Jaký receiver ( A/V ) nebo na klipy, filmy a hudbu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 03:26

Ahoj kluci,
rád bych se s vámi poradil o nákupu "vhodného" receiveru ke sloupovkám Heco MS500.
Zhruba před 3/4-rokem jsem po poradě s vámi koupil stereo receiver Yamaha RN402D, cd-přehrávač
a sloupy Heco MS500. Ze začátku mi stereo poslech vyhovoval, zvukově jsem se posunul o level výš
( proti mini-systému, už dědečkovi :-)) Denon DF100 ).

Koncem roku jsem přikoupil Oled TV a Blu-ray a tady už ta spokojenost prostě taková není. Po propojení TV s receiverem optikou a sledování klipů z Youtube i filmů z Blu-ray nebo externího HDD, je zvuk nevýrazný, bez barevnosti a dynamiky .... zkrátka bez "šťávy".

Mám důvod se domnívat, že na vině je receiver. Myslím, že z těch sloupů by se dalo vymáčknout
trochu víc. Taky nelze propojit receiver s komponenty pomocí HDMI, které nemá. Na tišší a noční poslech je dynamika zvuku úplně v tahu .... prakticky chybí basové pásmo. ( možná by pomohla fyziologická regulace LOUDNESS )
Delší dobu laboruju s tím, co vlastně pořídit k těm sloupům, aby byl výsledek optimální i na normální a nižší
úroveň hlasitosti. Nejde mi primárně o domácí kino a prostorové efekty, ale chci si prostě jen užít dobrého
zvuku (stereo) v kombinaci s vynikajícím obrazem .... nic víc, nic míň.
Možná si k sobě jen optimálně "nesedne" receiver Yamaha se sloupy Heco, nevím.

Poradíte, co byste udělali nebo změnili na mém místě k dosažení lepšího výsledku ? Po zakoupení Oledky mi z obrazu spadla čelist :-) a něco podobného bych rád očekával od zvuku .... snad nechci tak moc :-D .
Jo, rozpočet na zvuková "vylepšení" je cca 20-25 tisíc.
Díky všem za nápady, Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hydrrra 18. 2. 2020 04:08

Zkus BlueSound Powernode 2i. Je to kombinace streameru a zesiku. Taková malinká krabička, ale hraje perfektně! Navíc v druhé verzi (v2) má i HDMI, takže můžeš televizi propojit přes ARC a zvuk paráda. Jde i nastavit, že se ti zesik zapne při detekci signálu z TV a pak lze hlasitost ovládat přes dálkovač k TV (ale to je asi u toho ARC normální, nevím). Dá se sehnat za nějakých 21 tisíc.
Hydrrra
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 04:24

Hmm, díky za typ, zrovna koukám, že na anglickém Amazonu stojí 499 liber
Jak to máš zapojený a s čím ti to hraje? ;-) Ta krabička má vlastní DAC převodník?
Jo a ještě důležitej dotaz, má to vlastní sluchátkový zesilovač? Ten, co je v mém receiveru, to je mizérie.
Jo aha, tak né .... plnohodnotnej Bluesound Powernode 2I stojí 758 liber :-)) https://www.amazon.co.uk/dp/B07WQ5YH4D? ... 5510865-21

-- 18 úno 2020 03:40 --

Každopádně děkuju moc za nápad :tleskani

-- 18 úno 2020 03:57 --

;-) Aha, tak má výbornou recenzi na Whathifi.com, vlastní DAC i zesilovač pro repráky 2x60 W,
Hi-Res 24b./192 kHz, výstup i na subw., vstup pro CD-přehrávač i TV a ovládání skrz android aplikaci v mobilu v ČJ .... to vypadá dost dobře ..... ještě jednou díky Hydrrro :-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 2. 2020 07:39

kalimero73 píše:Ahoj kluci,
rád bych se s vámi poradil o nákupu "vhodného" receiveru ke sloupovkám Heco MS500.
Zhruba před 3/4-rokem jsem po poradě s vámi koupil stereo receiver Yamaha RN402D, cd-přehrávač
a sloupy Heco MS500. Ze začátku mi stereo poslech vyhovoval, zvukově jsem se posunul o level výš
( proti mini-systému, už dědečkovi :-)) Denon DF100 ).

Koncem roku jsem přikoupil Oled TV a Blu-ray a tady už ta spokojenost prostě taková není. Po propojení TV s receiverem optikou a sledování klipů z Youtube i filmů z Blu-ray nebo externího HDD, je zvuk nevýrazný, bez barevnosti a dynamiky .... zkrátka bez "šťávy".

Mám důvod se domnívat, že na vině je receiver. Myslím, že z těch sloupů by se dalo vymáčknout
trochu víc. Taky nelze propojit receiver s komponenty pomocí HDMI, které nemá. Na tišší a noční poslech je dynamika zvuku úplně v tahu .... prakticky chybí basové pásmo. ( možná by pomohla fyziologická regulace LOUDNESS )
Delší dobu laboruju s tím, co vlastně pořídit k těm sloupům, aby byl výsledek optimální i na normální a nižší
úroveň hlasitosti. Nejde mi primárně o domácí kino a prostorové efekty, ale chci si prostě jen užít dobrého
zvuku (stereo) v kombinaci s vynikajícím obrazem .... nic víc, nic míň.
Možná si k sobě jen optimálně "nesedne" receiver Yamaha se sloupy Heco, nevím.

Poradíte, co byste udělali nebo změnili na mém místě k dosažení lepšího výsledku ? Po zakoupení Oledky mi z obrazu spadla čelist :-) a něco podobného bych rád očekával od zvuku .... snad nechci tak moc :-D .
Jo, rozpočet na zvuková "vylepšení" je cca 20-25 tisíc.
Díky všem za nápady, Máca


Tak podla recenzii by tie Heca mali mat Basov az az. Otazne je, ci ich na to netreba vybudit trosku viac a v tom pripade je to uz v tvojom posluchovom priestore nepocuvatelne. V noci tym duplom. Yamahy sami o sebe su oznacovane ako "natural sound" to znamena ze nic nepridavaju...neprikrasluju a zahraju to skoro tak ako to je nahrate. Potom je otazka kvalita tych videii a hlavne zvuku v nich. Tiez mam Yamahu a tiez sa obcas zda, ze to nejak nebasuje a potom tam pustim nieco, kde tie basy naozaj su a je to citit. Bas je presne taky aky by mal byt a nie je moc a ani malo. Predtym ako vymenis ten receiver, skus si apozicat nejaky iny, ci to bude ta pozadovana zmena. Lebo kludne moze byt problem aj v repro, ze su moc "velke" na tvoju miestnost a lepsi vysledok spravi prave ich vymena...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 07:47

Díky za reakci vikingu81, nebylo by teda řešením, aspoň pro poslech s nižší úrovní hlasitosti
dokoupit receiver, který má sub. výstup a nějaký subwoofer k tomu a bylo (nebo mohlo by být) s basy a dynamikou vystaráno? K tomu centrální bednu do soklu pod telku, pro dobré dialogy ve filmech ....
Jinak místnost je opravdu veliká, cca 30 m čtverečních (7x4,5m), ale problém je asi v tom, že sedačka a poslechové místo je zhruba ve 2/3-nách šířky prostoru, za zády ( za sedačkou) je prostor asi 1,8 m k dlouhé protilehlé zdi ( na ní je nalepená retro sestava nízkého sektorového nábytku s policemi a nad ní holá zeď s obrazy ) a na zemi velmi pěkně udržovaná lakovaná parketová podlaha. Sloupy jsou na gumových originál nožkách ( je možnost dát je na hroty, byly součástí dodávky, ale to jsem zatím nezkoušel )

-- 18 úno 2020 07:08 --

Jinak co se týče kvality zdroje, filmy jsou buď ve 4k originál, 4k ripy a to samé i ve FHD,
tam by nějaký výrazný problém se zvukovou kvalitou být neměl.
Půjčit si někde jiný receiver možnost nemám a vzít něco přes internet a pak to ve 14 dnech vracet mně
příjde jako pěkná prasárna.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 18. 2. 2020 08:10

Za 20kk je nej tento https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -ultra-hd/. Je to sice bazar,ale nic nového v této ceně nebude hrát lépe.(když pominu stereo zesilovače) Test zde https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... a-rx-a3040
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 08:15

jj, děkuju Romane, tohle už jsem brzo ráno stihnul shlídnout bazoše a cenově to není špatná nabídka,
jen mám k použité elektronice jistou nedůvěru ;-) .... jinak je to asi TOP receiver, o tom žádná.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 18. 2. 2020 08:21

Hele TOP modely od Yamahy jsou totální držáky.Kam se hrabou v kvalitě ostatní výrobci.Yamaha je jedna z posledních firem co vyrábí ještě poctivě.(narozdíl od Denonu,Onkya a dalších) Toho bych se vůbec nebál.Měl jsem doma spoustu Yamah za posledních 30 let a ani jedna porucha.Hodně štěsti ve výběru.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 18. 2. 2020 08:32

kalimero73 píše:Díky za reakci vikingu81, nebylo by teda řešením, aspoň pro poslech s nižší úrovní hlasitosti
dokoupit receiver, který má sub. výstup a nějaký subwoofer k tomu a bylo (nebo mohlo by být) s basy a dynamikou vystaráno? K tomu centrální bednu do soklu pod telku, pro dobré dialogy ve filmech ....
Jinak místnost je opravdu veliká, cca 30 m čtverečních (7x4,5m), ale problém je asi v tom, že sedačka a poslechové místo je zhruba ve 2/3-nách šířky prostoru, za zády ( za sedačkou) je prostor asi 1,8 m k dlouhé protilehlé zdi ( na ní je nalepená retro sestava nízkého sektorového nábytku s policemi a nad ní holá zeď s obrazy ) a na zemi velmi pěkně udržovaná lakovaná parketová podlaha. Sloupy jsou na gumových originál nožkách ( je možnost dát je na hroty, byly součástí dodávky, ale to jsem zatím nezkoušel )

-- 18 úno 2020 07:08 --

Jinak co se týče kvality zdroje, filmy jsou buď ve 4k originál, 4k ripy a to samé i ve FHD,
tam by nějaký výrazný problém se zvukovou kvalitou být neměl.
Půjčit si někde jiný receiver možnost nemám a vzít něco přes internet a pak to ve 14 dnech vracet mně
příjde jako pěkná prasárna.


To moze byt tiez problem. Zla akustika miestnosti. Skus dat tie bedne na hroty. Dat ich viac od steny a do priestoru (ak nemas). Idealne nejaky koberec pred ne k sedacke. To po prve. Po druhe, ty vies pripojit SW aj na tento receiver. Aj ked nema SW out, tak ho vies pripojit cez high level input. Treba pozriet SW, ktory to podporuje a pripojis to cez normalne repro svorky na receivery. Potom este skus by-wiring (opat ak nemas). Skusil by som najprv take drobne zmeny (hroty, akusticka uprava) a ked to stale nebude ono tak by som skusal iny AVR alebo pridavat SW...
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 18. 2. 2020 08:49

Přesně jak píše viking81. Nejdřív pořeš co možná nejlepší podmínky pro to, aby sestava zahrála (akustika, beton / kámen pod bedny a bedny na hroty, odstup beden od zdi a správné natočení...) a až potom řeš případnou výměnu komponent.

Subwoofer ti nezlepší dynamiku zvuku.

Bluesound za mě určitě ne, je to lifestylový produkt, kde kvalita zvuku není na prvním místě. Jeho vestavěný DAC je doslova otřesný a to i v porovnání třeba s levným Marantz 6006. Pokud se rozhodneš pro rozumný bazar v ceně 20-25 tis., dostaneš o několik tříd lepší zvuk.

Jinak 30 m2 není opravdu velká místnost, spíš takový střed. I tak ale nebude žádný problém ji dobře ozvučit, protože i tak tam máš dost místa na (vzhledem ke zvuku) vhodné rozmístění repro a sedačky. Jak vysoký je strop?
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 08:54

Aha, tak zkusím ty hroty, ale s odstupem od zdi nic moc neudělám, mám to tak zhruba 50 cm
od zdi, natočené osou repro k poslechovému místu. Sedačka je do rovnostranného "L" a levá strana zněmožňuje odsunutí levého sloupu víc dopředu směrem k posluchači. Takže jsem se snažil to umístit všechno alespoň symetricky mezi zeď (2m-nábytkový nízký stolek pro TV a v soklech komponenty) a poslechové místo .... téměř rovnostranný trojúhelník. Sloupy stojí na stranách vedle tv-stolu, mezi nimy jsou 3 m, zdálenost od obrazovky TV k hlavě poslechového místa je 2,7 m. Jinak díky za upozornění, že k receiveru ( i když nemá subw./out ) jde připojit subwoofer .... děkuju, dokázal bys poradit, jestli máš přehled, nějaký typ nebo značku, která podporuje ten výstup, který popisuješ .... nevyznám se v tom, jestli né, nevadí, zkusím vygooglit. Děkuju

-- 18 úno 2020 07:59 --

Díky za reakci Palpat, co mě teda reálně zlepší dynamiku zvuku ( potažmo vyšší a nižší basy ),
když né subwoofer? Vždycky jsem si myslel,že dynamika stojí na středech a basech .... asi teda blbě :-D
Jedná se o cihlovou konstrukci stavby ( bytovka ), strop 2,75 m.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 2. 2020 09:27

Vie to napr Yamaha NS-SW200 alebo 300, ale neviem ako "hraju". Velmi dobre su SW znacky REL, ale cena je tam niekde inde.

https://www.l-e.sk/rel-t-zero

50cm od steny by malo byt ok. Hroty by mohli pomoct. Co sa tyka dynamiky, tak SW ti v podstate len rozsiri spodne pasmo. Ked mas bedne, ktore hraju bas plnohodnotne od 50Hz, tak SW ti doplni to pasmo 30-50Hz napr. Ale ako som pisal, tvoje bedne by mali mat basu az az. Hraju od 27Hz, takze si nemyslim ze SW by nieco poriesil. Dynamikou sa este mysli skor to ze bas je pevny a dobre definovany, uderny. To ze ho bude vela, tak to neznamena dynamiku.

Mohol by si skusit este jednu vec. Posun sedacku viac dozadu ak sa da. Skusaj rozne vzdialenosti a pohraj sa aj s natocenim repro. Uvidis ci sa nieco zmeni...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 18. 2. 2020 09:53

kalimero73:
Množství basů nerovná se dynamika. Dynamika se týká všech pásem od výšek po basy a je to razance, s jakou jednotlivé zvuky znějí bez ohledu na hlasitost - aby úder do činel nebylo zašumění, brnknutí do strun akustické kytary nebylo jen souzvuk ale jasně rozlišitelné výrazně vystupující jednotlivé struny...atd. Těžko se to popisuje.

Dynamiku zásadně zplepší úprava akustiky, to v první řadě. Až dááleko za tím komponenty, ale (prosím nebrat osobně nebo špatně) s bednama z kategorie 10 tis. Kč krmenýma z AV receiveru z podstaty věci nemůžeš čekat, že to bude hrát krásně dynamicky na malou hlasitost. To bys k těm cenovkám musel přidat jednu nulu....

Ale pokud už dávat další peníze do sestavy, začal bych tou akustikou, alespoň základ (bass trapy do rohů, pořešit první odrazy stěny podlaha strop, zatlumit závěsy, akustickými obrazy, knihovnou, vysokým kobercem). Sub bych s takhle utaženým rozpočtem neřešil, to radši dát ty peníze do lepších repro.

Jinak opatrně s těmi 27 Hz. Výrobce neuvádí toleranci, ale u metrových sloupků se 17cm basákem to bude alespoň při -10 dB. Reálně, tedy s poklesem max -3 dB to bude někde kolem 45 Hz.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 18. 2. 2020 10:01

Dobře, děkuju za ten typ na SW a další typy na vylepšení, díky vám oběma. Teď jsem pracovně opět v UK, až se vrátím ( za měsíc a půl ), budu mít dost času s s tím "pohrát". Zkusím posunout sedačku o půl metru dozadu, přemýšlím i o té "podložce" z betonu pod bedny, má to fakt takový smysl a efekt? Nikdy jsem se s tím nesetkal, ale to neznamená, že to nemůže fungovat ;-) . Zkusím ukecat bráchu, že by mi takové 2 podložky vyrobil, dělá ve formách různý betonový stojany na kytky a venkovní výzdobu .... máte teda představu, jak by taková podložka pod sloupovou bednu měla asi vypadat? ( Tvar, rozměr, tloušťka, váha .... já teda vůbec :-)) ...děkuju za případné typy ) Bráška mi to vytvoří .... on je narozdíl ode mě šikulák :-D . A potom teda bych ty bedny ještě na tu betonovou podložku postavil na dodané hroty.
Co mě ještě napadlo a už jsem si o tom taky lecos přečetl, je zahoření a "rozehrání" repráků. Je to taky hodně důležitý? Jelikož jsem cca 10 měsíců ze 12-cti v cizině, myslím, že by ještě ty sloupáčky nemusely být úplně "rozhýbané" ..... jak to udělat, aby se doba rozehrání zkrátila a nenaštval jsem sousedy ? :D .... Můžu využít cca max. 50-60 procentní potenciál hlasitosti zesilovače, pak už zvoní sousedka, že je strašnej kravál ..... dá se to udělat nějak jinak, než hlasitou hudbou s vytočeným regulátorem basu na receiveru na max. ?
Díky moc kluci za vaše nápady, jsem rád za všechno, co vás napadne a budu velmi rád zkoušet, až se zase posunu o kousek dopředu .... díky všem. :tleskani
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 2. 2020 10:09

V nejakom predoslom vlakne sa tu o tom pisalo. Ak si dobre pamatam, tak to bolo ze...repro sa postavia oproti sebe, na jednom sa prehodi faza a zakryje sa tu hrubsou dekou a mozes nechat hrat celkom hlasno a nic by nemalo byt pocut ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků