Nový hybrid - zesilovač se síťovými funkcemi?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pekr77 12. 11. 2019 07:26

Když jsem zase po čase prolézal aktuální nabídky zesilovačů, viděl jsem, že v sekci integrovaných zesilovačů je u Marantzu jedna novinka, která přijde kolem 25.11., a sice - zesilovač se síťovými funkcemi -

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... CE/PM7000N

Nejdříve mě napadlo, že to není nic nového, protože stereo AVR tady již máme. Jenže tady to není AVR (nemá HDMI vstupy), ale prostě zesilovač s integrovaným síťovým přehrávačem.

Chci se zeptat, jestli je to tedy nový druh zařízení, nebo to u jiných značek je třeba už dávno běžné? Respektive takto - dnes už zřejmě většina značek má stereo AVR, čili navíc možnost propojení s obrazem - dá se nějak od stolu říct, jaká bude kvalita reprodukce stereo AVR vs zesilovače se síťovými funkcemi? Jak se to bude uvnitř lišit? Je to defakto totéž, "pouze" plus mínus nějaký ten mini-board pro obraz/síťařinu?
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 08:52

Základem toho zesilovače bude známý PM7005, který stojí cca 18 tis. a je otázkou, zda integrované streamovací a síťové funkce stojí za příplatek cca 13 tis.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 12. 11. 2019 10:35

NA6000 síťový přehrávač Maranze stojí cca oněch 13 tis. Kč. Je otázkou, zda ta integrace něco ochuzuje, či naopak samostatná varianta něco přidává.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 11:50

Vzhledem k tempu, jakým se vyvíjejí síťové a cloudové služby a další možnosti bezdrátových systémů, je podle mého názoru lepší samostatný streamer, který lze snadno vyměnit za novější a nechat si kvalitní zesilovač. Měnit celé kombo je finančně náročnější.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 11. 2019 12:28

Zadny stereo AVR neexistuje. Ty myslis proste stereo receiver. AVR je multikanal. Marantz ted skutecne nabizi trochu schizofrenne dva ruzne pristroje z nichz jeden presentuje jako receiver (nr 1200) a druhy jako zesilovac se sitovymi funkcemi (pm 7000N). Je to jako u aut, rozhoduje podvozkova platforma. Čili u techto konkretnich prikladu, jak rozdilna obvodova reseni budou pouzita. Zvlastnosti budiz, ze skoro dvojnasobne drazsi PM ma do 8ohm o neco nizsi vykon nez levnejsi NR,coz samozrejme neni rozhodujici, jen mne to trklo ihned do oka.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 12:44

Nemáš pravdu, stereo AVR opravdu existují a protože AVR znamená Audio-Video-Receiver, nemá toto označení žádnou vazbu na počet kanálů, byť se to s multikanálovými systémy obvykle spojuje.
Odlišnost těchto stereo AVR od stereo zesilovače s integrovanými síťovými funkcemi spočívá právě v podpoře videa. Nejsou to přehrávače, tedy video nedekódují, ale dokáží převést signál ze zdoje na výstup, proto osazení HDMI porty, stejně jako u multikanálu, jen se dvěma kanály.
Proto by správné označení mělo být u NR1200 stereo AVR a u PM7000N stereo receiver, i když receiver by měl mít integrovaný i klasický analogový tuner, ale ten už pomalu mizí, jako CD mechanika z autorádií i počítačů.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 11. 2019 13:22

A heleme ho panacka. Ty mas na mysli jiste ta Onkya a Pioneer (ostatni vyrobci mozna,jen si hned nevybavim) s podporou hdmi propojeni. No nic takoveho jako stereo AVR nikde uvadeno neni, ( i kdyz mozna mas nejakou konkretni web stranku,kde se to takto pise?), vzdy je u pristroje striktne uvedeno stereo receiver. A to jestli je radio nebo net nekdo rozlisuje treba R-S,R-N,tusim yamaha. Ale to uz jsou blbiny, necht si to oznacují treba azbukou. Mne spis zaujalo, ze na to jde ten marantz zbytecne komplikovane a misto na nizsi a vyssi model to rozdeluje zmatecne na dva druhy elektroniky,byt se funkcne vlastne shoduji.
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 11. 2019 14:45

Třeba chce Marantz právě upozornit na tu podporu videa a HDMI u NR1200, kterou PM7000N nemá.
Podle mě to nejsou nižší a vyšší model, ale hlavně zacílením zcela rozdílné přístroje.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 11. 2019 15:25

Ano, mas pravdu, to ma logiku. Stale zapominam na ty hdmi konektory.
Houbičkar
Junior