Harman Kardon HK-970

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bOB_iK 10. 12. 2019 20:29

Ahoj, tak po té co mně odešla moje stará Yamaha AX-570, jsem pořídil tento zesilovač od HK a .... jsem trochu rozčarovaný. Jak ze samotného technického stavu, tak ze zvuku. Repro mám JBL ES100. Co sem studoval na netu, tak většinou psali, že má hodně basů a potlačené výšky, ale tady není ani jedno z toho. Zvuk je uplně mrtvý, bez šťávy, jakoby pod dekou, bez detailů. Hraje to skoro stejně jako televize ale s více basama... :-! Oproti tomu hrála stará AX-570 jak z jiného světa. Můžou mít na výslednou kvalitu ty hnědé "hnusy" viditelné na fotkách u kondíků a konektorů, nebo je to standardní projev tohoto zesíku? A čím ty hnusy mohly vůbec vzniknout? Na posledních dvou fotkách jdou vidět různé kondíky na levém a pravém kanálu. To tomu asi taky moc nepřidá, co? Pod pojmem perfektní stav jsem si teda představoval něco jiného ... Ještě jsem kontroloval zapojení, jestli to nemám nějak blbě zapojené, ale mělo by to být OK. Dík. H.
Přílohy
WP_20191210_16_25_49_Pro.jpg
WP_20191210_16_26_13_Pro.jpg
WP_20191210_16_26_38_Pro.jpg
WP_20191210_16_26_49_Pro.jpg
WP_20191210_16_26_59_Pro.jpg
WP_20191210_16_27_12_Pro.jpg
WP_20191210_16_28_07_Pro.jpg
WP_20191210_16_29_16_Pro.jpg
WP_20191210_16_46_02_Pro.jpg
WP_20191210_16_46_09_Pro.jpg
bOB_iK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2019 21:58

No potěš koště. Jestli můžeš, tak to vrať, je to šrot.
HK obecně mají velmi dobrý zvuk a v tomto případě je na vině jednoznačně žalostný technický stav.
Na druhou stranu HK 970 je dneska už legenda, takže uvedení do původního a plně provozuschopného stavu by stálo za úvahu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 12. 2019 11:01

Ty "hnědé hnusy" není nic jiného, než fixační tmel, který pochopitelně na kvalitu zvuku nemá žádný vliv.
Různé typy ellytů na L a R kanále nemusí být na závadu, pokud se jedná o ekvivalenty.

Jinak porovnávat zvukově 2 zesilovače je možné pouze za podmínky jejich shodného nastavení - shodná hlasitost a režim se všemi vypnutými korekcemi (direct, stereo...). Byly takto nastaveny?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 12. 2019 11:39

Nezřídka se ovšem z toho fixačního tmelu (např. staré Aiwy tím trpěly) stává poněkud agresivní a hlavně vodivá hmota. Navíc se mi nezdá, že by někdo ten "tmel" takhle hnusně naplácal a rozmazal po desce i konektorech, ale budiž. Navíc na fotkách vnitřku tohoto zesilovače dostupných na internetu, se nic takového nevyskytuje a desky jsou i kolem konektorů a elytů krásně čisté.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bOB_iK 11. 12. 2019 20:42

ahoj, díky za info.
Co se týče toho "lepidla", tak tam přece není důvod to dávat na takové malé kondíky, ne? A na kontektory to už vůbec nechápu.
Stejně jsem to z tama napřed všechno slůpal, mělo to konzistenci jak epoxidová pryskyřice - tvrdé a křehké. A jedna část zesilovače byla od něčeho zamaštěná, tak jsem ji vyčistil.
Zkusil jsem ho dneska znovu ale s klasickým zapojením kabelů ( předtím jsem to měl na Bi-wiring) a žádná změna. Je to furt takové ploché, i gramo. Navíc sem zjistil, že šumí Phono vstup. ikdyž nebylo připojeno gramo, tak to na max. hlasitot šumělo jak svižný deštík ..
A vliv mezi Direct ON a OFF jsem u tohoto zesilovače nepostřehl taky žádný.
Se starým zesilovačem porovnám po paměti, bo mně odešel před měsícem, ale těch pár písniček co jsem poslouchal furt dokola mám celkem zažitých jak zněly, a tady tomu chybí štáva ikdyž jsem to měl puštěné celkem nahlas ( skoro 3/4 celkové hlasitosti).
No nic, zesík pude zpátky. Blbé je, že je kupovaný přes ebay od Hifihouse-de ...
Asi pořídím zpátky nějakou starší Yamahu a snad budu mít klid :). Díky. H.
bOB_iK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 11. 12. 2019 21:01

To co popisuješ opravdu není v pořádku, ten zesilovač potřebuje odbornou opravu. Může tam být cokoli, to se nedá na dálku určit, od vyteklých kondenzátorů, přes přepálené rezistory, prostě cokoliv.
Nevím, kolik tě stál a kolik bys byl případně ochotný investovat do opravy, ale pokud je možnost ho vrátit, asi to bude nejjednodušší řešení.
Určitě se dá najít bazarový kousek v dobrém stavu i u nás a třeba i s možností vyzkoušení před nákupem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 13. 12. 2019 18:38

No než to opravovat s nejistým výsledkem , tak to raději vrátit. To už bych raději nechal opravit tu Yamahu. Nebo sehnat nějakou podobnou. Yamahy AX jsou na tom zvukově velmi dobře..
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobzbrna 13. 12. 2019 20:17

Zdar,
měl jsem doma HK 975 a byl to s přehledem úplně nejstrašnější zes který kdy u mě hrál.
Zvuk jak z telefonu, prostě hrůza!
Srovnání : NAD 310,304,340,320BEE,YAMAHA 760 II,AKAI 33 a samozřejmě moje referenční YAMAHA M-4.
Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod bOB_iK 29. 12. 2019 13:47

Ahoj,

díky za info.
Zesilovač sem z radostí vrátil.
Původní Yamahu jsem prodal na náhradní díly, ale dívu se znova po nějaké Yamaze, tak uvidím co zajímavého se po Vánocích objeví.

H.
bOB_iK
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků