zosilovač, prevodník do 150 až 200 eur

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod klasikofil 26. 10. 2019 11:38

Zdravím. Som tu nový. Už dlhšie uvažujem nad kúpou lepších slúchadiel. Už asi viac než desať rokov používam SONY MDR CD280 DIGITAL REFERENCE HEADPHONES. Lavé slúchadlo trošku chrapčí pri dunivejších basovejších zvukoch. Celkovo to boli lacnejšie slúchadlá. To je jedno.

Chcel by som prejsť na zvukovo kvalitnejšie. Primárne na počúvanie hudby, to jest predovšetkým klasickej hudby, ale kedže mám široký záber tak aj blues, jazz, rock, indie. Tým chcem naznačiť, že nezvyknem počúvať vyslovene prebassované žánre typu hip-hop, metal apod. Premýšlal som nad AKG K702, možno AKG K712 (ale sú drahšie). Avšak môžu byť aj uzavreté, no preferoval by som skôr neutrálnejší zvuk (Audio Technica ATH M40x z tých lacnejších) alebo teda aj nejaký soundstage (napr. AKG K550). Pohyboval by som sa približne v týchto cenových kategóriách.

Ideálne by bolo keby som nepotreboval dokupovať zosilovač, prevodník a slúchadlá by boli kvalitné. To však asi nebude možné. Prečítal som si rôzne recenzie, diskusie, niektoré aj tu na avmania. Niektorí tu v iných diskusiách odporúčali slúchadlá ktoré nepotrebujú zosík, ale nemám s nimi skúsenosť. Ak také sú, určite ich niekam pôjdem vyskúšať.
Pokial ide o zdroje zvuku boli by nimi notebook a TV. Mienim počúvať hudbu aj sledovať filmy. Hry nehrám. Najbližšie si chcem kúpiť kvalitný notebook, avšak aj tie drahšie majú len priemerné zvukovky. Takže ten zosík zrejme potrebný bude. Tv je taký bežný cca 5-6 ročný samsung.
Z toho čo som sa dočítal tak možno prichádzajú do úvahy tieto možnosti
Presonus HP4 Phones Amp
Audioquest Dragon Fly
Fiio E12 Mont Blanc
Focusrite Scarlett 2i4 2nd Generation
Možno aj Schiit magni 3 ale viem že k tomu je treba aj DAC. Čiže cena by sa zas navýšila.
klasikofil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f1sker.com 26. 10. 2019 12:43

Vitaj !

K702 alebo 712 , su to dobre sluchadla , ale musia mat aj adekvatne krmenie..bez dobreho DAC/ampu neukauzu co v nich je.
Dobre kombo do 200e je Topping dx3 pro...ma to aj opticky vstup (na tv) aj BT na prenos hudby z mobilu a dialkove ovladanie. meranie:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.4967/

Ak by si chcel usetrit a pocuvat len hudbu z mobilu/notebooku kup len nejaky maly prenosny DAC/amp napr Dragongly Black/red alebo Ibasso DC01/02 a k nim nejake modernejsie sluchadla ktore maju dobru citlivost a nizku impedanciu ...napr Meze 99 Neo, 1MORE Triple Driver , AKG k550 mkIII, AT ATH-MSR7...su toho mraky.

Vela veci si mozes vypocut v predajniach Audigo.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 10. 2019 12:58

Já bych ti v dnešní době K702, nebo K712 nedoporučoval. Světlý analytický zvuk (což pro tvoje žánry může být výhodou). Nejsou až tak pohodlná. Extrémní náročnost na zesilovač. Aby dobře hrála, potřebují opravdu dobrý a výkonný zesilovač. Na ty zesilovače co tam máš vyjmenované rovnou až na Magni 3 zapomeň. To by byly k AKG K7.. vyhozené peníze a ze zvuku bys byl zklamaný. Běž do toho Audiga vyzkoušej víc sluchátek a kombinací.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 10. 2019 17:45

... keď je iba tak málo peňazí na DAC/amp, tak sedemstovkové ákágéčka určite nie!!! ... naopak odporúčam vynikajúce AKG K371!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klasikofil 27. 10. 2019 18:48

Dobre povedzme že sumu zvýšim na 400-500-600 eur. Schiit Jotunheim, Rupert Neve RNHP, Chord Mojo ? Niečo iné ?
klasikofil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2019 19:41

Já bych asi spíš řešil jiná sluchátka než AKG K7.. Měl jsem docela dlouho AKG K701, Krmil jsem je AudioGD NFB12, který má docela silný zesilovač a stejně to nebylo úplně ono. Slušně hrála s Casea Lyra, ale to v té době stálo 20 tisíc a nešel jsem do něj. Ta sluchátka jsou docela dost detailní, ale spíš opravdu pro zvukaře a lovce detailů. Například na rock mně přišla absolutně nevhodná, strašně málo basů.
Co třeba Hifiman Sundara a k nim nějaký ten Schiit?

-- 27. 10. 2019 20:52 --

Ještě bych dodal, že z těch třech převodníků co uvádíš znám akorát Mojo a to by rozhodně uspokojivě AKG K7.. neutáhlo
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod klasikofil 2. 11. 2019 12:33

Tak dik no, ale nič som sa nedozvedel. Niekdy sa dočítam, že na tieto slúchadlá stačia aj lacnejšie zosíky, v predajni zase povedia, že dokonca netreba žiadny. Tu sa zas dočítam, že ani tie za niekolko stovák nie sú dobré.
klasikofil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 11. 2019 12:55

Pokud na těch AKG trváš, běž do něčeho od AudioGD. NFB 11.28, NFB 11.38, R2R 11 a nebo něco ještě lepšího a výkonnějšího. Krom Číny se to dá koupit tuším i na nějakém polském a francouzském eshopu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 11. 2019 13:24

U AKG K701/702 jsem narazil na zajímavý jev, který jsem si potvrdil v širším okolí. Více vyhovují spíše starším posluchačům 40/50+ a to převážně díky snížené schopnosti vnímat vyšší frekvence, které jsou u těchto sluchátek hodně výrazné.
Nejvíce si je pochvaloval kolega potápěč, který má (díky koníčku) tak silně zjizvené bubínky, že slyší s bídou vyšší středy :)
A to bude za tím, že někde sluchátka vynesou do nebe a jinde je spíše zatratí.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 11. 2019 13:29

U AKG K701/702 jsem narazil na zajímavý jev, který jsem si potvrdil v širším okolí. Více vyhovují spíše starším posluchačům 40/50+ a to převážně díky snížené schopnosti vnímat vyšší frekvence, které jsou u těchto sluchátek hodně výrazné.
Nejvíce si je pochvaloval kolega potápěč, který má (díky koníčku) tak silně zjizvené bubínky, že slyší s bídou vyšší středy :)
A to bude za tím, že někde sluchátka vynesou do nebe a jinde je spíše zatratí.

Toto můžu potvrdit, nikdy nezapomenu na ten šok, když jsem si po K701 pořídil HD 600. Všechno najednou znělo tak neagresivně, přitom přirozeně, reálně a čistě. Nikdy jsem moc nepochopil tu popularitu K701/702 u nás.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 11. 2019 14:16

Na svoji dobu byly K701 dobré. Perfektní rozlišení a dobré podání prostoru za přijatelnou cenu. Ale ta doba už je dávno pryč. Slyšel jsem, že co se výroba přesunula z Rakouska na Slovensko, byly nějaké problémy s bublinkami v membránách a už nebyly zdaleka tak kvalitní.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 11. 2019 14:25

Na Slovensku se dělají jenom K712, K812, K872. 701/702 je už dávno Čína.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 11. 2019 14:30

To jsem ani netušil. Kdysi jsem měl originální rakouské 701. Ale skrz nesnadnou vybuditelnost, světlost a nedostatek basů šly vzhledem k žánrům které poslouchám z domu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 11. 2019 19:40

Podle mě HD 650 a K712 si zdatně konkurují, jen má každý trochu jiný přístup. HD 650 hutné podání, zaměřené hlavně na středy, hladké neagresivní výšky a nic moc bas. Prostor podprůměrný, imaging velmi slušný. Přirozené podání, skvělé na vokály. K712 nabídnou víc basu, který nepůsobí má už i nějaký rozsah, a jiné podání, které se odehrává ve velkém prostoru a nepůsobí tak stísněným dojmem, bohužel za cenu zvýraznění vyšších středů, které vytváří určité nepřirozené zabarvení patrné někdy více, někdy méně. Záleží, jak má daný posluchač zvuk orchestru rád. K HD 650 bych vzal Jotunheim, ke K712 spíš Asgard 3 nebo Lyr 3. K701/Q701/K702 je taky alternativa, ale ne každému vyhovuje jejich světlejší podání, imho nenabídnou potřebnou hutnost, proto nástroje a některé vokály působí už příliš tence. Spíš bych zkusil místo nich ATH-AD1000X, pokud někdo podobný zvuk hledá.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 11. 2019 15:36

kalasikofil: Teď máš na bazaru AudioGD NFB-28. To by k AKG K7.. stálo za hřích.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků