu koupil nějaký bazarový zesilovač za 5.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2019 06:58

Vzhledem k dnešním požadavkům na konektivitu by asi byl starší zesilovač bez DAC dost problém a samostatný DAC náklady navíc.
Je tady řešení ve formě použití stávajících repro z mikrosystému - parametry mají dobré - a přišetřit na pořádné sloupy, řekněme kolem 10-12 tis. už by se nějaké starší dobré najít daly.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 24. 10. 2019 09:32

Tak jednak jak pise tombas A take nevim, jestli bych neco takoveho v bazaru chtel kupovat. Reprobedny..to je jina, ty popripade umim sam dat dohromady kdyby bylo treba ALE ten zesilovac, to bych si netroufnul. Dvouleta zaruka, je preci jenom dvoleta zaruka. Tak zatim to bude asi vsechno..vsem dekuji za prispevky.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod David79 27. 10. 2019 12:07

Tak a je to tady..15 000,- strop na celou sestavu jsem zrušil a navýším ho o kolik bude třeba..nebudu to lámat přes koleno. No a TV stolek je upravený..mám tedy od podlahy po stáhnuté plátno prostor cca 90cm. Tak mě napadlo něco takového..

https://www.elektronet.cz/aq-wega-53-novinka?

https://aq.cz/produkt/aq-kentaur-655-mk ... ma-cerna-1
David79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 27. 10. 2019 18:12

No tak vidíš, to je rozumné rozhodnutí. AQ nemusí být špatné, pokud ti nevadí klasický a možná až trochu staromódní vzhled. Kvalita provedení skříně je spíše nadprůměrná v porovnání se stejně drahou konkurencí.
Přesto bys měl ještě projít bazarové nabídky, můžeš v dané ceně narazit na zajímavé kousky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 29. 10. 2019 12:29

AQ hrajou hrozně.Jediné plus je zpracování.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 10. 2019 12:43

Předpokládám, že případnému nákupu bude předcházet dostatečně dlouhý poslech a výsledek je do značné míry individuální záležitost. Popravdě znám jen ty Labradory, které nejsou špatné, ale je to dražší záležitost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David79 29. 10. 2019 17:24

Tak kdybych dal na „roman2277“ tak už nemám moc co na výběr, prostě slušné reproduktory do výšky 90cm za pěkné peníze..snad ani nejsou. U těch AQ KENTAUR 655 MKII se mi líbí ten klasický vzhled, dva basové 8" reproduktory navíc v docela objemné téměř 20kg bedně..tak já nevím. ..no nic, jdu hledat dál.
David79
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků