Nefunkční Onkyo TX-NR686

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 10. 12. 2019 16:45

Ahojte
Kupoval jsem v dubnu Onkyo TX-NR686 z UK i s bednama.Bohuzel u onkya prestal fungovat ARC hdmi vstup a je nepouzitelne.Reklamace u nas je vyloucena protoze vsechny servisy se ohani tim ze nepochazi z CZ distribuce a musim reklamovat pristroj tam kde jsem zakoupil.Do UK bych musel poslat Onkyo na vlastni naklady jak tam tak i potom bych musel zaplatit dopravu zase z UK coz dela celkem pres 4000kc za dopravu.Technik u nas rikal ze cela hdmi karta stoji 6000-8000kc.Ted nevim co mam delat,celou dobu jsem si rikal ze kdyby se neco stalo tak autorizovany servis to jisti,ale Onkyo v CR nema zadne postaveni takze jsem na vazkach.
Da se onkyo prodat na nahr. dily?
Premyslim ze se na to vybodnu a koupim neco u nas.
Co by jste delali vy na mem miste???
Diky za odpovedi
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 12. 2019 20:43

Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2019 21:43

rosswell píše:Ahojte
Kupoval jsem v dubnu Onkyo TX-NR686 z UK i s bednama.Bohuzel u onkya prestal fungovat ARC hdmi vstup a je nepouzitelne.Reklamace u nas je vyloucena protoze vsechny servisy se ohani tim ze nepochazi z CZ distribuce a musim reklamovat pristroj tam kde jsem zakoupil.Do UK bych musel poslat Onkyo na vlastni naklady jak tam tak i potom bych musel zaplatit dopravu zase z UK coz dela celkem pres 4000kc za dopravu.Technik u nas rikal ze cela hdmi karta stoji 6000-8000kc.Ted nevim co mam delat,celou dobu jsem si rikal ze kdyby se neco stalo tak autorizovany servis to jisti,ale Onkyo v CR nema zadne postaveni takze jsem na vazkach.
Da se onkyo prodat na nahr. dily?
Premyslim ze se na to vybodnu a koupim neco u nas.
Co by jste delali vy na mem miste???
Diky za odpovedi

Udělej si výlet do Londýna, vyjde to levněji než pošta. Zpáteční poštovné už bys ale musel zapltit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 12. 12. 2019 18:56

Tak našel jsem dopravní společnost která to za 900kč odveze,takže zítra letí do UK
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 12. 2019 20:03

super
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 7. 2. 2020 09:09

Zdravím pánové

Tak bych se rád podělil o postup mé reklamace na eshopu https://exceptional-av.co.uk
Zboží z ČR jsem odeslal 12.12.2019.Prodejce přijal balík 18.12.2019.Před posláním jsem se u něho informoval jak dlouho budou opravovat ten receiver a psal mi 4-6 týdnů... Dnes je 7.2.2020 a receiver je stále na opravě.
Na začátku týdne jsem tam opět psal co se děje co tak trvá a prodejce se teď vymlouvá na výrobce ONKYO,že po něm chce nový přístroj a nechtějí opravu :hm
Viz tento email:
Kód: Vybrat vše
Good afternoon,

Thank you and the service centre have asked Onkyo to replace – they are awaiting a reply and we have also mailed Onkyo on your behalf saying the wait is too long and we want this resolved ASAP.

We will be in touch as soon as their reply is received

Thank you and best regards,

Karl


To , že jsem musel hradit náklady na dopravu jsem už překousl ale co nemohu překousnout je doba opravy kdy už dneškem je to přes 50 dní!!!
Psal jsem email a telefonoval jsem do Evropského práva spotřebitelů, kde jsem se chtěl dozvědět jak to mají v UK se zákonem délky reklamací a ani tam mi nejsou schopni říct jak je to dlouho a na vyřízení mého dotazu mají 2-4 týdny :tleskani
Prodejci jsem taky napsal email jak to teda mají v zákonu a ten mi napsal toto:
Kód: Vybrat vše
Hi

I have advised you that we are no longer waiting for a repair – we have requested a new unit and once Onkyo respond we will advise you – we are aware of the 30 day rule.

We will be in touch once Onkyo confirm.

Thank you,


Karl


Vážně nevím jak už mám s prodejcem komunikovat.Nebaví mě čekat a doufat, že to bude za další 2-4 týdny vyřízené.Vím že už dneska můj loni zakoupený model Onkyo TX-NR686 se nevýrábí a je nahrazen modelem Onkyo TX-NR696. Na dotaz jestli mi to bude nějak prodejce kompenzovat tu délku reklamace mi napsal, že budu mít nový přístroj a ne opravený....No mě jako spotřebitele mi to je celkem jedno,hlavně ať je to kurňa funkční a mám to už zpátky doma!

Toť asi vše.... :-|
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 7. 2. 2020 14:19

No.... a to je UK a ne Čína, kde by to člověk ani reklamovat nezkoušel.
Máš dvě možnosti:
1) počkat
2) napsat jim, že v souladu s jejich obchodním zákoníkem (nebo legislativou EU) žádáš o vrácení kupní ceny zboží vč. náhrady poštovného dle přiloženého dokladu.

A můžeš doufat, že se na tebe nevykašlou úplně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosswell 23. 2. 2020 10:50

Tak posledni update :)
Kontaktoval jsem ambasadu v Londyne,ti tam ihned zavolali a veci se dali do pohybu.Poslou novejsi model Onkyo TX-NR696 bez doplatku,uz je na ceste a ve stredu by mel byt doma :)tak jestli neprijede krabice plna hoven tak budu spokojen :)))
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 2. 2020 13:00

:tleskani
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2020 13:08

Děsná zkušenost, bral jsem foťák z UK, vyšlo to s objektivem o 50 tis. Kč levněji. U audia bych asi do toho nešel, pokud by cenový rozdíl na cca 30 tis. nebyl alespoň 25-30% ceny. Uvažoval jsem z EA vzít surroundy k Monitor Audio, ale dostal jsem odpověď, že MA mají zakázáno vyvážet.

Nechci se jinak řídit dojmologií, ale přijde mi, že je na tomto fóru tak nějak historicky dost zmínek o nutných opravách Onkya. Snad je to jen můj dojem tedy ...
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 2. 2020 13:40

Nie je to len dojem, naozaj malo Onkyo v poslednych rokoch problemy, ja som mal tiez predosly AV receiver Onkyo pred par rokmi v oprave, bola to vadna HDMI doska, oprava bola zadarmo napriek tomu, ze receiver bol uz po zaruke.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 23. 2. 2020 14:07

Ja jsem to kupoval v UK protoze cena cele sestavy u nas stala kolem 70tisic a tam jsem platil 43000kc i s kabelama.Kazdopadne strach z toho ze se to zase vysere je velky :( a neni to nic prijemneho cekat pred 2mesice na opravu....Je fakt ze u nas v CR oprava by byla hned ale stejne asi ted nelituji kdyz posilaji novejsi pristroj.
Onkyo ma u mne velke minus se zakaznickou podporou v evrope,a navic nevim proc servisni strediska u nas neberou pristroj kupovany v EU!
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 2. 2020 14:22

Hele, tenhle problém měl v minulosti i brácha u PC shopu. Klient reklamoval tiskárnu, my to poslali velkoskladu, ten řekl, ať to pošleme na český servis, ti to odmítli, že je to šedivka (dovoz mimo ČR) a hráli jsme ping-pong. Nakonec jsem to zavezl do toho velkoskladu a mrsknul obchodníkovi na stůl, udělal kravál a až pak se tomu věnovali. Podobně si dávám majzla s fototechnikou, akorát mít 50-60 tis. Kč rozdíl na nákupu je fakt mazec, takže jsme to UK riskli a zatím Canon drží :-)

Naštěstí u Monitor Audio ten rozdíl byl tak 3-4 tisíce, vyjednal jsem si u jednoho prodejce fajn slevu, takže se mi to nevyplatí tahat z venku. Podobně uvažuju o subu MA Silver, tam jsem také dosáhl slevy tak, aby to oproti UK nebylo o více než 4-5 tis. dražší a budu to kupovat u nás. Tedy pokud do toho půjdu, protože u subu mě každý ukecává na REL či SVS :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 2. 2020 14:58

rosswell píše:Ja jsem to kupoval v UK protoze cena cele sestavy u nas stala kolem 70tisic a tam jsem platil 43000kc i s kabelama.

Ten rozdiel bol naozaj velky a chapem to rozhodnutie kupovat zostavu v UK. V kazdom pripade ja osobne by som uz po predoslej skusenosti vahal, ci si znovu kupit Onkyo.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 23. 2. 2020 16:10

Jestli se Onkyo opet poroucha tak uz nema vyznam to dal zkouset, kdyz neumi vyrobit pristroj bez ***** :) kazdopadne jsem rad ze vyzkousim novy model a budu snad par mesicu spokojeny :) hlavne ze nemusim platit dopravu z UK a jeste mi zaplati i cestu tam takze ve finale na tom vydelam :)
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků