Marantz PM7000N +??

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod farna 10. 3. 2020 10:06

Ahoj všem,
jsem na podobné cestě. Vybírám první stereo Hifi sestavu, něco do začátku. Zakotvil jsem s výběrem u Onkyo TX-8270 (popř. novinky 8390), ale po delší úvaze jsem si řekl, že přecejenom by to chtělo něco aspoň o chlup lepšího. Koukám na Cambridge Audio, popř. NAD C368 s BluOS modulem. A narazil jsem i na tento Marantz a zatím všude v recenzích jen samá chvála! Dokonce jsem slyšel na pražské AV show asi 2 songy a byl jsem pozitivně překvapen (vůl jsem měl vydržet dýl). ALE šlo o nějaké "audiofilský" akustický rock (Springsteen?). Mně jde převážně o METAL!/Rock atd. A to jsem zachytil i názory, že Marantz na Metal není. I recenze popisují charakter jako jemný, krémový, medový, teplý. Tak nevím.
Co se týče beden uvažuji o zmiňovaných Klipsch RP-6000F. Jeden prodejce mi napsal, že je má tuto kombinaci i vyzkoušenou a není problém. Prý jde o skvělou rovnováhu na tyto žánry mezi teplou barevností Marantze a tvrdostí a agresivností Klipsch.
Klipsche jsem měl v plánu porovnávat v poslechu s Dali Oberon 7.

Tapir1 píše:Repro Klipsch hraje ve spolupráci s Marantz výborně, to mohu osobně potvrdit. Obzvláště na preferovaný rock a i jazz naprosto vhodné.

A co Metal? Slipknot, Metallica, SOAD, Sepultura a podobný prasárny? :D
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 10:46

Dobrý zesilovač si nemá co vymýšlet, musí hrát neutrálně a pak nemůže mít problém se žádným žánrem.
Kromě toho, recenze jednoho recenzenta má "sílu" jednoho hlasu a těžko tak může být objektivní. Už jen proto, že nevycházela ze slepého testu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Modrý 10. 3. 2020 11:23

A který konkrétní zesilovač v ceně kolem těch 30 tis. Kč podle tebe je takový, jaký píšeš?

farna:
Je fakt, že Marantz 7000N trochu postrádá takový ten drajv a agilitu, která dá tu správnou jiskru tvrdý hudbě. To žádnýma bednama nedoženeš. NAD C68 by byl vhodnější, případně cokoliv od Hegelu. Ten má neutralitu ale zároveň výbušnost a jiskru. Z nových ale dosáhneš max na ne právě nejvýkonnější H90 (a i tak bys musel trochu připlatit), jinak na bazaru je aktuálně H100, případně skutečně vynikající NAD M3,
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farna 10. 3. 2020 12:41

Jen doplním, nejde mi kolem 30t jen o zesilovač, ale i o DAC + stream, takže nejspíš all-in-one řešení. Tidal je pro mě momentální hlavní zdroj poslechu. U Onkya byly doporučení na Hard&Heavy jasný, Marantz PM7000N byť prý umí zahrát všechno čistě s nádechem kvalit dražších strojů, a oproti Onkyu by měl být zvukově vyspělejší, tak mi jeho charakteristika moc na metal neštimuje. Do úvahy beru pak Cambridge Audio CXNv2 + CXA60, ale Tidal MQA umí jen skrz USB z PC a i tak jen 24/96. NAD C368+BLu-OS je další na řadě, ten je snad mezi rockery hodně chválený, to je horký kandidát. A dál nevím... něco jako Audiolab atd.?
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 15:11

Modrý píše:A který konkrétní zesilovač v ceně kolem těch 30 tis. Kč podle tebe je takový, jaký píšeš?

Takový, o kterém se ve slepém testu většina shodne, že nemá žádný charakteristický zvuk.
Za takový já např. pokládám svou Yamahu R-N803D. Podle mých uší nemá ani jemný nebo hrubý, ani teplý nebo studený, ani ostrý nebo tupý, ani světlý nebo tmavý..., doplňte si co chcete, zvuk. Prostě a jednoduše neutrální.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Modrý 10. 3. 2020 15:56

A takovy hromadny slepy test s tou Yamahou probehl?
Za jakych podminek, na jake sestave, v jakem prostoru, s cim se srovnavalo, jak presne test probihal?

Dale, ty osobne jsi svou Yamahu podrobil slepemu testu s jakymi dalsimi zasilovaci na jake sestave a za jakych podminek, ze sis ji v danem retezci pro sve usi na zaklade srovna i s temi ostatnimi tonalne vyhodnotil tak, jak ji popisujes?
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 18:10

Pochopitelně žádného slepého testu se má Yamaha neúčastnila (alespoň o žádném nevím), tak jako se slepého testu neúčastnil zřejmě žádný jiný zesilovač, o kterých se tady diskutuje, ačkoliv se o nich vedou zasvěcené řeči, jaký že to mají zvuk.
Napsal jsem, že mou Yamahu jako neutrální "pokládám já, a to podle mých uší" a nikoliv, že její neutrální zvuk byl osvědčen ve slepém testu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Modrý 12. 3. 2020 12:56

:?: Co je to za podivné odpovědi :-D ?

Definoval jsi obecnou charakteristiku, jakou by měl zesilovač splňovat. Zeptal jsem se proto, jaký KONKRÉTNÍ zesilovač ji v dané cenovce splňuje a odpověděl jsi, že ten, který vyjde jako neutrální ze slepého testu, který se nezrealizoval. Heh.... :-l .

Možná jsi svou trochu vyhýbavou hodně nicneříkající :-) odpovědí měl na mysli to, že v dané cenovce do 30 tis. takový zesilovač neexistuje. S tím bych pak samozřejmě souhlasil. V téhle kategorii je to vždy o kompromisech. Větších či menších.

Tvá Yamaha patří k těm s méně kompromisy v kategorii do 20 tis. Kč. Je fajn, že jsi s ní spokojený a že ti na tvých bednách ve tvé akustice a s tvým vkusem zní neutrálně. Vděčíš za to perfektní schopnosti lidského ucha se adaptovat a taky fenoménu, který by se dal shrnout slovem psychoakustika. Ten bez správně provedeného srovnání s jinými komponenty funguje perfektně.

Jinak v obecném srovnání je R-N803D na té sušší straně neutrality, pokud se tedy bavíme jen o té jedné zvukové charakteristice - tonalitě. To u tebe může být vyváženo tepleji hrajícíma bednama (nevím, jaké máš), akustikou s větším útlumem na vyšších středech nebo prostě tvou preferencí spíš analytičtějšího zvuku, který se ti subjektivně jeví jako neutrální.
Ve zbytku, tzn. dynamice, rozlišení, stereoobrazu atd. patří k tomu nejlepšímu v kategorii 20tisícových zesilovačů. Dobrá volba :tleskani .

-- 12. 3. 2020 14:11 --

Denkez píše:Dobrý zesilovač si nemá co vymýšlet, musí hrát neutrálně a pak nemůže mít problém se žádným žánrem.
Kromě toho, recenze jednoho recenzenta má "sílu" jednoho hlasu a těžko tak může být objektivní. Už jen proto, že nevycházela ze slepého testu.


Až teď jsem si všimnul tohodle názoru.... Tak to přeci není. Pokud by to takhle platilo, znamenalo by to, že zkušenosti nepřináší člověku žádné poznání. Že chirurg-absolvent zvládne stejné operace ve stejné kvalitě jako chirurg s 20letou praxí. Že špičkový lyžař nepozná rozdíly mezi lyžemi a není schopen popsat jejich chování stejně jako to nesvede začátečník. Atd.

Je to přeci naopak. Zkušenosti s mnoha různorodými situacemi dávají člověku nadhled a schopnost správně popsat charakteristiky toho kterého produktu.

Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než kohokoliv, kdo má dlouhodobější poslechovou zkušenost třeba jen ze své aparatury u sebe doma. Právě díky těm zkušenostem a z nich plynoucí schopnosti identifikovat rozdíly, udržet si odstup a nadhled.
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 3. 2020 14:41

Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než...

Hlas takového recenzenta má zase jen sílu jednoho hlasu a je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje. Ale lidé to čtou, chtějí to a věří tomu. A je-li poptávka, je i nabídka.
Cokoliv, co nejde fyzikálně kvantifikovat a změřit (charakter zvuku, vůně, chutě, účinky léčiv...) lze objektivně posuzovat jen ve slepém testu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Modrý 12. 3. 2020 15:29

Ach tak.... 8-S .

S člověkem neochotným k relevantní diskusi a nechápajícím jednoduché principy typu že zkušenostmi člověk získává poznání, které je výrazně větší než u člověka bez zkušeností, nelze rozumně mluvit. Měl jsem tvé trolení poznat už při tom planém teoretizování o zesilovačích.

Po hospodsky primitivistickém recenzent je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje si ale sám pro sebe zkus udělat takový malý průzkum v recenzích renomovaných recenzentů (Březina, Pacula, Telling, Reichert, Atkinson, Ebaen....). Vytvoř si tabulku značek, cen a hodnocení. Získáš tebou tolik oblíbená objektivní data, která bezezbytku vyvrátí tvou teorii po pátém pivu, že "všichni jsou podplaceni".

Ach jo..... :roll: .
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 3. 2020 16:16

No, ono to předávání zkušeností ma i drobné mouchy. Kdyz totiž ten větrem ošlehaný hifi veterán bude směřovat rady začátečníkům, bude vycházet ze svých, často desítkami let ověřených, návyků a zvyklostí. Ty jsou ve skutečnosti mnohdy nepřenositelné, na mladé elévy zvlášť. Nejde o sportovní trénink, ale o velmi subjektivní disciplínu. Začátečník to popravdě nebude umět dost často ocenit. Dobrý je, že se může díky hifi matadorům vyhnout totálnímu průseru, nebo slepým uličkám, to je jistě fajn. Jinak je nejlepší, když si každý tu svojí cestu vyšlape sám - osobní zkušenosti k nezaplacení. Jako s děckem. Když si nešáhne na tálek od sporáku, neví, že je ohýnek "hajs".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 3. 2020 16:50

Denkez píše:Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než...

Hlas takového recenzenta má zase jen sílu jednoho hlasu a je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje. Ale lidé to čtou, chtějí to a věří tomu. A je-li poptávka, je i nabídka.
Cokoliv, co nejde fyzikálně kvantifikovat a změřit (charakter zvuku, vůně, chutě, účinky léčiv...) lze objektivně posuzovat jen ve slepém testu.

Máš i nemáš pravdu. Je to prostě jeden hlas NĚKOHO. Z druhé strany určitě nemusí být recenzent poplatný značce, pokud tedy slovem „poplatný“ míníš jeho pomyslnou závislost. Chytrý člověk si recenzi přečte, udělá nějaký závěr a následně si vše porovná s tím, co vidí/slyší sám. Dle mého názoru jediné objektivní měření je měření určitým přístrojem. Za objektivní měření nelze považovat ani slepý test. Pořád je to nějaká, subjektivně vydaná informace, který plyne z čehosi. Samozřejmě - u slepých testů lze méně švindlovat, než u běžné recenze, nebo klasického srovnáváku. Další pohled říká, že oko není sonda...

Ale je to vždy přeci na lidech, aby slepě nevěřili čemukoliv. Ono je to stejné, jako u televizorů. Někdo si nechá udělat profesionální kalibraci svého nového OLEDu. Dle měřícího přístroje má zcela správně nastaveny všechny hodnoty obrazu, které tímto způsobem jsou ovlivněny. Ale - on/majitel není spokojený. Proč? Protože prostě chce vidět něco jinak. Takže když typicky Panasonic nastaví přesně svůj OLED, recenzent napíše - je to skvěle nastavený televizor... píše subjektivní pohled, ale zároveň pravdu. Tu si nakonec ověří sondou. Jo, jenže přijde Denkez a řekne, co ten člověk lže, vždyť ta telka má málo syté barvy :-) A z pohledu Denkeze se tak stává recenzent poplatným značce, potažmo lhářem. Přitom to tak není. Oba mají pravdu. Každý tu svoji. Recenzent nelže a Denkez vlastně taky ne, jen by měl chápat, že ani recenzent není lhářem a tak by se měl (Denkez) oprostit od nadbytečné kritiky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 3. 2020 17:19

Když tak občas pročítám některé recenze na zesilovače, říkám si:
Posaďme recenzenta za plentu a pusťme mu na jemu důvěrně známých bednách a nahrávkách nějaký zesilovač, bez možnosti ovlivňovat jeho hlasitost.
Zesilovač, který už prošel jeho recenzí, pak nechť napíše recenzi novou a obě recenze porovnejme.
To by byl mazec!
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mesab 12. 3. 2020 22:53

Od litanií zpět k tématu "Marantz PM7000N +??"

Autor tématu vlkoid si zřejmě vybral Marantz PM7000N.

Zesilovaž Marantz PM7000N je jasně lepší než Yamaha R-N803D.

@ewa farna : ani Marantz PM7000N ani Yamaha R-N803D není nejlepší volba pro specifický žánr METAL.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Ládínek76 12. 3. 2020 23:27

K tomuto si dovolím poznatek.Onehda jsem měl doma šest zesilovačů v hodnotě asi 20k za kus a bedny Focal Jmlab za 40k.Presny typ už nevím.Strýc s bratránkem mi nevěřili že nepoznám který zesik hraje.A ouha.20 testů a 100%.Dodnes si pamatuji Že Sony QS 920 hrál s těmito bednami pod dekou. Zahuhlany.Ale na jiných AQ patřil mezi mé nejoblíbenější a zvuk se mi po Denonu libil nejvíc.Technics neuměl výšky.jednoduché a svoje basy.K práci a podkresu pohodový zesik.Onkyo Integra největší zklamání a průser.Urvany do středu hrající a absolutně bez basů.Denon 940.Můj favorit a pro mě nejlepší zvuk.Hedvabne Denoňácké basy a dynamický zvuk.Nutno podotknout že zvuk Denonu mám rád.Marantz a Denon byl oříšek.Basy podobné.Ale Marantz byl detailnější a takový líný.A nakonec profi zesik který jsem používal na diskotékách a akcích které hraju.Mene detailů,výšky lepší než Technics,ne tak čistě jak třeba Denon.Basy absolutně jinde než zbytek.Tak vidíš. Je to jednoduché.když víš co poslouchat a znas zvuk každého kousku.Zvuk šel bez eq.z cd Denon přímo do zesilovače.Hudba,zvuk a audio technika je můj velký koníček a vlastně mi i hodí nějakou korunku na přilepšení.

-- 12. 3. 2020 23:52 --

Myslím že ani jedním neudělá chybu.Vybava je o preferencích.Ale zvuk chce slyšet.Z vlastní zkušenosti vím že ne všechno si k sobě sedne.Jeden zesik na jedněch bednach bude průser a druhý hrát jak ž praku.Na jiných bednach zase přesně obráceně.když už bych do toho vrazil tolik peněz asi bych vyrazil někam do studia.Něco si poslechnout.A nejlepší je koupit první bedny,naložit do auta a hurá studio.A nebo na prase,k tomu jsem se tedy snížit nemusel,objednat třeba Yamahu, vrátit a prubnout Marantz.
Ládínek76
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků