Denon AVR-X2600H vs Sony STR-DN1080

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Lego 20. 2. 2020 10:58

Dobrý deň,
obraciam sa na vas s prosbou o radu, nakoľko sa chystám vymeniť starší reciever pioneer vsx-924. Mám vo výbere Denon AVR-X2600H a Sony STR-DN1080.
Obidva sú v rovnakej cene a neviem si medzi nimi vybrať. Nájde sa tu niekto kto ich vyskúšal, počul a viem poradiť ktorý z nich zobrať? Obidva sú na zahraničných fórach dobre hodnotené.

Zapojené budú s TV Sony 55xf9005, ps4 pro a repro mám 5.0 Heco Victa Prime. Ďalej mám zapojenú ZONE2 vonku na terase. Filmy sledujem najviac cez Netflix a DLNA. Hrám samozrejme na ps4pro. Občas pozriem aj nejaký bluray koncert. Hudbu cez USB alebo Spotify.
Vopred ďakujem za každú radu, skúsenosť, názor.
Mr.Lego
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod easyspider 26. 2. 2020 21:07

Zdravim

Nebudem zakladat nove vlakno....

Tiez premyslam nad vymenou Pioneer receivra za Sony STR-DN1080 , ale zarazila ma mala ponuka DSP rezimov . Kedysi mali DCS - rezimy CINEMA STUDIO EX A,B,C ( a najma B bolo na filmy nieco perfektne) no teraz tam nic podla manualu nieje

ZVUKOVÉ POLE
2-kanálové stereo, Direct, viackanálové stereo, Dolby Surround, Neural: X, Front Surround, Audio Enhancer, 2-kanálové slúchadlá

Vie mi niektory majitel povedat nieco blizsie.....

VDAKA
easyspider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 27. 2. 2020 07:16

Pokial viem, tak tieto DSC rezimy ti prerabaju stereo zvuk na priestorovy na zaklade nejakych algoritmov. Mal som na Yamahe x takych rezimov a nikdy som ich nepouzival. Max som pouzil 5 kanalove stereo a to je vsetko. Inak rezim straight. Cize to hralo presne tak ako to bolo na DVD, BD disku alebo ako to slo z telky...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4 + Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700
Headphones + DAC/Amp: Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650
DAP + Headphones: Shanling M2X + iBasso IT01s
TV + BD: Samsung UE55KU6472 + Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod easyspider 27. 2. 2020 07:59

Ano dokáže to , ale primarne boli vytvorené pre priestorový zvuk - napodobnuju akustiku 3 salov , kin spolocnosti SONY. Tieto režimy mam odskúšané na SONY DAV-SC5 - 10rokov , aj na SONY STR-DB940 qs radu , dávaju tomu zvuku riadnu dynamiku a detail a to je co chcem....
Ak to nema je to skoda...
easyspider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malag 27. 2. 2020 12:40

Na www.whathifi.com tvrdí, že sony má lepší zvukovýho projev. Na druhou stranu při srovnání parametrů vede ten Denon - zkus to to naklikat na www.zkelectronics.com. Já půjdu s největší pravděpodobností do Denona.

Teď trochu offtopic - je mi někdo schopen vysvětlit ten BRUTÁLNÍ cenový rozdíl většiny AVR na českém trhu a na amazon.de? Sony se tam prodává za 530 euro (13k), u nás je za 20k.
Malag
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 27. 2. 2020 13:07

Whathifi ma prinajlepsom zvlastne recenzie a hlavne hodnotenie...moc by som sa ich nedrzal. A pozri sa aj na ceny zosilovacov ;-). Sam som odtial nakupoval asi o 1/3 lacnejsie ako u nas a spokojnost...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4 + Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700
Headphones + DAC/Amp: Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650
DAP + Headphones: Shanling M2X + iBasso IT01s
TV + BD: Samsung UE55KU6472 + Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 28. 2. 2020 19:38

Malag píše:Na http://www.whathifi.com tvrdí, že sony má lepší zvukovýho projev. Na druhou stranu při srovnání parametrů vede ten Denon - zkus to to naklikat na http://www.zkelectronics.com. Já půjdu s největší pravděpodobností do Denona.

Denon vždy v recenzích vychází docela dobře, co se týče dostupné funkcionality za dané peníze. Pamatuju se, jak jsem srovnával s Yamahou, kterou mi nabízel jeden lokální shop - to co měl Denon u AVR kolem 20-25 tis. Kč, měla Yamaha až u modelu kolem 40 tis. Kč.

U whathifi navíc většinou Denon AVR dopadají na plné hvězdy. Jiné značky již tam takové štěstí nemívají. Jako vždy ideálně pomůže jediné - jít za vlastním poslechem. Ovšem i tak to ještě nevypovídá o tom, jak to bude hrát v domácím prostředí ....
pekr77
Junior