Upgrade domácího kina 5.0, 5.1

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HonSko 7. 11. 2019 08:58

Ahoj,
prosím o radu. Rád bych upgradoval své stávající domácí kino LG LHB755 něčím lepším. Cílem je poslech hudby (převážně Spotify, Deezer), filmy (Kodi), TV (HDMI). Nejsem žádný audiofil, ale co když jsem, ale pouze o tom nevím :-).

Můžete mi, prosím, něco doporučit, jakou cestou se vydat?
Třeba:
1. https://www.hifiobchod.cz/kino-5-0/onky ... 2-set-5-0/
2. https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/ya ... estsellers

Nebo jsem úplně mimo :-)? Ono asi cokoliv bude lepší, než stávající bazmek od LG. Ale nadruhou stranu, když člověk něco takového pořizuje, tak aby to bylo znát a měl rohlík na tváři :-)

Díky
HonSko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2019 09:10

A je nutno mít zvuk 5? To nejde obvykle moc dohromady s hudbou, v této cenové hladině skoro vůbec.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 7. 11. 2019 11:10

Pokud chceš filmový zvuk 5.0 (5.1) a zároveň přeci jen kvalitnější přednes hudby, (2.0, 2.1) tak s tímto rozpočtem asi nejlépe bazar... Obojí slušně uspokojí třeba vyšší řady Marantz nebo Arcam (oboje nyní najdeš v bazarech). V případě potřeby doplnění chybějících síťových funkcí lze využít Chromecast Audio přes dig. coax vstup do AVR. U repro je potřeba vyzkoušet, jaký zvuk ti sedí a navštívit nějaká studia. Každý máme jiné preference, uspořádání či velikost prostoru, možnost umístění ...atd. Možností je mnoho...v bazaru vyšší řady repro (vhodné na hudbu) a nebo základ nové repro (spíše na film). Zatím téma k ujasnění potřeb a priorit. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonSko 7. 11. 2019 12:47

Když to vezmu z pohledu, co nejvíce využívám, tak je to klasická TV nebo hudba. Na filmy aktuálně není příliš moc času, ale tak třeba zase čas bude (až děti odrostou).
Proto bych volil nějaký kompromis mezi. Že si poslechnu hudbu i podívám na film.

S bazarovými repro problém nemám, ale jaké?
HonSko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2019 13:30

Aktuálně asi nejvýhodnější nabídka nových repro
https://aukro.cz/2pasmova-sloupova-repr ... 6956768094
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martasblade 7. 11. 2019 13:49

Dal bych si pozor na to aukro. Uživatel registrován před 3 týdny a žádné hodnocení... Pro mě velice riskantní a preferoval bych osobní předání.
martasblade
Junior

Odeslat příspěvekod HonSko 7. 11. 2019 13:55

tombas píše:Aktuálně asi nejvýhodnější nabídka nových repro
https://aukro.cz/2pasmova-sloupova-repr ... 6956768094


Zajímavé. I ta cena :-). Není to podezřelé :-)? V inzerátu je uvedena Praha, tak to není problém.
Jaký k tomu receiver? K poslechu TV, nestál by k tomu ještě nějaký středový repro?

Ovšem na základě inzerátu jsem objevil tyto repro Q Acoustics QA3050i :-)
HonSko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 11. 2019 14:42

Tapir1 píše:Pokud chceš filmový zvuk 5.0 (5.1) a zároveň přeci jen kvalitnější přednes hudby, (2.0, 2.1) tak s tímto rozpočtem asi nejlépe bazar... Obojí slušně uspokojí třeba vyšší řady Marantz nebo Arcam (oboje nyní najdeš v bazarech)

Přesně tak jsem to udělal a nelituji. Starší Arcam AV400 hraje výborně i ve stereu a stál mě přesně to, co dnes stojí nejlevnější 5.1 AV receivery, ovšem je to něco za něco...na Arcam nemám záruku.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2019 14:54

Taky jde o využití. Jestli ten AVR není zbytečný, aby potom hrál na dva repráky.

Osobní převzetí je jistota, ale Aukro snad dává nějaké záruky, i když osobně nemám zkušenost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 11. 2019 15:28

HonSko to má jak na hudbu, tak na filmy...
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HonSko 7. 11. 2019 16:11

Přesně tak. Chtěl bych to postavit jak na hudbu, tak na filmy.
A to klidně tak, že postupně. Ale mít to připravené. Tzn. vícekanálový receiver. I když mám nerad polovičaté řešení.
HonSko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 11. 2019 16:31

Taky hodně záleží na rozpočtu za celou sestavu. Koupíš komplet za deset, ale i za milion.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HonSko 7. 11. 2019 17:29

V úvodu jsem poukazoval na set kolem 20 tisíc. Když to bude za 25 tisíc, tak asi ještě dobrý. Ovšem když mi někdo řekne, že když dám 30tis., že budu nadmíru spokojenej, tak je dám :-)
HonSko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 11. 2019 17:32

Ono je hezký mít připravený vícekanálový receiver, ale má to jedno úskalí. A to je cena. Když se budeme bavit o hudbě, tak aby měl vícekanálový receiver zvuk podobné kvality jako stereofonní, bývá cena zhruba trojnásobná. Samozřejmě to nemusí platit vždy. Takže počítej, že když cena těch normálních zesilovačů začíná kolem desíti, dáš za odpovídající vícekanál 30 tisíc bez repro a i tak se nebudou konat žádné hifi orgie.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2019 18:12

Ano, to je jednoduchá matematika, za co všechno platíš u sterea a za co u multikanálu.
Slušné stereo pořídíš už za cca 25 tis. a bude to hrát i na filmy a TV.
Slušný multikanál pořídíš už za cca 35-40 tis. a bude to hrát relativně dobře na filmy a TV, ale na hudbu to bude pořád citelně horší, než to stereo za 25.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků