Jaký receiver ( A/V ) nebo na klipy, filmy a hudbu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Palpat 22. 2. 2020 15:39

Betonovy podlozky preci nemusi byt ovalny ;-) . Viz nektere typy tady: https://www.csbeton.cz/cs/dlazba. A najdes nepreberne mnozstvi i jinde.

Nechaval jsem si delat zulove podstavce na miru. 3 ks pod bedny a subwoofer, rozmery cca 40x30x6 pod bedny a 60x60x8 cm pod sub. Vyslo to na necelych 9000 Kc. Lesteny povrch, zkosene hrany.

3 ks betonovych jsou max o stokorunach.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 23. 2. 2020 09:22

merhaut píše:Absorpční panely z akustického molitanu jsou běžnou a levnou součástí prostorových profi akustických úprav. Jakmile se jich však zmocní ti správní hifiprodejci, tak je obalí básničkama, případně pomalují, hadříkem či dřívkem obloží, ale hlavně - znásobí cenu, klidně i 10x, viz henten Artnovion:-)

Ak niekto chce poriadne vyriesit akustiku v studiu potrebujes panely s certifikatom a merania. No a to je ten problem. Nie len tam capnit nejaky molitan bez certifikatu. Ak nevies artnovion sa vyraba rucne. Aj samotni artonovion to ma rozdelene na hifi a pro. Pri pro ide hlavne o ucel ale ak chces aby to aj vyzeralo pre nejakeho architekta tak ten priplatok je hlavne v tom. Artovion ma aj lacne panely. Ale do bytu by si si ich nedal. Takze ano maju aj drahsie kusky. Ale aj vyzeraju. Ak by si ich vyrabal ty v takej kvalite, tiez by si si nechal zaplatit. Taky Alps W difuzor lakovany s masivu teda lacny nieje a ked ti ich treba vela nie je problem minut aj 10000€. Ale ako vravim da sa to za par stovak aj desatisice europenazi ak do toho zaratas napr. protipoziarnu ochranu co v studiu teda treba. Takze vyriesit akusticky studio vobec nie je lacne. V tom sa mylis. Su studia ktore aj vyzeraju a akustika je tam v cenach desatisicoch. Tie peniaze proste nie su iba v materialy.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod kalimero73 23. 2. 2020 09:57

leroj píše:před pár lety jsem dvě žulové desky (asi 30 x 30) někam zahodil, takže až budu v týdnu doma, tak se po nich mrknu...

Hmm, seš hodnej, škoda že nejsou o něco větší, podstavová základna repro má 22,5 x 35,3 cm, takže to bude asi malá velikost ..... jinak bych je klíďo od tebe koupil.

-- 23 úno 2020 08:58 --

Palpat píše:Betonovy podlozky preci nemusi byt ovalny ;-) . Viz nektere typy tady: https://www.csbeton.cz/cs/dlazba. A najdes nepreberne mnozstvi i jinde.

3 ks betonovych jsou max o stokorunach.

děkuju za odkaz, naštuduju ;-)
Portable: Hiby R3, FiiO F9se, TSMR-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Audio: Heco Music Style 500 + Yamaha R-N402D + Yamaha CD-S300, Sennheiser HD565 Ovation, HD 650, AKG K712 Pro, Tv: Panasonic OLED TX-65FZ800E, MMP.: Zidoo Z9S, Video: Panasonic DP-UB824EGK
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 23. 2. 2020 11:38

no ony budou asi větší, tipuju tak 28 x 38, ale napřed je musím najít. je možné, že jsem je vyhodil úplně. no a taky byly dost zašlý, jak někde ležely (asi na hřbitově) :) já používal jen jednu na sub
v úterý provedu pátrání a dám vědět - jinak je dám klidně zdarma
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 23. 2. 2020 12:17

dargy, pro tebe speciálně opakuju: akustické panely pro profesionální studia jsou desetkrát levnější než ty artnoviony, vyráběné z de facto stejného materiálu - akorát to někdo nastříhal na čtverečky a natáhl hadr - a cenu znásobil. Klasický "hifi" podvod. Za zlomek ceny artnovionů a v nekonečné škále barev i tvarů se pro použití v domácnostech i kancelářích nabízí stovky výrobků stejné, ne-li vyšší, účinnosti.

A já nikde nepsal, že vyřešit akusticky studio je lacné = podsunuješ a tedy polemizuješ sám se sebou:-)
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 23. 2. 2020 12:21

Myslíte že jen akustické panely jsou v Hifi podvod? Ale no tak.Skoro celý obor je podvod.Drahé kabely,síťové filtry apod jsou mega podvod.A hifi blázni jen platí a platí.Taková je pravda.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 23. 2. 2020 12:23

Já napsal "že jen"? Ale no tak:-)
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod bandy71 2. 3. 2020 14:37

Zdravím všetkých, chcel by som vás poprosiť o radu pri výbere AV receivera 7.1 resp. 7.2. Mám staršie stĺpy Dali 505 a chcel by som k nim dokúpiť ďalšie reproduktory + SW. Rozhodujem sa medzi
Denon AVR-X2600 a Yamaha RX-V685. Hlavne aby dobre hrali s Dali lebo asi aj ďalšie reproduktory budú od rovnakej značky. Strop na AVR mám 700€. SW mám vyhliadnuty YAMAHA NS-SW300. Ďakujem za rady a tipy.
bandy71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dargy 2. 3. 2020 17:14

merhaut píše:dargy, pro tebe speciálně opakuju: akustické panely pro profesionální studia jsou desetkrát levnější než ty artnoviony, vyráběné z de facto stejného materiálu - akorát to někdo nastříhal na čtverečky a natáhl hadr - a cenu znásobil. Klasický "hifi" podvod. Za zlomek ceny artnovionů a v nekonečné škále barev i tvarů se pro použití v domácnostech i kancelářích nabízí stovky výrobků stejné, ne-li vyšší, účinnosti.

A já nikde nepsal, že vyřešit akusticky studio je lacné = podsunuješ a tedy polemizuješ sám se sebou:-)

Ja nepolemizujem len tvrdim ze prd o tom vies... To je cele.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 2. 3. 2020 23:11

Tvrdit tady můžeš co chceš. Třebas, že umíš lítat a poznáš, kdo o čem co ví:-)
merhaut
Junior

Předchozí stránka