Nastavení kvality Spotify u Onkyo 727

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 13. 12. 2019 13:33

Ahoj.

Nevíte jak nastavit největší kvalitu u Spotify (mám placené) když to poslouchám přes AVR Onkyo TXNR 727? V nastavení mám nastavené vše na Very high, ale když se spojí aplikace s Onkyem tak tato nabídka zšedne a nejde nic nastavit. V jaké kvalitě to pak vůbec hraje? :?:

Děkuji
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 12. 2019 14:21

To by mě taky zajímalo. Předpokládám, že Spotify connect funguje pouze pro pémium účet a tedy i streamování probíhá v nejvyšší dostupné kvalitě, ale jestli to tak je, nevím.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 13. 12. 2019 15:20

Tak toto píšou na WhatHifi : You only have to use your smartphone to identify the speaker in the first place and then control music playback. And to ensure the best quality possible, Spotify Connect always streams in 320kbps, which is the highest bitrate Spotify currently offers

Tak snad to bude pravda :)

-- 13. 12. 2019 15:26 --

https://community.spotify.com/t5/iOS-iP ... d-p/636728

Tady už ale někteří lidé píšou že jim to hraje přes Onkyo hůř....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 12. 2019 17:35

AVR bude hrát stereo vždy hůže než podobně drahý stereo zesilovač/receiver. To je dáno koncepcí a primárním určením zařízení. Spotify v tom může být nevinně.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 20. 12. 2019 11:43

Stale je to len komprimovane 320kbps. Takze aj ked to uz ma aku-taku kvalitu na pocuvanie, ked si tu istu skladbu pustim na CD, citit rozdiel. Na Spotify je sice hudba od vymyslu sveta, ale to co mam rad, to si kupim na CD. Takze to nemusi byt AVR-kom, ale proste tym, ze aj najvyssia kvalita na Spotify nie je ziadne HR audio.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 20. 12. 2019 20:13

Slyšitelný rozdíl je i mezi Spotify a Tidal HIFI/master, ale to AVR bude mít taky svůj nezanedbatelný vliv.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 18. 1. 2021 14:13

Tak jsem si zaplatil Tidal HIFI, a rozdíl je tedy dost velký... ve prospěch Tidal samo..
cujou2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků