Marantz PM7000N +??

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jbajci 9. 4. 2020 09:53

Pokud jste někdo z okolí Prostějova tak v Hifi Morava je na poslech jak Marantz PM7000N tak Yamaha R-N803D.
Osobně jsem tam byl, oba poslouchal a v kombinaci s Xavianem (Perla, Ambra) mě ani jedno nenadchlo. Nechytejte mě za slovo, neříkám, že ty sestavy hráli špatně, ale já hledám jiný sound. Lépe než výše uvedené zesilovače mi sedl Hegel H90 (také má zabudovaný streamer a DAC), který je též ve studiu k poslechu. Není o moc dražší ( 37990) a tady už mě zvuk začal celkem bavit, obzvláště, když jsme malé budky vyměnily za sloupy od KEF. S Onkyem má prodejce též nějaké zkušenosti, tak se ho klidně přeptejte.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 9. 4. 2020 13:40

No já teď Hegla mám, 190ku. Když budu srovnávat s Marantzem tak za 30 je to super stroj, ověřeno na vlastní uši.
Yamahu jsem hrál s Xavianem též a zvuk pro mě to taky nebyl.
Marantz jsem měl s Monitor Audio silver 100, to bylo fajn.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trempik 30. 9. 2020 09:49

Ahoj. A co takhle Marantz PM7005 ? 30 000 Kč za PM 7000N už je na mne moc a potřebuju jen zesík. A pokud tomu rozumím, ušetřil bych za nákup USB/DAC převodníku, který ještě nemám.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 19. 12. 2020 20:14

Marantz PM7000N je můj hlavní kandidát na výběr nového zesilovače. Dost často čtu, že není vhodný, respektive mu nesedí metal. Ale už jsem se nedočetl (nebo jsem to přehlédl) jak mu nesedí, nebo co mu vadí? Má málo basu, nebo jeho dost, je sice slyšet, ale není už tak cítit, že spodek je opravdu plný? Metal přeci není jen jeden, a v neposlední řadě přeci hodně záleží na kvalitě nahrávky, což u obecně u metalu se většinou o kvalitě mluvit nedá. Mám nahrávky v mp3 / 320 a když to člověk neví, těžko se to poznává, že jde jen o mp3. Pak mám nahrávky třeba ve flacu 96/24 a je to hrůza.
Čím jde člověk výš a výš, zjistí, že kvalita nahrávky je vlastně to nejdůležitější, a čím jde vejš, tím se nůžky kvality a chuti poslouchat to, či ono rozevírají.
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 19. 12. 2020 21:43

Ja teda nejsem posluchac metalu a je pravda, ze Marantz ma takovy svuj typicky melodicky charakter, kde by nekdo mohl tvrdit, ze se to spise hodi na klidnejsi muziku. V teto cenove hladine podle me ale spis zalezi s jakym repro to naparujes, to bude mit vetsi vliv.

Ja mam PM7000N v kombinaci s Riha Micro S Plus, ktere jsou dost energicke, nuti cloveka zvysovat hlasitost na koncertni uroven a byt metal neposloucham, neco jsem zkousel a podle me to fungovalo velmi dobre. A rozhodne nemam pocit, ze by PM7000N nemel spodky - to je opravdu spis o akustice, repro a jak si s nimi ten ktery zesilovac sedne. Samozrejme muzes pritlacit a koupit neco lepsiho, coz se vetsinou projevi prave lepsi kontrolou basu, ale za 30k je ten Marantz super univerzalni volba, dle meho v klidu i na metal s tim spravnym repro a tezko najdes za ty prachy neco lepsiho.

Co se tyce kvality nahravky, ano - hlavne zalezi na kvalite samotneho mixu/masteringu a ne tolik na samotnem formatu. V pripade kvalitni nahravky muze stacit i mp3 (ale teda ne 128 kbps, to uz je fakt poznat) a naopak nekvalitni nahravky nezachrani ani jakykoliv hi-res format. Ja pouzivam streaming na novou hudbu, kupuju starsi veci na CD, ktere si naripuju a pak lokalne streamuju, protoze ty kvalitni vydani starsich veci jsou na online streaming sluzbach malokdy. Nekdy je i dobre vydani v hi-res formatu, ktere jde nekde jenom koupit a stahnout (treba nektere veci na Supraphonu). Nektera vydani pak jsou nejlepsi na vinylech, nebo SACD, k tomu uz je ale potreba dalsi hardware. Chce to proste byt flexibilni, otevreny ke vsem formatum a zajimat se o to, ktera vydani jsou kvalitni a ktera ne.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 09:42

Marantz by měl být můj čtvrtý zesík co jsem doma měl. V roce 1988 jsem pořídil Teslu AZS 218, Pak Teslu AZS 223 a v roce 2001 jsem pořídil Onkyo A-9211. Než jsem si zvykl na Onkyo chvíli trvalo. Mělo (má) takovej pomalejší, klidnější zvuk. Ale člověk si postupem času zvykne na všechno, časem zapomene co a jak hrálo před tím, nebo jinde, a když věčně nebude srovnávat, bude to v poho.
Nedávno jsem pořídil síťový přehrávač Denon DNP-800NE a za chvíli jsem šel do beden Dynavoice DF-6. A teď chci Onkyo nahradit něčím novějším a i silnějším. K přehrávači jsem zprvu zvažoval také Denona PMA-800NE, ale pak jsem se nějak zhlídnul v Marantzu. Takže mám několik možností. Zůstat v nížší cenové relaci u Denona, nebo pořídit o trochu dražšího Marantze, kde součet ceny dvou aparátů pak skoro bude roven PM7000N. No a nebo rovnou sedmitisícovku.
Několik dní se v tom vrtám a vždy si najdu důvody, do které z těchto možností jít, nebo jít do druhé, či třetí, nebo nejít.
Co se týče nosičů. Vystačím si s cd a s formáty co přelouskne síťák. Koníčků mám více, nejen muziku, takže tomu nechci obětovat veškerý svůj čas, nebo peníze, neb se věnuji i dalším věcem. Jednak mám určité finanční limity, a své vnitřní hranice, za které už nejsem ochoten jít. Takže PM7000N je tou kombinací obou hranic, a že bude vyloženě nepoužitelnej na metal, to se zase tak nebojím, neb v jiných žánrech bude určitě super volbou a jak jsem už psal. Člověk si zvykne na všechno a musí mít trochu soudnosti a pochopit, že nic 100% ideálního podle jeho představ nikdy nenajde a věčné, nekonečné unavující hledání, muže také skončit u Chocholouška :lol:
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 13:55

A ještě mě napadá otázka. Má ten Marantz PM7000N na displeji českou diakritiku?
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 20. 12. 2020 14:18

Nemá, nemá češtinu.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 18:29

Jo díky. Ale teď jsem si uvědomil, jestli jsem se vyjádřil správně. Nemyslím menu jako je nastavení, ale jestli umí pracovat s českou diakritikou, že pojmenování složek, písní a interpretů bude po našem.

-- 20. 12. 2020 19:44 --

Tak jsem to našel. Česky umí. Stačilo vlíst na jejich stránky :-)
http://manuals.marantz.com/PM7000N/NA/E ... TOd2lUKOB4
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 22. 12. 2020 11:38

to Pavlos-S: OK, je to tak.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod Frenky2 29. 12. 2020 01:52

Dobry den , chtel bych se zeptat jestli ten Marantz PM7000N zvlada Tidal v Master Kvalite a jeste mam dotaz , vetsinu hudby mam na externim HDD ve Flac 24/192 , pokud to pripojim zezadu do USB toho Marantze pujde to bez problemu prehrat a ovladat mobilem pres Heos? Moc dekuji za odpoved
Frenky2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 12. 2020 03:02

MQA nepodporuje, streamuje v CD kvalite 16 / 44.1 (Tidal HiFi kvalita). Externi HDD jsem nezkousel, ale USB flashka fungovala v poho, tak by nemel byt problem a az do 24 /192 umi.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 12:22

Osobně jsem zatím přehrávání přes USB nezkoušel, ale mělo by to jít ovládat přes Heos stejně jako vše ostatní.

Yiakubou: můžu se zeptat odkud je to info, že streamuje "jen" CD kvalitu? Já to nikde nenašel... dík
Právě jsem zvažoval, že zkusím zakoupit Tidal HIFI, ale pokud to PM7000N nepodporuje, tak by úplně stačil Tidal premium...
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 12:39

Ty si to trochu pleteš, tady je řeč o Tidal master, tedy MQA variantě. Plnou, tzv. nativní podporu plného rozbalení tohoto kódování nabízejí jen někteří výrobci.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 12:58

Aha, já dostal nějakou nabídku na 4 měsíce za 40,- Kč, tak jsem zvažoval že bych to zkusil... Buď Tidal premium ("premium sound quality") nebo Hifi ("Hifi sound quality"), součástí hifi je i Tidal masters. Takže poznám rozdíl nebo ne? díky
Mutt
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků