Yamaha R-N803D + Dynavoice DF-5, nějaké zkušenosti?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingoo 11. 11. 2019 15:58

Ahoj,
pošilhávám po Yamaze R-N803D a hledám k ní odpovídající sloupové repro.
Máte někdo zkušenosti s kombinací Dynavoice DF-5?
1) Obývák není nic moc (25m čtverečních), není tam místo, tak proto spíše volba užších beden.
2) Má tato Yamaha možnost i "fake" prostorového zvuku u filmů, něco jako Dolby Pro Logic nebo tak něco?

Většinou na tom pojede hudba (Klasika, Jazz, filmová muzika, sbory i akustická hudba a sólový zpěv.)

Zdrojem bude nejvíc asi CD, Gramofon a Spotify.

Dynavoice si většinou lidi chválí kvůli obrovskému rozsahu, slušné citlivosti i přednímu bassreflexu, tak nevím.
Netuším ale, jak spolu ladí s dotyčnou Yamahou.
Pokud bude čas, skočím do nějaké poslechovky samozřejmě, ale zatím sonduji alespoň takhle.
Díky za každou radu. :-)
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 11. 11. 2019 16:42

ta yamaha je pouze stereo, takže žádný fičurády na filmy nemá, kombinace s těmi bednami nevím ale tahle mašina by se předvedla spíš s kvalitnějšími sloupy - cca 20/ 30 000kč
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Pingoo 12. 11. 2019 08:10

No lidi si tyhle DF docela pochvalovali s tím, že snesou srovnání s daleko dražšími bednami. Ale asi mi na nich přišlo nejzajímavější, že při slušném zvuku jsou jen cca 17cm široký, což by mi domů docela vyhovovalo. A při rozsahu 25Hz - 32kHz by člověk nemusel hrotit ani SW.
Na druhou stranu uvažoval jsem i o nějakých Dali nebo Xavian s bassreflexem dopředu tak okolo těch 25 000. Tak nevím.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 08:59

Místo té Yamahy bych raději volil nový Marantz NR1200 a bedýnky, pokud chceš menší štíhlé sloupky s dobrým zvukem, tak zajímavé Scansonic S9.
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/scansonic-s9/
Ale výběr je samozřejmě široký a kombinací nespočet.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingoo 12. 11. 2019 20:37

U těch Scansoniců mne odrazuje zadní bassreflex.
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 12. 11. 2019 20:52

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 21:17

I ty DF-5 jsou dobré, ale docela náročné na ustavení v prostoru a nastavení středních kmitočtů pomocí klemy na zadní straně. Monitor Audio taky OK.

-- 12. 11. 2019 21:19 --

Pingoo píše:U těch Scansoniců mne odrazuje zadní bassreflex.

Zadního bassreflexu není potřeba se automaticky bát, bednám s menším objemem a malými basáky mohou významně pomoct k plnějšímu zvuku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 11. 2019 22:38

I ty DF-5 jsou dobré, ale docela náročné na ustavení v prostoru a nastavení středních kmitočtů pomocí klemy na zadní straně.
Co to je za nesmysl?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 11. 2019 07:06

Obrázek

toto myslel Tombas ;-)...a ja by som zaradil do vyberu aj znacku Wharfedale, ktora si Yamahou rozumie a ma spodny bass reflex, ktory je tiez fajn. Cena je tam ale uz vyssia...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 11. 2019 07:45

Tombas se zrejme prepsal. V tech 2db krocích se neladi stredy,ale vysky. A par majitelu s tim paskacem zde opravdu popisovalo,ze si museli s ustavenim beden trochu pohrat. Zrejme smerovost,kazda drobna zmena polohy znamenala ve vysledku i nezanedbatelny posun zvuku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 08:01

Frekvenční pásmo, ve kterém regulace pomocí svorky X-change probíhá, není nikde uvedeno. Někde se uvádí "jen" regulace vysokých kmitočtů, ale např. tady v testu je uvedeno:
"I proto umožňuje DF-5 uzpůsobit si středové pásmo pomocí klemu u reproduktorových terminálů – dostanete tak středy do lepší proporce s basy. K dispozici jsou nastavení -2dB, +2dB a +4dB. Nebojte se experimentovat, protože právě středy jsou oblastí, kde DF-5, podobně jako DM-6, excelují."
zdroj:
http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... ition-df-5
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingoo 13. 11. 2019 08:54

Tak to bude těžké rozhodování :-)).
Už jsem byl rozhodnut pro onu Yamahu a teď se do toho objeví nový Marantz.
Ta Yamaha mi přijde jako zvukově kvalitnější, když koukám na vnitřnosti i vzhledově se mi víc líbí. U Marantze mám pocit, že na mne kouká robot, byť se tváří docela vesele :-))).
Na druhou stranu možnosti Marantze jsou co do konektivity výborné. U Yamahy bych musel táhnout zvuk z TV optikou,
Marantz má HDMI. Google asistant se taky hodí. Už doma docela používám Google Home Mini, tak by se to asi dalo využít.
Marantz bude asi taky žrát o něco méně W a je o 3 tisíce levnější, což by se dalo investovat do beden.
A co teď? Uši mám docela citlivé, kdysi jsem se živil zpěvem (Přesněji řečeno spíše jsem na tom prodělal.), zpívám v několika sborech, poslouchám vážnou hudbu, na DAB-T (Zatím jen přes TV, což je bída) ČRo Jazz, takže důležité bude i jak funguje u těchto receiverů DAB+.
Mimochodem, nechystá Yamaha nějakého vybavenějšího nástupce R-N803D? Už je na trhu přes 2 roky...
Pingoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 09:17

Tak ty své citlivé uši musíš zapojit do výběru a vyrazit někam na poslech vytoužené kombinace, nebo různých kombinací. K tomu Marantzu můžeš přidat i Denon DRA-800H a Onkyo TX-8270. :-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 11. 2019 09:26

Tombas
Ja ctu audiodrom pravidelne a hele:

http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... ition-dm-6

Podle mne se autor u tech dm5 jenom seknul. U tech regalovek je to pochopitelne stejny system,nejde jednou regulovat vysky a podruhe stredy. Ono tech bedynek s regulaci vysek pomoci klemy je vice.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 11. 2019 09:35

Asi máš pravdu, nejlepší by bylo, kdyby výrobce uváděl frekvenční rozsah, který tenhle "přepínač" ovlivňuje.
Nicméně je to dobrá vychytávka pro toho, kdo si opravdu dokáže s nastavením pohrát a najít ideální polohu beden i korekci výšek. Má to výhodu, že se dají částečně eliminovat nedostatky poslechové místnosti, ale pro toho, kdo si hrát nechce nebo nemá velmi citlivý sluch to může znamenat i zhoršení zvukové kvality.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků