Ozvučení TV+PC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kurys 22. 10. 2019 10:11

Zdravím pánové,

v současnosti řeším nové ozvučení TV a PC v obývacím pokoji.
Moje představa je 2.0 repro + stereo zesilovač případně reciever. Využití filmy 60% hudba 40%. Cena včetně kabelů cca 25.000,- Kč.
Zesilovač by měl být schopen propojit TV (optika, HDMI) a zároveň PC umístěné ve stejné místnosti (optika, USB). Jsou tedy nutné 2 digitální vstupy.
Z klasických zesilovačů mne zaujal např. MARANTZ PM 6006
Ze stereorecieverů např. PIONEER SX-S30 DAB popř. ONKYO TX L-20D.
Repro vzhledem k rozmísění nábytku bohužel pouze regálové - např. DYNAVOICE DEFINITION DM-6.
Vzhledem k tomu, že se jedná o mojí první setstavu, tak vůbec netuším jak se k tomu postavit a jaké jsou např. výhody recieceru oproti klasickému zesilovači. Hlavně tedy při využití na filmy. Popř. úskalí vedení zvuku z PC optikou.
TV mám SONY KD-55XF8596 na ní KODI a přes DLNA nasdílené filmy z PC.
Hudbu hlavně SPOTIFI a MP3/ FLAC.
V současnosti jako ozvučení využívám aktivní monitory BEHRINGER 50 STUDIO USB. PC propojeno přes USB a TV přes sluchátkový výstup.Zvuk není špatný, ale rád bych si trošku polepšil.

Předem děkuji za případné rady a postřehy.
Kurys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 10. 2019 12:22

Ten Pioneer a Onkyo su v podstate totozne receivery s tym rozdielom, ze Onkyo je drahsie :). Vyhody recieveru su prave v tom, ze ma radio, BT, wifi, dokaze prijat signal cez HDMI a podobne. Klasicky zosilnovac ma v dnesnej dobe v sebe max tak DAC. Bude ale hrat lepsie ako tie receivery v rovnakej cene, kedze tam za tie blbosti naokolo neplatis. Idealne by bolo, kebyze si ich ides niekam vypocut a sam by si videl/nevidel rozdiel. Kebyze zoberies ten lacnejsi Pioneer, tak by si zmestil do rozpoctu aj Wharfedale Diamond 11.2. V recenziach chvalena bednicka..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 10. 2019 12:35

Pokud nechceš provozovat filmový zvuk v konfiguraci 5.1 a dalších, tak je AV receiver zbytečný a plně vyhoví PIONEER SX-S30 DAB + 2.0 repro, neboť píšeš 60% film. Získáš však funkce navíc proti klasickému zesilovači (ideální na muziku - Marantz je v této ceně špička) - internetová rádia, DAB +, streamovací služby Tidal Spotify, Deezer..., konektivita Google Cast, AirPlay, Wi-Fi, BT, přehrávání Hi-Res Audio souborů přes USB/sítě (LAN), MCACC – automatická kalibrace prostoru a především 4 x HDMI vstup, 1 x digitální optický vstup,1 x digitální koaxiální vstup, 2 x analogový RCA vstup.... tedy všestranná konektivita i pro budoucnost ! Pro propojení s TV ideální, zvukově výborný. Regálovky DYNAVOICE DEFINITION DM-6 jsou cajk. Alternativně třeba Dali Zensor 3 nebo Klipsch Reference Premiere RP-150M, Wharfedale Diamond 11.2. ... Pokud nemáš dostatečný odstup repro od zdi (cca 30-50 cm), tak potom bude lepší repro s předním basreflexem - třeba CAMBRIDGE AUDIO AERO 2 , ELAC Debut B5.2 , MONITOR AUDIO Bronze 2.... Nejlépe poslechnout u nejbližšího prodejce. Charakter zvuku každý vnímá jinak...! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurys 22. 10. 2019 13:50

Díky za reakce :-)

To je právě to dilema. Jestli mít za stejnou cenu lepší zvuk nebo konektivitu :hm
Jinak vícekanál určitě neplánuji - pouze 2.0

1) Varianta zesilovač - tady se mi líbí určitá jednoduchost až blbuvzdornost systému. Prostě propojím 2x optikou a hotovo :-). Ještě se zeptám pokud budu mít takto propojenou TV a vypnutý zesilovač půjde z TV zkuv nebo nikoliv?

2) Varianta reciever - je pravda, že pro mnou uvažované využití asi nejlepší řešení, hlavně i do budoucna (HDMI). Výhodou asi bude i automatická kalibrace prostoru MCACC. Obývak bude totiž na ozvučení dost problematický (podkrovní byt, výška stropů 1,5 m - 3 m, 37 m2). Sestava navíc nebude přímo ve uprostřed místnosti. Co se tyče ostatních "doplňkových" funkcí, ty si ještě musím nastudovat :-) . Jinak pokud bude reciever vypnutý tak zvuk půjde normálně z TV?

Repro:
Vzhledem k prostoru bych si představoval větší regálovky s min 6" basákem. Při hloubce bedny cca 30 cm se dostanu max. 20-25 cm ode zdi. Což opravdu není moc, ale je otázka zda by to zadnímu basreflexu opravdu tak vadilo?
Wharfedale Diamond 11.2 - vypadá určitě zajímavě, zařadím do výběru. Výhodou bude asi spodní basreflex.
CambridgeAudio, Klipsch, ELAC atd...zatím spousta informací, ale nastuduju.
Kurys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdeejay 22. 10. 2019 15:53

Na hudbu asi bude lepší stereo zesilovač - receiver. Ale jestli si chceš opravdu vychutnat zvukově pořádně film, tak pak zase av receiver bude lepší. Jsou tady názory, že dobré stereo na filmy stačí, ale mě osobně tedy ne. Mám konfiguraci 6.1 a jsem max spokojen a zážitek z filmu je jiná liga...:-)
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 10. 2019 15:59

Co se dotazu na zvuk z TV při vypnutém zesilovači/stereo receiveru týče, tak většina TV si to dokáže sama nastavit dle toho, je-li zes/rec zapnutý nebo vypnutý (automaticky zapne/vypne repro v TV, u HDMI propojení určitě). Je-li tomu tak konkrétně u SONY KD-55XF8596 však nevím ( i když předpokládám, že ANO). Snad se najde někdo s tímto modelem nebo aspoň Sony TV. V opačném případě musíš manuálně nastavit v menu TV/zvuk. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurys 22. 10. 2019 19:32

mdeejay: Samozřejmě že plnohodnotná sestava 5.1 a více bude na filmy úplně něco jiného, ale do toho se mi zatím vůbec nechce. 1) Rozpočet. 2) V bytě nemáme absolutně žádnou přípravu, takže tahat kabely, stojany, držáky atd...3) Problém s umístěním obecně. Ještě navíc aby to přežilo běžný provoz domácnosti (pes, děti apod.). Z toho důvodů také neuvažuji a sloupech a subwooferu.

Sestava nemá být vyložené filmová. Hudbu samozřejmě plánuji také, jen s mírnou převahou filmů. Holt kompromis.

Tapir1: Díky, ještě na to kouknu. Ideálně někde zapůjčit a vyzkoušet. Koukám podle podpisu, že máš řešeno podobně (ONKYO TX-8270). Tobě to s TV funguje jak popisuješ? Jinak po tom Onkyu taky pokukuju, ale nevím jestli stojí za příplatek :hm
Kurys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 10. 2019 21:02

Ano, mne ten zvuk ve spojení Onkyo/Philips TV (HDMI ARC) funguje jak popisuji. Jinak Onkyo TX-8270 je ve své třídě skvělé, jsem spokojen. Ozvučuji místnost cca 45m2, takže potřebuji sloupy. Upřímně si myslím, že v místnosti kterou popisuješ potenciál Onkyo nevyužiješ, zvukově i funkčně velmi blízký Pioneer SX bude jistě OK a penize využij na lepší bedny s předním basreflexem. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurys 24. 10. 2019 06:55

Tapir1:Díky :-)
No tak už se to začíná trošku rýsovat. Vypadá to, že do Pioneeera na 90% půjdu.
Ještě se zeptám jak je to s propojením PC a recieveru optikou? Chápu to dobře tak, že pokud to takto propojím bude zvukovce v PC nadřazen DAC v recieveru? A jsou s tím obecně nějaké problémy? Zpoždění zvuku apod.?

Teď už jen vybrat repro :-) . Znáte nějaké dobré studio v Praze a okolí?
Co jsem zatím narazil tak:
https://www.htpshop.cz/ - měli by mýt DYNAVOICE, DALI apod.
https://www.avcenter.cz/ - měli by mýt WHARFEDALE, CAMBRIDGE AUDIO, ELAC atd.
Ještě co jsem koukal, tak jaký je rozdíl mezi CAMBRIDGE AUDIO AERO 2 x AEROMAX 2. Stálo by MAX za příplatek?
Kurys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2019 07:08

AeroMAX 2 je vylepšená verze a podle ohlasů docela slyšitelně, takže je ten příplatek opodstatněný.
Otázka je, zda ty Cambridge dosahují celkových zvukových kvalit např. zmíněných Dali, Wharfedale nebo třeba Monitor Audio.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 24. 10. 2019 08:07

V tych studiach maju bedne zrejme dake zaspinene, ked ich tam budu "mýt". Len bacha nech dnu nenatecie voda, to by bol pruser.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kurys 24. 10. 2019 08:44

Tombas: Otázka je jestli zvukové kvality jako laik vůbec dokážu posoudit :-D. Pokud se budu držet beden s předním/spodním BR, tak zas takový výběr není. Z již dříve uvedených se mi nejvíc pozdávají WD DIAMOND 11.2 a MA BRONZE 2.

Houbičkar: Tak věřím, že odborníci si s tím nějak poradí :mrgreen: ...Sorry, to mi nějak ujelo :-)

Bedny budou umístěny na komodě. Nebude nakonec větší průser spodní bassreflex z důvodu rezonance nábytku?
Kurys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2019 09:50

Už jsem to někde psal, ale zadní bassreflex nemusí být nutně na škodu, obzvlášť u regálovek, kde je menší objem hlubokých basů mj. daný konstrukcí a velikosti ozvučnice.
Pokud budou na komodě umístěné alespoň 20-30cm od zdi, může být naopak zadní BR přínosem.
Navíc se nabízí více možností posunem a umístěním bedniček ty basy "doladit", pokud máš přední nebo spodní, nic s tím nenaděláš a musíš použít korekce na zesilovači.

Ano, je to náročnější na laborování, případně další úpravu akustiky místnosti, ale výsledek může být lepší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kurys 7. 1. 2020 10:23

Zdravím po delší době,

tak už mám celou anabázi výběru za sebou a samozřejmě všechno dopadlo úplně jinak :-))

Repro:
Trošku jsme přestěhovali nábytek a krásně se nám vešly sloupky. Přecijen je místnost 37 m2, takže asi lepší řešení než regálovky. Výběr nakonec padl na MONITOR AUDIO BRONZE 5.

Reciever/zesilovač:
Nakonec jsme upřednostnili zvukovou kvalitu před konektivitou a pořídili klasický stereozesík a to DENON PMA-800NE, který mi byl doporučen k daným repro pro slušný výkon a dynamiku (váhal jsem ještě mezi YAMAHA A-S301).

Pro klid v duši ještě trošku lepší reprokabely QED XT 25 v metráži.
Vše propojeno optickými kabely s TV a PC.

Je to moje první sestava, takže nemám moc s čím porovnat, ale ze zvuku jsem nadšený. Zvuk je krásně čistý a dynamický, ale co mě nejvíc překvapilo je určitá šířka a mohutnost zvuku. To jsem opravdu nečekal.
Trošku jsem měl obavy jak bude celá sestava fungovat u filmů, ale zvuk je krásně čistý a dialogy krásně zřetelné. U klasického TV vysílání je to samozřejmě velký rozdíl, ale nejvíc je to znát u Netflixu a filmů ve vyšší kvalitě. Tam si zvuk opravdu užívám.
A taky hudba, ta už mě hodně dlouho nebavila jako teď.

Vše jsem bral od pana Rotha (http://www.rothaudio.eu) a mohu jen doporučit pro jeho odbornost a velmi korektní jednání.

Všem díky moc za poskytnuté rady a nasměrování při výběru :tleskani :tleskani :tleskani
Kurys
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků