Marantz PM7000N +??

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlkoid 26. 1. 2020 20:19

Ahoj všem
Již několik týdnů se snažím zvolit vhodné stereo pro naše potřeby. Prozatím jsem skončil u Marantz PM7000N (i když je trochu dražší než bych chtěl), ale nemohu se rozhodnout pro vhodné repro.
Předpokládám 70% času hudba, hlavně rock a jazz (stream, apple music, DAB). Pak po 10 procentech TV+Netflix , herní konzole a DVD. Místnost 4x5x3m. Měl jsem v hledáčku Klipsch R-620F, ale nevím nevím.
Ještě jsem měl levnější variantu Onkyo TX-8270 + Klipsch R-620F....
Budu rád za jakýkoliv doporučení.
Díky
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palpat 26. 1. 2020 20:54

Ahoj,
proč právě Klipsch 620? Mají dost specifický zvuk...

Jinak PM7000N je vynikající zesilovač a zasloužil by si lepší bedny. Tím nemyslím to zabarvení, které Klipsche mají, ale kvalitativně lepší kousky. Namátkou Magnat Trans Plus 1500, Monitor Audio Silver 200 apod.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod vlkoid 26. 1. 2020 22:43

Palpat
já někde ty Klipsch kdysi slyšel, nezdály se nejhorší, ale ani nevím jaký zesilovač tam byl...

“Jinak PM7000N je vynikající zesilovač a zasloužil by si lepší bedny“...No právě proto jsem se ptal, abych to bednami nezabil:) Do audio centra od nás daleko, a výběr omezený.

Díky za tipy.
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 1. 2020 07:38

bolo by fajn, kebyze das cenovy limit na tie bedne a podla toho sa ti bude dat viac poradit :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkoid 27. 1. 2020 09:57

Počítal jsem s 50k kč, za celý set. Ale vypadá to, že pokud budu trvat na PM7000N, tak si budu muset ještě připlatit....
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 1. 2020 10:46

V tom pripade asi ano. 50k KC je dost na slusnu stereo zostavu, ale ked ostanes pri tom Marantze, tak moc penazi na lepsie repro nebude. Iny stereo receiver / zosilnovac nepripada do uvahy? Musi byt Marantz? Respektive co od toho potrebujes? BT Wi-fi a tak? K Marantzon sedia dobre repro od B&W, ale tam si so stlpmi 603 na 70k KC spolu...
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 1. 2020 12:12

Jak už píše viking81, dát ca 30 kKč za zesilovač ve sterosestavě s limitem 50 kKč, není vyvážené.
Pokud je ten Marantz PM7000N konečná volba, pak bych se podíval po nějakých bednách v bazaru.
Jinak stejnou službu od značky Marantz za mnohem menší peníze udělá NR1200.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Palpat 27. 1. 2020 12:31

Denkez píše:Jinak stejnou službu od značky Marantz za mnohem menší peníze udělá NR1200.

Pozor na tuhle nepřesnost. Nejsou to shodné přístroje ani hardwarově ano softwarově, proto neposkytnou stejnou službu. Poskytnou různou službu, každý podle své výbavy. NR1200 je znatelně nižší model.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 27. 1. 2020 12:47

Repro Klipsch hraje ve spolupráci s Marantz výborně, to mohu osobně potvrdit. Nicméně k PM7000N bych zcela jistě uvažoval o řadě RP, tedy menší model RP 6000P nebo větší RP 8000P (dle velikosti prostoru). Obzvláště na preferovaný rock a i jazz naprosto vhodné. Vynikající dynamika a energie, skvělé basy - pevné, ohraničené, bez dunění. Výšky jsou malinko specifické, ale velmi čisté a znělé. Samozřejmě existuje celá řada dalších výborných repro. Je jistě nezbytný nejdříve poslech... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, MA Silver 8; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 1. 2020 14:54

O něco větší rozpočet, ale zato vyvážená sestava: Yamaha R-N 803D + Wharfedale Evo 4.3 (4.4 ještě lepší)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 27. 1. 2020 15:00

:tleskani dobrej tip ;-) .
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod vlkoid 27. 1. 2020 15:01

díky všem za postřehy

viking81:
já se při výběru dostal od onkyo tx-8270 přes denon dra-800h dostal až k Marantz:) konektivita mobilních zařízení a je pro mě důležitá, protože to je prakticky jediný způsob jak systém bude rodina (děti) využívat. Ještě jsem měl v hledáčku Yamahy 701 a 801, ale ty by vyžadovaly streamer zvlášť...
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 1. 2020 15:12

Ak sa ti do hladacika dostali Yamahy, tak sa pozri na Yamahu R-N803D. Je to v podstate A-S701/801 so vsetkymi bezdrotovymi funkciami. S cenovkou je o 10 tisic nizsie ako Marantz. Neviem ich zvukovo porovnat. Je mozne ze Marantz bude hrat o kusok lepsie, ale ani ta Yamaha nie je ziadne orezavatko.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ha-r-n803d

"Stereo receiver Yamaha R-N803D možná vypadá na papíře stejně jako každý druhý podobně koncipovaný stroj v dostupné kategorii, ale zvukově se mu podařilo vymanit se z leckdy jaksi trochu jednoduššího zvuku - zejména díky tomu, že má dobrou kontrolu a po kalibraci přesný, realistický a příjemně čistý přednes. Nehraje na efekty, ale na přehlednost a samozřejmost. V dané cenové hladině pak nabízí výbornou výbavu (snad jen může být trochu škoda, že tu není USB typu B), velmi komfortní ovladatelnost pomocí standardu MusicCast a i když je zvuk vlastně trochu sušší, jeho realističnost je s ohledem na pořizovací cenu výtečná. Tohle je jeden z nejlepších dvoukanálových receiverů, které si můžete za zaplatitelné peníze postavit domů."

Od hifi voice dostal ocenenie "tip redakcie". Ak by si sa pre tu Yamahu rozhodol, tak ti ostane 30k na bedne, a to sa uz daju kupit pekne kusky. Z mojej skusenosti odporucam Wharfedale, ale s neutralne znejucou Yamahou sparujes takmer cokolvek...bude uz len zalezat na tom aky zvuk hladas a preferujes...
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod script 8. 2. 2020 21:56

tiez sa rozhodujem medzi tymto marantzom a yamahou 803D, zatial u mna vyhrava marantz - je to novsi model a po precitani mnozstva zahranicnych recenzii myslim, ze je aktualne v tejto kategorii top.

Co sa tyka reproduktorov uvazujem nad
1. Klipsch RP-8000F
2. Focal Chora 826

Pripadne odporucili by ste mi nieco v cenovej relacii cca do 1500e?
script
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 8. 2. 2020 23:19

Ako bolo spomenute vyššie, pozri aj nejake Wharfedale..do 1500 Eur kúpiš aj Evo 4.4 ;-)
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farna 10. 3. 2020 11:06

Ahoj všem,
jsem na podobné cestě. Vybírám první stereo Hifi sestavu, něco do začátku. Zakotvil jsem s výběrem u Onkyo TX-8270 (popř. novinky 8390), ale po delší úvaze jsem si řekl, že přecejenom by to chtělo něco aspoň o chlup lepšího. Koukám na Cambridge Audio, popř. NAD C368 s BluOS modulem. A narazil jsem i na tento Marantz a zatím všude v recenzích jen samá chvála! Dokonce jsem slyšel na pražské AV show asi 2 songy a byl jsem pozitivně překvapen (vůl jsem měl vydržet dýl). ALE šlo o nějaké "audiofilský" akustický rock (Springsteen?). Mně jde převážně o METAL!/Rock atd. A to jsem zachytil i názory, že Marantz na Metal není. I recenze popisují charakter jako jemný, krémový, medový, teplý. Tak nevím.
Co se týče beden uvažuji o zmiňovaných Klipsch RP-6000F. Jeden prodejce mi napsal, že je má tuto kombinaci i vyzkoušenou a není problém. Prý jde o skvělou rovnováhu na tyto žánry mezi teplou barevností Marantze a tvrdostí a agresivností Klipsch.
Klipsche jsem měl v plánu porovnávat v poslechu s Dali Oberon 7.

Tapir1 píše:Repro Klipsch hraje ve spolupráci s Marantz výborně, to mohu osobně potvrdit. Obzvláště na preferovaný rock a i jazz naprosto vhodné.

A co Metal? Slipknot, Metallica, SOAD, Sepultura a podobný prasárny? :D
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 11:46

Dobrý zesilovač si nemá co vymýšlet, musí hrát neutrálně a pak nemůže mít problém se žádným žánrem.
Kromě toho, recenze jednoho recenzenta má "sílu" jednoho hlasu a těžko tak může být objektivní. Už jen proto, že nevycházela ze slepého testu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Modrý 10. 3. 2020 12:23

A který konkrétní zesilovač v ceně kolem těch 30 tis. Kč podle tebe je takový, jaký píšeš?

farna:
Je fakt, že Marantz 7000N trochu postrádá takový ten drajv a agilitu, která dá tu správnou jiskru tvrdý hudbě. To žádnýma bednama nedoženeš. NAD C68 by byl vhodnější, případně cokoliv od Hegelu. Ten má neutralitu ale zároveň výbušnost a jiskru. Z nových ale dosáhneš max na ne právě nejvýkonnější H90 (a i tak bys musel trochu připlatit), jinak na bazaru je aktuálně H100, případně skutečně vynikající NAD M3,
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farna 10. 3. 2020 13:41

Jen doplním, nejde mi kolem 30t jen o zesilovač, ale i o DAC + stream, takže nejspíš all-in-one řešení. Tidal je pro mě momentální hlavní zdroj poslechu. U Onkya byly doporučení na Hard&Heavy jasný, Marantz PM7000N byť prý umí zahrát všechno čistě s nádechem kvalit dražších strojů, a oproti Onkyu by měl být zvukově vyspělejší, tak mi jeho charakteristika moc na metal neštimuje. Do úvahy beru pak Cambridge Audio CXNv2 + CXA60, ale Tidal MQA umí jen skrz USB z PC a i tak jen 24/96. NAD C368+BLu-OS je další na řadě, ten je snad mezi rockery hodně chválený, to je horký kandidát. A dál nevím... něco jako Audiolab atd.?
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 16:11

Modrý píše:A který konkrétní zesilovač v ceně kolem těch 30 tis. Kč podle tebe je takový, jaký píšeš?

Takový, o kterém se ve slepém testu většina shodne, že nemá žádný charakteristický zvuk.
Za takový já např. pokládám svou Yamahu R-N803D. Podle mých uší nemá ani jemný nebo hrubý, ani teplý nebo studený, ani ostrý nebo tupý, ani světlý nebo tmavý..., doplňte si co chcete, zvuk. Prostě a jednoduše neutrální.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Modrý 10. 3. 2020 16:56

A takovy hromadny slepy test s tou Yamahou probehl?
Za jakych podminek, na jake sestave, v jakem prostoru, s cim se srovnavalo, jak presne test probihal?

Dale, ty osobne jsi svou Yamahu podrobil slepemu testu s jakymi dalsimi zasilovaci na jake sestave a za jakych podminek, ze sis ji v danem retezci pro sve usi na zaklade srovna i s temi ostatnimi tonalne vyhodnotil tak, jak ji popisujes?
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 3. 2020 19:10

Pochopitelně žádného slepého testu se má Yamaha neúčastnila (alespoň o žádném nevím), tak jako se slepého testu neúčastnil zřejmě žádný jiný zesilovač, o kterých se tady diskutuje, ačkoliv se o nich vedou zasvěcené řeči, jaký že to mají zvuk.
Napsal jsem, že mou Yamahu jako neutrální "pokládám já, a to podle mých uší" a nikoliv, že její neutrální zvuk byl osvědčen ve slepém testu.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Modrý 12. 3. 2020 13:56

:?: Co je to za podivné odpovědi :-D ?

Definoval jsi obecnou charakteristiku, jakou by měl zesilovač splňovat. Zeptal jsem se proto, jaký KONKRÉTNÍ zesilovač ji v dané cenovce splňuje a odpověděl jsi, že ten, který vyjde jako neutrální ze slepého testu, který se nezrealizoval. Heh.... :-l .

Možná jsi svou trochu vyhýbavou hodně nicneříkající :-) odpovědí měl na mysli to, že v dané cenovce do 30 tis. takový zesilovač neexistuje. S tím bych pak samozřejmě souhlasil. V téhle kategorii je to vždy o kompromisech. Větších či menších.

Tvá Yamaha patří k těm s méně kompromisy v kategorii do 20 tis. Kč. Je fajn, že jsi s ní spokojený a že ti na tvých bednách ve tvé akustice a s tvým vkusem zní neutrálně. Vděčíš za to perfektní schopnosti lidského ucha se adaptovat a taky fenoménu, který by se dal shrnout slovem psychoakustika. Ten bez správně provedeného srovnání s jinými komponenty funguje perfektně.

Jinak v obecném srovnání je R-N803D na té sušší straně neutrality, pokud se tedy bavíme jen o té jedné zvukové charakteristice - tonalitě. To u tebe může být vyváženo tepleji hrajícíma bednama (nevím, jaké máš), akustikou s větším útlumem na vyšších středech nebo prostě tvou preferencí spíš analytičtějšího zvuku, který se ti subjektivně jeví jako neutrální.
Ve zbytku, tzn. dynamice, rozlišení, stereoobrazu atd. patří k tomu nejlepšímu v kategorii 20tisícových zesilovačů. Dobrá volba :tleskani .

-- 12. 3. 2020 14:11 --

Denkez píše:Dobrý zesilovač si nemá co vymýšlet, musí hrát neutrálně a pak nemůže mít problém se žádným žánrem.
Kromě toho, recenze jednoho recenzenta má "sílu" jednoho hlasu a těžko tak může být objektivní. Už jen proto, že nevycházela ze slepého testu.

Až teď jsem si všimnul tohodle názoru.... Tak to přeci není. Pokud by to takhle platilo, znamenalo by to, že zkušenosti nepřináší člověku žádné poznání. Že chirurg-absolvent zvládne stejné operace ve stejné kvalitě jako chirurg s 20letou praxí. Že špičkový lyžař nepozná rozdíly mezi lyžemi a není schopen popsat jejich chování stejně jako to nesvede začátečník. Atd.

Je to přeci naopak. Zkušenosti s mnoha různorodými situacemi dávají člověku nadhled a schopnost správně popsat charakteristiky toho kterého produktu.

Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než kohokoliv, kdo má dlouhodobější poslechovou zkušenost třeba jen ze své aparatury u sebe doma. Právě díky těm zkušenostem a z nich plynoucí schopnosti identifikovat rozdíly, udržet si odstup a nadhled.
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 3. 2020 15:41

Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než...

Hlas takového recenzenta má zase jen sílu jednoho hlasu a je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje. Ale lidé to čtou, chtějí to a věří tomu. A je-li poptávka, je i nabídka.
Cokoliv, co nejde fyzikálně kvantifikovat a změřit (charakter zvuku, vůně, chutě, účinky léčiv...) lze objektivně posuzovat jen ve slepém testu.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Modrý 12. 3. 2020 16:29

Ach tak.... 8-S .

S člověkem neochotným k relevantní diskusi a nechápajícím jednoduché principy typu že zkušenostmi člověk získává poznání, které je výrazně větší než u člověka bez zkušeností, nelze rozumně mluvit. Měl jsem tvé trolení poznat už při tom planém teoretizování o zesilovačích.

Po hospodsky primitivistickém recenzent je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje si ale sám pro sebe zkus udělat takový malý průzkum v recenzích renomovaných recenzentů (Březina, Pacula, Telling, Reichert, Atkinson, Ebaen....). Vytvoř si tabulku značek, cen a hodnocení. Získáš tebou tolik oblíbená objektivní data, která bezezbytku vyvrátí tvou teorii po pátém pivu, že "všichni jsou podplaceni".

Ach jo..... :roll: .
Modrý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 3. 2020 17:16

No, ono to předávání zkušeností ma i drobné mouchy. Kdyz totiž ten větrem ošlehaný hifi veterán bude směřovat rady začátečníkům, bude vycházet ze svých, často desítkami let ověřených, návyků a zvyklostí. Ty jsou ve skutečnosti mnohdy nepřenositelné, na mladé elévy zvlášť. Nejde o sportovní trénink, ale o velmi subjektivní disciplínu. Začátečník to popravdě nebude umět dost často ocenit. Dobrý je, že se může díky hifi matadorům vyhnout totálnímu průseru, nebo slepým uličkám, to je jistě fajn. Jinak je nejlepší, když si každý tu svojí cestu vyšlape sám - osobní zkušenosti k nezaplacení. Jako s děckem. Když si nešáhne na tálek od sporáku, neví, že je ohýnek "hajs".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 3. 2020 17:50

Denkez píše:Hlas recenzenta, kterému rukama a ušima prošly desítky či stovky komponentů v mnoha sestavách a místnostech, je mnohem silnější a objektivnější než...

Hlas takového recenzenta má zase jen sílu jednoho hlasu a je nutně poplatný značce a cenovce hodnoceného přístroje. Ale lidé to čtou, chtějí to a věří tomu. A je-li poptávka, je i nabídka.
Cokoliv, co nejde fyzikálně kvantifikovat a změřit (charakter zvuku, vůně, chutě, účinky léčiv...) lze objektivně posuzovat jen ve slepém testu.

Máš i nemáš pravdu. Je to prostě jeden hlas NĚKOHO. Z druhé strany určitě nemusí být recenzent poplatný značce, pokud tedy slovem „poplatný“ míníš jeho pomyslnou závislost. Chytrý člověk si recenzi přečte, udělá nějaký závěr a následně si vše porovná s tím, co vidí/slyší sám. Dle mého názoru jediné objektivní měření je měření určitým přístrojem. Za objektivní měření nelze považovat ani slepý test. Pořád je to nějaká, subjektivně vydaná informace, který plyne z čehosi. Samozřejmě - u slepých testů lze méně švindlovat, než u běžné recenze, nebo klasického srovnáváku. Další pohled říká, že oko není sonda...

Ale je to vždy přeci na lidech, aby slepě nevěřili čemukoliv. Ono je to stejné, jako u televizorů. Někdo si nechá udělat profesionální kalibraci svého nového OLEDu. Dle měřícího přístroje má zcela správně nastaveny všechny hodnoty obrazu, které tímto způsobem jsou ovlivněny. Ale - on/majitel není spokojený. Proč? Protože prostě chce vidět něco jinak. Takže když typicky Panasonic nastaví přesně svůj OLED, recenzent napíše - je to skvěle nastavený televizor... píše subjektivní pohled, ale zároveň pravdu. Tu si nakonec ověří sondou. Jo, jenže přijde Denkez a řekne, co ten člověk lže, vždyť ta telka má málo syté barvy :-) A z pohledu Denkeze se tak stává recenzent poplatným značce, potažmo lhářem. Přitom to tak není. Oba mají pravdu. Každý tu svoji. Recenzent nelže a Denkez vlastně taky ne, jen by měl chápat, že ani recenzent není lhářem a tak by se měl (Denkez) oprostit od nadbytečné kritiky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 3. 2020 18:19

Když tak občas pročítám některé recenze na zesilovače, říkám si:
Posaďme recenzenta za plentu a pusťme mu na jemu důvěrně známých bednách a nahrávkách nějaký zesilovač, bez možnosti ovlivňovat jeho hlasitost.
Zesilovač, který už prošel jeho recenzí, pak nechť napíše recenzi novou a obě recenze porovnejme.
To by byl mazec!
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mesab 12. 3. 2020 23:53

Od litanií zpět k tématu "Marantz PM7000N +??"

Autor tématu vlkoid si zřejmě vybral Marantz PM7000N.

Zesilovaž Marantz PM7000N je jasně lepší než Yamaha R-N803D.

@ewa farna : ani Marantz PM7000N ani Yamaha R-N803D není nejlepší volba pro specifický žánr METAL.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod Ládínek76 13. 3. 2020 00:27

K tomuto si dovolím poznatek.Onehda jsem měl doma šest zesilovačů v hodnotě asi 20k za kus a bedny Focal Jmlab za 40k.Presny typ už nevím.Strýc s bratránkem mi nevěřili že nepoznám který zesik hraje.A ouha.20 testů a 100%.Dodnes si pamatuji Že Sony QS 920 hrál s těmito bednami pod dekou. Zahuhlany.Ale na jiných AQ patřil mezi mé nejoblíbenější a zvuk se mi po Denonu libil nejvíc.Technics neuměl výšky.jednoduché a svoje basy.K práci a podkresu pohodový zesik.Onkyo Integra největší zklamání a průser.Urvany do středu hrající a absolutně bez basů.Denon 940.Můj favorit a pro mě nejlepší zvuk.Hedvabne Denoňácké basy a dynamický zvuk.Nutno podotknout že zvuk Denonu mám rád.Marantz a Denon byl oříšek.Basy podobné.Ale Marantz byl detailnější a takový líný.A nakonec profi zesik který jsem používal na diskotékách a akcích které hraju.Mene detailů,výšky lepší než Technics,ne tak čistě jak třeba Denon.Basy absolutně jinde než zbytek.Tak vidíš. Je to jednoduché.když víš co poslouchat a znas zvuk každého kousku.Zvuk šel bez eq.z cd Denon přímo do zesilovače.Hudba,zvuk a audio technika je můj velký koníček a vlastně mi i hodí nějakou korunku na přilepšení.

-- 12. 3. 2020 23:52 --

Myslím že ani jedním neudělá chybu.Vybava je o preferencích.Ale zvuk chce slyšet.Z vlastní zkušenosti vím že ne všechno si k sobě sedne.Jeden zesik na jedněch bednach bude průser a druhý hrát jak ž praku.Na jiných bednach zase přesně obráceně.když už bych do toho vrazil tolik peněz asi bych vyrazil někam do studia.Něco si poslechnout.A nejlepší je koupit první bedny,naložit do auta a hurá studio.A nebo na prase,k tomu jsem se tedy snížit nemusel,objednat třeba Yamahu, vrátit a prubnout Marantz.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod mauricius37 29. 3. 2020 20:32

Mám doma tento zosilovač , je perfektný prešiel som viacero posluchoviek, najlepšie spojenie mi vyšlo prekvapivo s Cantonom 690...fakt perfektná voľba na POP, ROCK, ELEKTRO...
mauricius37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libor.guitar 3. 4. 2020 17:48

Hraji doma na zmiňovanou Yamahu R-N803D a repro Xavian Ambra. K porovnávání mám ještě receiver Teac NP-H750, který jsem měl před Yamahou. Dlouhodobě se mi Yamaha a Xavian líbí a poslouchám je rád. Teac je k nim také v pohodě a zdá se mi trochu lepší v basech, ale Yamaha zase ve středním a výškovém pásmu příjemnější. Hodně mi sestavu pozvedly repro kabely Supra Ply 2x3,4.

Pokud si pán vybral Marantz a jestliže tu padly názory, že jsou s Yamahou podobné, doporučil bych se podívat do nabídky Xavian. Osobně jsem slyšel i ten nejlevnější model BonBonus a fakt to hraje pěkně. Celkově si myslím že u této značky je velice dobrý poměr cena/kvalita. Hodně opěvovaný model je také Perla.
libor.guitar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadapatras 3. 4. 2020 19:21

Jak se da ocekavat, objevuji se ve vlákně o tomto Marantzu zminky o Óčku 8390 a Y 803. Coz je přesně to co mě zajímá tak tema vyuziju. Takze dotazy:
Ma uz nekdo zkusenost s 8390?
Čím si Marantz obhaji svou cenu proti Óčku?
Není uz Y trochu out of date softwarově (streamer)? Nechysta se novy model?
Má některý z těchto přístrojů konektivitu typu open system? Tzn pokud se objevi nová hudební aplikace tak ji lze uživatelsky donahrat?
Umi některý nativně SoundCloud?
Ma me trapit relativně nizky vykon Marantzu? Obyvak stredni velikost.
Kombinuje nekdo M/O/Y s Oberon 7?

A je uz radio podle vás úplně out tedy lze brat chybeni FM/DAB jako prednost?

P.s. hlavně elektro tj de mi o basy ale metal občas taky ;-)
dadapatras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slayers 7. 4. 2020 07:38

Yamahu jsem měl teď mám Marantz. Cena Marantzu je plně oprávněná, zvukově je lepší a 60w Marantzu pumpne Yamahu jak prd. Daleko větší stabilita.
Doporučil bych přečíst si recenze D. Březiny a následnou debatu, sedí to.
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 4. 2020 07:55

Docela by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem "stabilita" zesilovače a jak jsi ji posuzoval.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 11:44

Mne jakožto eletrikáře by zas zajímalo, jak určitých 60W pumpne jiných 60 (70,80,90) W a to nejen jako prd. Navíc jestli ono to celé nebude spíš o probíhajících proudech, než o hudebních a jiných výkonech. Já bych svojí domácí produkci viděl tak na 5 - 8W. Vlastně mne nejvíc zajímá citlivost repro, neż jiné veličiny, kterým jsou často přisuzovány čarovné schopnosti, což u té zprofanované wattáže platí doslova a dopísmene. O watty by se měl zajímat především člověk, který obsluhuje mimořádně žravé reprosoustavy.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 7. 4. 2020 14:18

Tak jako elektrikáře by tě mohlo napadnout, že koncové stupně mohou mít různý počet tranzistorů a další nesmysly, které mohou mít vliv na chování zesilovače. Každá bedna může mít a má jiné impedanční a fázové chování ve frekvenčním rozsahu a tím spojené nároky na dané zesilovače atd.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 14:47

No jo, ale co to má společného s tím, že 60W Marantze přebije wattáž Yamahy (ať je jakákoliv) jak prd? To je to jediné, co mi není, na rozdíl od el. a impedančního průběhu, jasné.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 7. 4. 2020 14:49

Nejlepší bude si to jít proti sobě poslechnout, ale nechme toho, je to holý fakt.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 4. 2020 16:19

To, že Marantz PM7000N je zvukově lepší, že 60 W Marantzu pumpne Yamahu (R-N803D?) jak prd a že má daleko větší stabilitu (jen tak vědět, co to je a jak se to sluchem pozná), je jen tvé subjektivní hodnocení se "silou" tvého jednoho hlasu.
To žádný (objektivní) fakt není!
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hydrrra 7. 4. 2020 20:53

Jenže Slayers má pravdu! o<:)
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 21:50

Tak hlavně opatrně s tím. Taková pravda se může dost snadno šířit a když se to včas nepodchytí, už jí nikdo nezastaví. Jak si na ní lidi zvyknou, budou jí pak vyžadovat při každý příležitosti. Hroznej sajrajt....tahle pravda!!!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadapatras 8. 4. 2020 21:29

no tak díky...za vtipné komenty :)

když to shrnu:
1. Marantz je lepší
2. Marantzovo 60W hraje velmi dostatečně

prosil bych slayera ještě o funkční srovnání zejm streamerové části

a kohokoli jiného o zkušenosti s O8390

díky dáda
dadapatras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 8. 4. 2020 23:48

slayers má pravdu.

Hydrrra má pravdu.

dáda patrasová žádá o reakci slayera. Ví, co dělá!

Jinýmu : ani netušíš, že třeba může existovat pojem stabilita zesilovače a dokonce tě napadne něco napsat … WOW

mesab má pravdu.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod jbajci 9. 4. 2020 10:53

Pokud jste někdo z okolí Prostějova tak v Hifi Morava je na poslech jak Marantz PM7000N tak Yamaha R-N803D.
Osobně jsem tam byl, oba poslouchal a v kombinaci s Xavianem (Perla, Ambra) mě ani jedno nenadchlo. Nechytejte mě za slovo, neříkám, že ty sestavy hráli špatně, ale já hledám jiný sound. Lépe než výše uvedené zesilovače mi sedl Hegel H90 (také má zabudovaný streamer a DAC), který je též ve studiu k poslechu. Není o moc dražší ( 37990) a tady už mě zvuk začal celkem bavit, obzvláště, když jsme malé budky vyměnily za sloupy od KEF. S Onkyem má prodejce též nějaké zkušenosti, tak se ho klidně přeptejte.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 9. 4. 2020 14:40

No já teď Hegla mám, 190ku. Když budu srovnávat s Marantzem tak za 30 je to super stroj, ověřeno na vlastní uši.
Yamahu jsem hrál s Xavianem též a zvuk pro mě to taky nebyl.
Marantz jsem měl s Monitor Audio silver 100, to bylo fajn.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod trempik 30. 9. 2020 10:49

Ahoj. A co takhle Marantz PM7005 ? 30 000 Kč za PM 7000N už je na mne moc a potřebuju jen zesík. A pokud tomu rozumím, ušetřil bych za nákup USB/DAC převodníku, který ještě nemám.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 19. 12. 2020 21:14

Marantz PM7000N je můj hlavní kandidát na výběr nového zesilovače. Dost často čtu, že není vhodný, respektive mu nesedí metal. Ale už jsem se nedočetl (nebo jsem to přehlédl) jak mu nesedí, nebo co mu vadí? Má málo basu, nebo jeho dost, je sice slyšet, ale není už tak cítit, že spodek je opravdu plný? Metal přeci není jen jeden, a v neposlední řadě přeci hodně záleží na kvalitě nahrávky, což u obecně u metalu se většinou o kvalitě mluvit nedá. Mám nahrávky v mp3 / 320 a když to člověk neví, těžko se to poznává, že jde jen o mp3. Pak mám nahrávky třeba ve flacu 96/24 a je to hrůza.
Čím jde člověk výš a výš, zjistí, že kvalita nahrávky je vlastně to nejdůležitější, a čím jde vejš, tím se nůžky kvality a chuti poslouchat to, či ono rozevírají.
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 19. 12. 2020 22:43

Ja teda nejsem posluchac metalu a je pravda, ze Marantz ma takovy svuj typicky melodicky charakter, kde by nekdo mohl tvrdit, ze se to spise hodi na klidnejsi muziku. V teto cenove hladine podle me ale spis zalezi s jakym repro to naparujes, to bude mit vetsi vliv.

Ja mam PM7000N v kombinaci s Riha Micro S Plus, ktere jsou dost energicke, nuti cloveka zvysovat hlasitost na koncertni uroven a byt metal neposloucham, neco jsem zkousel a podle me to fungovalo velmi dobre. A rozhodne nemam pocit, ze by PM7000N nemel spodky - to je opravdu spis o akustice, repro a jak si s nimi ten ktery zesilovac sedne. Samozrejme muzes pritlacit a koupit neco lepsiho, coz se vetsinou projevi prave lepsi kontrolou basu, ale za 30k je ten Marantz super univerzalni volba, dle meho v klidu i na metal s tim spravnym repro a tezko najdes za ty prachy neco lepsiho.

Co se tyce kvality nahravky, ano - hlavne zalezi na kvalite samotneho mixu/masteringu a ne tolik na samotnem formatu. V pripade kvalitni nahravky muze stacit i mp3 (ale teda ne 128 kbps, to uz je fakt poznat) a naopak nekvalitni nahravky nezachrani ani jakykoliv hi-res format. Ja pouzivam streaming na novou hudbu, kupuju starsi veci na CD, ktere si naripuju a pak lokalne streamuju, protoze ty kvalitni vydani starsich veci jsou na online streaming sluzbach malokdy. Nekdy je i dobre vydani v hi-res formatu, ktere jde nekde jenom koupit a stahnout (treba nektere veci na Supraphonu). Nektera vydani pak jsou nejlepsi na vinylech, nebo SACD, k tomu uz je ale potreba dalsi hardware. Chce to proste byt flexibilni, otevreny ke vsem formatum a zajimat se o to, ktera vydani jsou kvalitni a ktera ne.
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 10:42

Marantz by měl být můj čtvrtý zesík co jsem doma měl. V roce 1988 jsem pořídil Teslu AZS 218, Pak Teslu AZS 223 a v roce 2001 jsem pořídil Onkyo A-9211. Než jsem si zvykl na Onkyo chvíli trvalo. Mělo (má) takovej pomalejší, klidnější zvuk. Ale člověk si postupem času zvykne na všechno, časem zapomene co a jak hrálo před tím, nebo jinde, a když věčně nebude srovnávat, bude to v poho.
Nedávno jsem pořídil síťový přehrávač Denon DNP-800NE a za chvíli jsem šel do beden Dynavoice DF-6. A teď chci Onkyo nahradit něčím novějším a i silnějším. K přehrávači jsem zprvu zvažoval také Denona PMA-800NE, ale pak jsem se nějak zhlídnul v Marantzu. Takže mám několik možností. Zůstat v nížší cenové relaci u Denona, nebo pořídit o trochu dražšího Marantze, kde součet ceny dvou aparátů pak skoro bude roven PM7000N. No a nebo rovnou sedmitisícovku.
Několik dní se v tom vrtám a vždy si najdu důvody, do které z těchto možností jít, nebo jít do druhé, či třetí, nebo nejít.
Co se týče nosičů. Vystačím si s cd a s formáty co přelouskne síťák. Koníčků mám více, nejen muziku, takže tomu nechci obětovat veškerý svůj čas, nebo peníze, neb se věnuji i dalším věcem. Jednak mám určité finanční limity, a své vnitřní hranice, za které už nejsem ochoten jít. Takže PM7000N je tou kombinací obou hranic, a že bude vyloženě nepoužitelnej na metal, to se zase tak nebojím, neb v jiných žánrech bude určitě super volbou a jak jsem už psal. Člověk si zvykne na všechno a musí mít trochu soudnosti a pochopit, že nic 100% ideálního podle jeho představ nikdy nenajde a věčné, nekonečné unavující hledání, muže také skončit u Chocholouška :lol:
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 14:55

A ještě mě napadá otázka. Má ten Marantz PM7000N na displeji českou diakritiku?
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 20. 12. 2020 15:18

Nemá, nemá češtinu.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos-S 20. 12. 2020 19:29

Jo díky. Ale teď jsem si uvědomil, jestli jsem se vyjádřil správně. Nemyslím menu jako je nastavení, ale jestli umí pracovat s českou diakritikou, že pojmenování složek, písní a interpretů bude po našem.

-- 20. 12. 2020 19:44 --

Tak jsem to našel. Česky umí. Stačilo vlíst na jejich stránky :-)
http://manuals.marantz.com/PM7000N/NA/E ... TOd2lUKOB4
Pavlos-S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 22. 12. 2020 12:38

to Pavlos-S: OK, je to tak.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod Frenky2 29. 12. 2020 02:52

Dobry den , chtel bych se zeptat jestli ten Marantz PM7000N zvlada Tidal v Master Kvalite a jeste mam dotaz , vetsinu hudby mam na externim HDD ve Flac 24/192 , pokud to pripojim zezadu do USB toho Marantze pujde to bez problemu prehrat a ovladat mobilem pres Heos? Moc dekuji za odpoved
Frenky2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 12. 2020 04:02

MQA nepodporuje, streamuje v CD kvalite 16 / 44.1 (Tidal HiFi kvalita). Externi HDD jsem nezkousel, ale USB flashka fungovala v poho, tak by nemel byt problem a az do 24 /192 umi.
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 13:22

Osobně jsem zatím přehrávání přes USB nezkoušel, ale mělo by to jít ovládat přes Heos stejně jako vše ostatní.

Yiakubou: můžu se zeptat odkud je to info, že streamuje "jen" CD kvalitu? Já to nikde nenašel... dík
Právě jsem zvažoval, že zkusím zakoupit Tidal HIFI, ale pokud to PM7000N nepodporuje, tak by úplně stačil Tidal premium...
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 13:39

Ty si to trochu pleteš, tady je řeč o Tidal master, tedy MQA variantě. Plnou, tzv. nativní podporu plného rozbalení tohoto kódování nabízejí jen někteří výrobci.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 13:58

Aha, já dostal nějakou nabídku na 4 měsíce za 40,- Kč, tak jsem zvažoval že bych to zkusil... Buď Tidal premium ("premium sound quality") nebo Hifi ("Hifi sound quality"), součástí hifi je i Tidal masters. Takže poznám rozdíl nebo ne? díky
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 14:10

Pořád seš mimo, premium je na úrovni Spotify (mp3), hifi je cd kvalita a master je hires v podobě MQA, to jestli zrovna ty něco poznáš, ví jenom Bůh anebo "Hery Pótr" a ten navíc až po vyučení, takže od třetího dílu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 12. 2020 17:38

https://support.tidal.com/hc/en-us/arti ... S-by-Denon

"There is no visual icon or settings to control what you stream. As long as you have a valid TIDAL HiFi subscription it will automatically stream HiFi. TIDAL HiFi streams in Lossless FLAC 16bit/44.1kHz and TIDAL Premium streams in AAC 320kbps"
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mutt 31. 12. 2020 18:53

Díky, tohle je přesně co jsem nevěděl.
Tím jak se všude píše, že tidal je zvukově lepší než spotify, tak jsem chybně myslel, že CD kvalita je tam vždy a že hifi má navíc "jen" to MQA...
Premium pro mě tedy nemá smysl, na to si klidně vystačím se spotify zdarma... Čili vyzkouším to hifi, za 40,- Kč je to pohoda... Jen škoda toho MQA, že to Marantz neumí rozbalit.
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 31. 12. 2020 20:31

Zase blbě chlape, se Spotify zdarma si nevystačíš ani na ten základní Tidal premium. Free Spotify pro sociálně slabé totiž umožňuje jen bitrate 128, premium od obou poskytovatelů pak 320kbp/s. A už končim, nebo ty za chvíli začneš psát ještě vo "jůtůb".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milennium 31. 12. 2020 21:22

Žádný s produktů Marantz nepodporuje MQA. Takže ani Tidal HiFi (jehož součástí je i Master, tedy MQA).
Tady doporučuji vybrat přístroj s podporou MQA https://www.mqa.co.uk/playback-devices
milennium
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 12. 2020 22:51

Jezismarja uz! Tidal HiFi normalne podporuje jakekoliv zarizeni s HEOS systemem. Vzdyt je to napsane v tom mem predchozim postu! Akorat ten DAC v Marantzu nepodporuje hardwarove dekodovani MQA, prehrava max. v 16 / 44.1, tzn. CD kvalite, tzn. dle Tidalu HiFi kvalite. Jak MQA, tak CD / HiFi kvalita jsou pak soucasti Tidal HiFi planu.
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod starší 1. 1. 2021 02:12

Viem ako to blbo vyzerá, deň po ..., ale pán boh mi je svedkom, že som to písal už od piatej /17:00 hod./ :oboze , ale silvester ...

Pavlos-S píše:Marantz PM7000N je můj hlavní kandidát na výběr nového zesilovače. Dost často čtu, že není vhodný, respektive mu nesedí metal. Ale už jsem se nedočetl (nebo jsem to přehlédl) jak mu nesedí, nebo co mu vadí? Má málo basu, nebo jeho dost, je sice slyšet, ale není už tak cítit, že spodek je opravdu plný?

Úvodom k siličom od Marantzu, už hodne dávno možno 15 či viac rokov dozadu mi v štúdiu hovoril predavač, že Marantze sa nehodia na rock ani na nejakú inú rýchlu dynamickú hudbu, že im najviac sedí akustická hudba, vokály, pomalé skladby atď., odvtedy som pár Marantzov počul a po pravde som si žiadne nedostatky alebo obmedzenia rýchlosti, dynamiky zvuku nevšimol /pravda metal som nepočuval :-) /, pamätám sa, že dva krát siliče Marantz zahrali lepšie s rôznymi reprosustavami ako niekolko násobne drahšie /ale krajšie :-) / McIntosh, žial viackrát sa mi podobné porovnanie nepodarilo zrealizovať :-[ , ono keď čítaš napr. Březinovy recenze sú tam náznaky, alebo povedzme že diplomatické vyjadrenia, ktoré niekedy zmení /ak môže/ na explicitný opis zvuku a o 7000N sa veru vyjadroval, no veď posúď sám či sa tento gerät hodí na metal ...
" Zvuk PM7000N možná není takovým tím muskulaturním způsobem dramaticky dynamický, ale "Two Bass Hit" Dizzy Gilespieho ("Night in Tunisia" | 2006 | Bluebird | 82876 84866 2) byla živá a zvuk měl jiskru, výtečný timing a i když makrodynamická důraznost má své meze, na poměry třídy je Marantz dobrý i zde a nelze mu nic vytknout. " /s láskavým dovolením p. Březiny/, na záver ešte vyjadrenie jedného povedzme známeho, ktorý rád testuje siliče :-) , a kúpil si M 7000N, no hneď ho aj predal ďalej, citujem ho, " blato na basoch, mäkké basy, hnus ", tak nejak ... a má rád tvrdé basy mi povedal, chválil silič Arcam A 39, ktorý mu hrá s jeho SF Venere 2 najlepšie.

-- 1. 1. 2021 01:24 --

Kto sa to tu vyzná v Tidale ?
Poprosím ak niekto viete, prečo tie Master nahravky si Yamaha CRX N470D prehráva v AAC a nie vo Flacu, a Hi-Fi nahrávky prehráva ako má vo Flacu, skúšal som aj zmeniť v nastaveniach --- streaming --- z Master na Hi-Fi a ... kua nepomohlo ... :grr:
Nie že by na tom nejak zvukovo záležalo, na tej vežičke sa aj tak nedá nič rozpoznať, ale z princípu ...
Mám aj iné otázky, ale asi až cez deň ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod script 1. 1. 2021 12:30

tiez mi to zacalo robit na yamahe.. niekedy tu istu skladbu mi pisalo AAC a druhy krat FLAC.. prestal som pouzivat Tidal, lebo nefungoval mi gapless playback a bohuzial som sa musel vratit k Spotify
script
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mutt 1. 1. 2021 16:14

Houbičkar píše:Zase blbě chlape, se Spotify zdarma si nevystačíš ani na ten základní Tidal premium. Free Spotify pro sociálně slabé totiž umožňuje jen bitrate 128, premium od obou poskytovatelů pak 320kbp/s. A už končim, nebo ty za chvíli začneš psát ještě vo "jůtůb".

Ajaj, další chybný předpoklad :D
Jsem zase myslel, že je to vše 320 a liší se to jen (ne)přítomností reklam. Že mají v základu jen 128 by mě nenapadlo ani ve snu... Nevím jestli jsem to psal, ale zatím se na využití těchhle služeb teprve chystám, čili ještě jsem ty specifikace neprocházel, ale mé představy se evidentně s realitou moc nepotkávají :-)
Tak se zase jednou potvrdilo, že myslet znamená ho*no vědět :-) díky za info

-- 1. 1. 2021 15:40 --

Jinak ještě k té (ne)vhodnosti na metal. Předpokládám, že má zdejší tazatel již načteno, ale kdyby náhodou ne - právě jsem procházel diskuze na hifi voice pod recenzí PM7000N a probíralo se to tam taky. Nabyl jsem dojmu, že se za podobný peníz dá pořídit jiná varianta, která bude mít větší drajv nebo hutnější zvuk, ale zase bude třeba postrádat detailnost Marantzu, něco za něco. Padlo tam i pár tipů na jiné přístroje.
Osobně si občas pustím třeba Metallicu, Ozzyho, Nirvanu, Rammstein apod. a přijde mi to OK, ale nemám srovnání s jiným zesilovačem ani bednama (mám Quadral ascent 90).
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 4. 1. 2021 12:08

Marantz PM7000N pre rôzne druhy hudby: Mám tento zosilňovač + stĺpové repro Klipsch RP5000F. Počúvam najviac smooth jazz, Sade, Diana Krall, Norah Jones, občas rock a pop, Simply Red, málo vážna hudba. Môžem potvrdiť, že všetko hraje veľmi príjemne, asi najlepšie v tom žánri smooth jazz, aj pri veľmi tichom posluchu. Ale napr. Beatles Abbey Road alebo Seargant alebo Sade aj dosť nahlas znejú úplne nádherne. Miestnosť 5x4m akusticky neupravená, repro od seba cca 3m, vzdialenosť posluchu cca 3,5m. Asi by boli lepšie tie väčšie Klipše rady RP, výkonovo aj zvukovým objemom. Klipsch 5000F mám z dôvodov rozmerov a estetiky interiéru. V hifi sa dá dosť a donekonečna vymýšľať a niečo zlepšovať, uvedená zostava ale bežného poslucháča aj s vyššími nárokmi plne uspokojí.
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 4. 1. 2021 18:13

Jestli chcete drajv,tak kupte Naim nebo Arcam.Tam je dynamiky až dost.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 15. 1. 2021 17:52

Počul som nejaký NAIM, neviem aký to bol, s tými Klipsch RP 5000F a nebolo to bohvie čo s ohľadom na cenu zosiku.
Staršísmutný
Junior