Yamaha RX-V485 a výběr prostorového zvuku

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 007.tom 9. 2. 2020 15:28

Zdravím zkušenější kolegy.Mám tento rcv+bedny 5.0 jbl arena 170 a tv sony kd65xg9505.Otázka zní jaký je dle vás nejlepší nebo spíš nejprostorovější režim na film v 5.1?Mám tím na mysli at to hraje jak bylo zamýšleno při tom natáčení.Jsou tam různá zvuková pole cinema dsp 3d,nebo režim straight,direct,dpl movie,decoder surround atd.Za předpokladu že neznám použitý formát jako je dpl,nebo třeba dd atd a vím pouze že to má multikanálový zvuk.Který z nich by mněl být nejlepší?jde mi o ty efekty.Snad jsem to nějak podal srozumitelně a pochopíte co mám na myslli.díky za radu
Naposledy upravil Nick Cave dne 9. 2. 2020 15:35, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 9. 2. 2020 15:50

Keď to chceš mať ako je to vo filme, tak direct. Tie všetky 3D a dolby prologic prerabaju stereo na priestorový zvuk. Tam výber podľa toho, ktorý sa ti najviac páči ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 007.tom 17. 2. 2020 12:37

A netušíš čím může být když mám třeba na výběr ze 3 zvuků u videa(např true hd,dts atd) a já zvolím např dts 5.1 a na rcv dám ten direct tak se mi na displeji zobrazí pouze 2 přední repro a hraje to stereo?Jde mi o kvalitní zvuk nezkreslený nějakýma přednastavenýma profilama atd
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 2. 2020 12:49

A film pustas na TV a do AVR ti ide zvuk cez HDMI ARC alebo ako to mas cele zapojene a z coho pustas tie filmy? Su to original disky, alebo stiahnute nieco z netu? Ide o to ze ked das na AVR direct, tak zoberie signal zo zdroja a nic s nim nespravi. Takze ked ti pri zvolenej zvukovej stope ukazuje len dva predne repraky, tak ta zvukova stopa obsahuje len stereo aj ked je oznacena inak. Ked tam prepnes niektore tie dolby pro logic mody, tak ti to z toho stere vyrobi akoze priestorovy zvuk, ale len na zaklade nejakeho algoritmu...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 007.tom 17. 2. 2020 14:50

No někdy filmy z netflixu a někdy z hdd.a zapojene to mam jak rikas v telce earc do rcv.no a ze sterea udelat 5.1 dopocitanim z nejakeho algoritmu je asi nic.moc kdyz film uvadi napr.stopu dts nebo true hd
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 2. 2020 15:32

Hmm ako tak pozeram tak aj tvoja telka a aj AVR podporju eARC a tym padom by mali zvladat aj lepsie kodeky, ktore spominas. AVR na to eARC potrebuje ale firmware update. Tak skontroluj ci mas najnovsi FW. Napada mi potom este kabel. Aku verziu HDMI kabla mas? Mal by to byt HDMI 2.1 a lepsi...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 007.tom 17. 2. 2020 17:29

Aha,tam by mohl byt teda asi zakopany pes.v te dobe nevim jestli byl kabel ve verzi 2.1 ale ja mam konkretne AudioQuest hdmi pearl 1.m ve verzi 2.0.nemas tip na kabel se kterym by to mohlo šlapat?trochu lepsi,nebo myslis ze to je jedno hlavne at to je 2.1?diky za tve rady
007.tom
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 17. 2. 2020 20:22

Keďže je to digital, tak by som to nejak neprehanal. Možno kúp čo najlacnejší 2.1 alebo vyšší a keď to bude fungovať, tak pories niečo s pozlatenymi konektormi..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 17. 2. 2020 21:08

HDMI kabel su konektory spojene s drotmi, cez ktore prechadza signal. Standardy HDMI sa tykaju zariadeni ako su prehravace, TV, AVR apod, takze je zbytocne kupovat kabel 2.1 ak mas 2.0
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 17. 2. 2020 21:33

vrátím se na začátek:
nejlepší režim je Dolby Digital (příp. DTS nebo True HD). ty režimy co jmenuješ jsou většinou virtuální, tzn. že AVR si prostorový zvuk vymýšlí podle různých algoritmů.
pokud se ti na displeji neobjeví DD (DTS, True HD) ale např. surround, tak buď film není v pětikanálu, nebo to máš blbě zapojený (nebo nastavený?)
režim direct je stejný jako stereo ( ale je bez korekcí) a pětikanál z něj nevyrazíš žádným kabelem
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 17. 2. 2020 21:48

Aj ja sa vrátim na začiatok..sorry.. myslem som straight mode :-). Už je to nejaký piatok co nemam Yamahu AVR. Dik Leroj za upozornenie. V tom mode nebude nic zmenené a pridané a bude to tak ako je to na disku ci v nahrávke...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 17. 2. 2020 21:57

no já už nemám Yamahu asi 15 let, takže zase nepamatuji režim straight :) - mám Denon a tam není (nebo se jmenuje jinak)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 02:42

Ahoj Leroji,
jaký máš receiver Denon, jestli to není tajemství :-)) ? Já teďka dost přemejšlím o změně receiveru ke
sloupovkám Heco MS500, mám Yamahu RN 402 D a zjistil jsem, že se spolu asi nemají rádi :-D, poslech
je takový nemastný, neslaný .... nevýrazný .... no jako kulisa asi dobrý, ale při soustředěným poslechu
nic moc .... čekal jsem víc. Možná jsem moc náročnej, ale začínám pomalu laborovat i s kvalitou ozvučení
k filmům ( propojení s OLED TV a Blu-ray ). Co bys doporučil podle svýho? Děkuju
.... omlouvám se, možná to bude chtít založit vlastní vlákno ....
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 18. 2. 2020 05:36

tak to mě dost překvapuje, na stereo zesíky je tady samá chvála...

míval jsem AVR Pioneer (asi za 10) a hrál přesně tak, jak popisuješ tu Yamahu, takže jsem basy musel honit subem (na film to ušlo, ale na stereo ne)
pak jsem koupil starší Denon 4310 a bylo to tam - i sub šel z domu, neb byl zbytečný
- bedny mám DIY, jsou to velký almary s 30 cm basákem a (nejen) dle mého hrají supr

doporučit se nic neodvážím, ale v případě AVR budeš muset jít s cenou dost nahoru
- ten Panák (mám stejný, jen menší) + BR by si rozhodně zasloužily slušné DK - stačilo by i 5.1...







pioneer
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 07:26

No, to je právě vono :-), laboruju, co vlastně bude optimální.
S věkem čím dál víc upřednostňuju před samostatnou hudbou ( z CD, mobilu nebo Flashky ) komplexní zážitek zvuk/obraz a pouštím čím dál víc klipy z Youtubka, filmy buď z externího HDD nebo přímo z PC přes síť DLNA (něco jde a něco pouštět napřímo nejde)
a teď co mám chvíli BR tak i z origo koupených BD a tam je prostě obraz bomba, ale zvuk už malinko zaostává.
Psal jsem i na hi-fi poradnu panu Wiejovskému, kde mi na moje preference byl doporučen receiver Onkyo TX-NR696, který si prý s německými sloupy Heco Music Style 500 bude rozumět mnohem víc, než Yamaha. Jsou tam i HDMI vstupy , možnost rozšíření aparatury až na "kino"..... a další fičury do budoucna.
No teď babo raď :-), myslel jsem rozšířit sestavu kvůli filmům na 3.0 nebo 3.1 ( 5.0 nebo 5.1 ve stávajících podmínkách nepřipadá v úvahu ), receiver Yamaha bych použil do ložnice jen na klasický stereo se staršími regálovkami Canton LE 103 (hudba před spaním)

Nebo teď mi tady Hydrrra ve vedlejším mém vlákně doporučil malou hi-fi krabičku Bluesound Powernode 2i, která by to mohla vyřešit (lepší zvuk a propojení telky přes HDMI). Potřebuju i slušnej sluchátkovej výstup a DAC aby to mělo, aby to utáhlo vybudit HD 650-tky na noční poslech. Tady jsem se dočetl, že sluchátkový výstupy u receiverů napříč značkama do cca 15-ti tisíc stojej za prd .... tak už vážně nevím.

Snad nechci tak úplně moc, jen aby byl zvuk na podobný kvalitativní úrovni jako obraz (na Oled TV) :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků