stereo zesilovač + repro k TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod macmanar 15. 11. 2019 05:28

díky za info (ještě jsem je ani nevybalil, dokud nepřijde zesilovač, abych ro celé zapojil , nebudu zbytečně dráždit ženu)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 11. 2019 09:52

:D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 15. 11. 2019 18:30

Tak zatím první rozčarování, Denon PMA-600 nemá zapojení na banánky :( ...mezitím podle obrázků bych řekl , že jo ... zapojovat budu až zítra....

-- 15. 11. 2019 18:47 --

Ale na webu mají úplně jiný obrázek :(

Tak beru zpět , dají se vydloubnout :D
Přílohy
20191115_184023(1).jpg
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 15. 11. 2019 19:41

Dílenské zpracování je opravdu vzhledem k ceně naprosto precizní,
zatím otestován sluchátkový výstup s DT990 Pro a..... sakra jsem si myslel že mám nové sluchátka , vybuzení už při 20% hlasitosti, obrovský rozdíl oproti zvukovce Creative E-MU 0404 a ELITE Pro..... samozřejmě ve prospěch PMA-600NE (větší prostor, separace, vzdušnost)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 11. 2019 20:52

Super, Denon ani levnější zesilovače moc nešidí, tak si to užij.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 16. 11. 2019 12:46

Takže stručně první dojmy:

Sestava: Philips 55OLED803 - optika - Denon PMA-600NE - kabely Audioquest 646 2BW (2m) - zapojení Bi-Wired - QA 3050

Čekal jsem kvalitní reprodukci, ale zároveň si uvědomoval, že akustika a rozmístění v místnosti (mám je 1,5m od sebe, ale dle návodu by měly být minimálně 2m od sebe) je budou brzdit....

Nastavuji hlasitost na cca 20% a první pouštím Flac : Speak softly love - Yao Si Ting
Už při této hlasitosti a hudba naplní celou místnost a z kvality vokálu mi doslova spadla čelist, vlastně marně přemýšlím , co tomu chybí - dokonalost

Jako druhou píseň si žena poručila Srdce nehasnou od Karla (Flac) a ...jako na koncertě :D.....

Můj úsudek je asi trochu zkreslený protože tohle je pro mé uši reference (nic lepšího jsem naštěstí neslyšel a ani nebudu pokoušet)

Když si navíc uvědomím , že celá tahle vstupenka do světa Hi-Fi mě vyšla směšných 18.590,- (PMA-600NE - 8490,- AQ3050 - 8900,- kabeláž - 1200,- ), neumím si v tomto rozpočtu představit nic lepšího a zároveň doporučuju nákup od HIFI Guide na Aukru...

PMA-600NE si naprosto parádně rozumí s AQ3050
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 11. 2019 14:09

Tak super, ze sa to podarilo, je podla mna dobre, ze si zobral stlpove QA3050 a nie tie regalovky.
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macmanar 18. 11. 2019 14:19

Tak hraje to sice nádherně , ale budu muset vyměnit za regálovky...
1. okolo samí důchodci a už si stěžovali na hlučnost (a to jsem jen zkoušel asi cca 40%)
2. večer je nemůžu vybudit ani na 10% zesilovače
3. umístění - musel jsem přestěhovat skříně (málo prostoru) a manželka protestuje

Takže pokud někdo budete mít zájem , tak tenhle bezchybný kousek (včetně záruky 24m) přenechám za 8000,- Kč nebo vyměním za regálovky. (ale jedině osobní odběr , nechce se mi to nikam posílat - 40kg)

Edit: Barva je černý lesk
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 11. 2019 14:22

Tak to je skoda...
Este ze ja mam tolerantnych susedov (a manzelku).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2019 15:19

S tím "hlukem" si s regálovkama nepomůžeš. Pokud budeš chtít dosáhnout normální poslechové hladiny, vyjdou sloupy a regálovky na stejno. Maximálně budou mít méně basů.
Na tichý večerní poslech jsou často sloupy lepší než méně citlivé a hůře vybuditelné regálovky, ale to už záleží na konkrétním modelu reprosoustav, nedá se to zobecňovat.

Prostor - správně umístěné regálovky na stojanech zaberou úplně stejné místo jako sloupy. Pokud je strčíš někam ke zdi do regálu, do nesprávné výšky, značně degraduješ zvukovou kvalitu.

Do 22 hod. si nemá kdo co stěžovat, není to vrtání do zdi nebo sekání, bourání, bouchání...
Nahluchlí důchodci s TV puštěnou na plné pecky udělají větší randál.

Na tvém místě bych se zaměřil na úpravu akustiky místnosti, zatlumení, obklad stropu, silný koberec, police na zdi, akustické obrzy - absorbéry, difuzory...
Možností je spousta a estetika nemusí vůbec utrpět.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 11. 2019 15:42

Repro bych zkusil hodit na hroty na žulové desky, dál od zdi. Jinak na provozování repro na 10% není nic špatného, ba co se týče zkreslení. tak je to naopak ideální. Sám jedu tak na 10-15% výkonu
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 19. 11. 2019 08:18

Přesně ,já mám jak sloupy i regálovky (dříve regálovky v obýváku, které ted mám v ložnici) a bydlím také v paneláku. Výměnou za regálovky si až tak nepomůžeš. Jak píše Tombas regálovky potřebují stojany, jinak degraduješ zvukovou kvalitu. Také mám zesilovač na 10 %-20 % a víc nepoužívám. Jen občas a hlasitost je pro mne dostatečná. Pokud bys chtěl poslouchat na vysokou hlasitost, to bohužel v paneláku moc nelze. Basy se hodně šíří panelama.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 22. 11. 2019 16:18

Tak nakonec si QA 3050 nechávám, nějak se s nima nemůžu rozloučit (jen používám ty špunty pro omezení basů - jsou blízko zdi)....
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 22. 11. 2019 21:59

To je rozumné řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 21. 12. 2019 00:18

Ahoj. Jsem v téhle sekci fóra zelenáč a na audio obecně, tak případně předem sorry za špatně vložený příspěvek.

Mám vyřešit problém s televizí pro starší paní, která už hůř slyší. Má tuhle televizi https://www.mall.cz/televizory/panasoni ... -tx-l42e5e a obyčejná uzavřená sluchátka na x metrovém kabelu připojená přes 3,5. Netuším, co přesně za sluchátka to je, ale určitě to nešlo přes litra.
Otázka č.1 zní - Jde tam napasovat nějaký zesilovač, který by zesílil zvuk do těch sluchátek a nestálo to přes litra?
Otázka č.2 - Bylo by lepší pořídit místo zesilovače lepší BT sluchátka s BT vysílačem do telky, která by ten lepší zvuk zvládla?
Otázka č.3 - Vadí tomu teď přidaný set top box?

Díky
BaldaP
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků