AVR denon vs samsung TV hlasitost

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KenobiShiba 30. 11. 2019 20:51

Ahoj, mám dotaz, vůbec nevím, do jakého témata tohle přidat, tak se kdyztak omlouvám dopředu.
Koupil jsem nový receiver denon avr s650h a mám televizi samsung qe55q6fn, jen pro seznámení. Vše jsem zapojil a televizi propojil přes Arc. Kvůli tomu jsem nový receiver kupoval, abych mohl ovládat hlasitost a zapínání / vypínání jedním ovladačem. A teď mám problém. Ovládání hlasitosti na ovladači funguje při pozemním vysílání, na YouTube, v Netflixu, ale bohužel to nejdůležitější pro ženu nefunguje v aplikaci Kuki,pres kterou koukáme na TV. Tam se při přidávání hlasitosti objeví pojezd přímo od aplikace a hlasitost se nemění a je potřeba přidat nebo ubrat na ovladači receiveru. Nevíte někdo, jak vyřešit tento problém a nebo alespoň u koho je chyba? Jestli u poskytovatele Kuki a nebo u výrobce TV, ktera si to nějak sama neumí uvědomit?

Diky moc, za jakékoliv rady
KenobiShiba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 1. 12. 2019 00:10

Zkusit tu aplikaci znovu nainstalovat. Případně ještě Vypnout/Zapnout TV
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2019 20:41

KenobiShiba bohužel to tak je. Předpokládám, že za stav může aplikace víc, než televizor. Jinak by to fungovalo všude. Podobnou „vlastnost“, která nenavazuje na běžné zvyklosti, jsem již před časem technické podpoře Kuki reportoval. Šlo ale o to, že Kuki nepředloží při změně hlasitosti celý rozsah v rámci televizoru a neaktivuje při její změně ukazatel hlasitosti televizoru, ale svůj interní.

Tebou zmíněnou neochotu, která navíc způsobuje nenavýšení hlasitosti u externího zařízení, bohužel odzkoušet nemůžu. Sepsal bych email s podrobnostmi a zaslal na technická oddělení obou společností.

Jinak bych - jen tak z dlouhé chvíle - zkusil zařízení s TV propojit i optickým kabelem... k čemu dojde. Samozřejmě jde experimentovat s HDMI-CEC atp. prostě si pohrát, zkoušet, přehazovat.

Anebo už máš řešení a víš? Poděl se s námi. Díky

//ještě drobnost... Kuki už má druhou verzi, která se prostředím výrazně liší od původní aplikace. Na Android už je, netuším, jestli existuje také na Samsung TV. Pokud ano - vyzkoušel bych, zda se ona anomálie projeví i zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor