Yamaha RX-V485 a výběr prostorového zvuku

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 007.tom 18. 2. 2020 18:42

leroj píše:vrátím se na začátek:
nejlepší režim je Dolby Digital (příp. DTS nebo True HD). ty režimy co jmenuješ jsou většinou virtuální, tzn. že AVR si prostorový zvuk vymýšlí podle různých algoritmů.
pokud se ti na displeji neobjeví DD (DTS, True HD) ale např. surround, tak buď film není v pětikanálu, nebo to máš blbě zapojený (nebo nastavený?)
režim direct je stejný jako stereo ( ale je bez korekcí) a pětikanál z něj nevyrazíš žádným kabelem

Tak musím říct že se mi na displeji nikdy ani dts ani dd doposud neobjevilo.Vždycky jsem vybíral ten režim třeba adventure atd a myslel sem že to je ono.Ještě by mně zajímalo jak by to šlo blbě zapojit?repro je zapojené dobře a zbytek pouze jeden hdmi kabel.nic víc.a va nastavení?Máš nějaký tip ve které položce menu by mohla být špatně nastavená hodnota?Díky

-- 18. 2. 2020 18:46 --

PCDaemon píše:HDMI kabel su konektory spojene s drotmi, cez ktore prechadza signal. Standardy HDMI sa tykaju zariadeni ako su prehravace, TV, AVR apod, takze je zbytocne kupovat kabel 2.1 ak mas 2.0

To si taky myslím ale při popisu toho earc píšou že má být použit kabel hdmi ve verzi 2.1 a vyšší,tak nevím jestli to může být tím.Ono se to při pouštění z netflixu umí na okamžik i zaseknout(zvuk) a problikne mi i displej rcv.Ale to je myslím záležitost telky a vyladení androidu myslím
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 18. 2. 2020 19:30

nastavení AVR nevím, Yamahu už nepamatuji, ale pokud máš někde možnost zvolit Dolby Digital, tak by to mělo stačit.
vím že mi to dělalo nějaké starší MMC, které mělo problémy s průchodem zvuku, nebo když AVR dostal zvuk ve formátu, který neuměl dekódovat - potom si prostě pomohl virtuálním surroundem
teď mě napadá, jestli máš v té TV nastavený průchod (pass through) nebo bůhví jak se to v ní jmenuje. pokud ne, tak to fungovat nebude
edit: ale já to nikdy neměl zapojeno z TV do AVR, ale z MMC přes AVR do TV, takže to třeba píšu blbě
Naposledy upravil leroj dne 18. 2. 2020 19:34, celkově upraveno 1
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 18. 2. 2020 19:32

Toto pisu priamo na stranke hdmi.org
https://www.hdmi.org/spec21Sub/EnhancedAudioReturnChannel

HDMI 2.1 eARC (Enhanced Audio Return Channel)

Will this work with any HDMI cable?
This works with HDMI High Speed Cables with Ethernet and the new Ultra High Speed HDMI Cable.

Ja pouzivam na ARC kabel, ktory ma v popise, ze je HDMI 1.3c.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 18. 2. 2020 20:39

007.tom píše:
leroj píše:vrátím se na začátek:
nejlepší režim je Dolby Digital (příp. DTS nebo True HD). ty režimy co jmenuješ jsou většinou virtuální, tzn. že AVR si prostorový zvuk vymýšlí podle různých algoritmů.
pokud se ti na displeji neobjeví DD (DTS, True HD) ale např. surround, tak buď film není v pětikanálu, nebo to máš blbě zapojený (nebo nastavený?)
režim direct je stejný jako stereo ( ale je bez korekcí) a pětikanál z něj nevyrazíš žádným kabelem

Tak musím říct že se mi na displeji nikdy ani dts ani dd doposud neobjevilo.Vždycky jsem vybíral ten režim třeba adventure atd a myslel sem že to je ono.Ještě by mně zajímalo jak by to šlo blbě zapojit?repro je zapojené dobře a zbytek pouze jeden hdmi kabel.nic víc.a va nastavení?Máš nějaký tip ve které položce menu by mohla být špatně nastavená hodnota?Díky

-- 18. 2. 2020 18:46 --

PCDaemon píše:HDMI kabel su konektory spojene s drotmi, cez ktore prechadza signal. Standardy HDMI sa tykaju zariadeni ako su prehravace, TV, AVR apod, takze je zbytocne kupovat kabel 2.1 ak mas 2.0

To si taky myslím ale při popisu toho earc píšou že má být použit kabel hdmi ve verzi 2.1 a vyšší,tak nevím jestli to může být tím.Ono se to při pouštění z netflixu umí na okamžik i zaseknout(zvuk) a problikne mi i displej rcv.Ale to je myslím záležitost telky a vyladení androidu myslím

Použi ten mod straight. Tam to nebude nijako zmenené. Keď nie, tak skus aj lepší kábel.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4 + Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700
Headphones + DAC/Amp: Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650
DAP + Headphones: Shanling M2X + iBasso IT01s
TV + BD: Samsung UE55KU6472 + Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 007.tom 19. 2. 2020 16:28

leroj píše:teď mě napadá, jestli máš v té TV nastavený průchod (pass through) nebo bůhví jak se to v ní jmenuje. pokud ne, tak to fungovat nebude

Tak musím říct že tohle jsem měl vyplé.Mám tu telku asi 2 týdny.Díky za radu.Ted už v režimu straight posílá vícekanálový zvuk.jen mi tam nenapíše dd nebo dts a nejsem si jistý že to vůbec display obsahuje
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ligo 20. 2. 2020 11:25

Tak potom tam púšťaš film ktorý nemá takú zvukovú stopu. Lebo určite to displej obsahuje...)))

Obrázek
Ligo
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 24. 2. 2020 04:54

Aha,tak uz mi to ukazuje ze jedu DD+ ale az po zmacknuti info na prednim panelu.predtim mi tam napsalo pouze straight vzdycky.zmacknutim toho infa mi to prepina ruzne infa o modu atd
007.tom
Kolemjdoucí

Předchozí stránka