Pripojenie stereo zosilovača k AV Receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 27. 3. 2020 23:13

To je obecný problem levných AV receiverů, že hrají ploše nezáživně, bez šťávy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vilušo 28. 3. 2020 00:06

Martas38 ved prave,že som vedel,že to stereo hra ,,tak nijak,, ale bol som v tom ,že kupim AVR na kino a potom samostatny stereo zosik na hudbu..všade som o tom čital,že to tak robia pre finančnu vyhodnost.Netušil som,že narazim potom na problem pri zapojeni...
...brrouk urobim čo mi navrhuješ a skusim to nejak prepojit zo zonou 2..ak by sa mi podarilo dostat signal ,,z vonku,, na vystup Zony 2 mohlo by to fungovat..
Vilušo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 3. 2020 08:20

Vilušo píše:V podstate mam všetko (satelit,TV,media player) pripojene do receiveru a chcel by som počuvat stereo zvuk z tychto zariadeni cez stereo zosilovač.

Pokud píšeš, že máš ve svých podmínkách naposlouchané, že ti zesilovač Denon PMA-535R (bez digitálních vstupů) hraje "čistěji a celkově plněji a živěji", tak jak jsi ho měl připojený, když všechny zdroje zvuku máš připojené do AVR? Co bylo zdrojem zvuku s analogovým výstupem? Z toho by se dalo vyjít.
Na mě to stále dělá dojem, že to ve skutečnosti nemáš naposlouchané, že si to jen myslíš, když to všichni říkají.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 28. 3. 2020 08:45

Mě by zase třeba zajímalo zda mají všichni doma akusticky precizní poslechovky, kde jim rodina nechá svatý klid, protože za špatné nebo i průměrné akustiky bude hrát obojí špatně a v některých případech možná i hůře stereo pokud nemá kalibraci, která ale taky není ideální. Stačí mít rohovou sedačku a ihned je problém. Tady se často řeší voodoo, ale akustika je naprosto rozhodující i bedny za 5k na AVR v dobré akustice budou hrát lépe než bedny za 50k se super duper zesakem v holobytu.. Řešit avr vs stereo v momentě kdy nechci řešit akustiku je stejne jako lepit spoilery na oktavku. Ale dělat funkční úpravy není tak cool jako hifi serepetičky. Na hudbu jsou prostě v normálních podmínkách nejlepší sluchátka, nabídnou nesrovnatelně lepší zvuk za zlomek ceny.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 28. 3. 2020 08:55

brrouk píše:...Nebo oba dva komponenty prodat a koupit nějaké slušnější AVR (bazar), které se vyrovná tomu stereo zesilovači- nějaký model s pořizovací cenou okolo 50-60 tisíc by už mohl být dobrý.

tohle se mi jeví jako nejlepší (a nejčistší) cesta ke slušnému zvuku, ale prodejem dost proděláš...

neis: sice máš pravdu, ale Vilušo píše, že je se zvukem sterea spokojen - samozřejmě to neznamená, že by se zvuk s vylepšením akustiky nezlepšil
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vilušo 28. 3. 2020 10:04

Denkez mal som na stereu napojeny napr. cd prehravač Denon DCD-635,tuner a dvd player kde som pustil video hudbu v stereu...samozrejme vtedy boli repro napojene priamo na zosiku a hralo to skratka mojmu ,,neaudiofilskemu,, uchu daleko lepšie.Nemožem si dovolit ist cestou predaja oboch a kupou jedneho draheho AVR-ka.Kupit novy stereo zosik ktory by mi to vedel nejak vyriešit ale možem.Ono ak to budem musiet nakoniec zapojit opačne teda repro do sterea a nijak to neovplyvni zvuk domaceho kina pojdem aj do toho len si myslim,že toto nie je možne nakolko zosik nema digital vstupy...alebo sa mylim?
Vilušo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juraj08 28. 3. 2020 10:09

ahoj, ak minieco uslo tak pardon ale ak mozem (?) a co stereo zosik s digitalnymi vstupmi?..teraz ich zosiky uz maju
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 28. 3. 2020 10:22

Podľa mňa je zásadná otázka, či chceš zachovať 5.1 a či ho potrebuješ. Možno by ti stačilo len stereo. Ak nie, tak tu zónu dva napojiť na zosik a dat medzi avr/zosik a bedne škatuľku, ktora ti bude prepínať vystupy. Samozrejme manuálne. Myslím už výkonové vystupy. Zo zosika a aj z avr pojdu repro káble do škatuľky a z nej pôjde jeden kábel do repra. Pre každý kanál jedna škatuľka. Tak zachovas 5.1 a budeš si to môcť prepnúť na stereo s tym že ako zdroj signálu bude avr cez zonu dva kŕmiť zosik. Ak by si nepotreboval 5.1. Tak všetky hdmi dáš do telky, z telky optikou stiahnes zvuk do nejakeho dac-u a odtiaľ analogom do zosiku. Môžeš predať avr, center a zadne bedne a keď predáš aj zosik, tak môžeš kúpiť poriadny nový, ktorý bude mať digitálne vstupy. V tom prípade by si dopadol ako ja..tiež som prešiel z 5.1 na stereo a vymenil som komplet všetko.. :)

-- 28. 3. 2020 10:25 --

juraj08 píše:ahoj, ak minieco uslo tak pardon ale ak mozem (?) a co stereo zosik s digitalnymi vstupmi?..teraz ich zosiky uz maju


Nepísal ako moc chce zachovať 5.1 ale to je samozrejme tiež riešenie. Pripadne stereo receiver s hdmi. Ak nepotrebuje 5.1, možností ma kopec..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 28. 3. 2020 10:42

Nevědět dopředu, že stereo hraje lépe jak avr, tak by to v klasickém moderním obýváku tak znát nebylo, bohužel jak jednou člověk dostane do hlavy červa, tak je konec:D Bohužel objektivní slepé testy, nedejbože ještě v průměrných podmínkách se nedělají, tak si můžeme klidně basnit každý co chceme a klidně se rozplývát i na kvalitou kabelu apod:)
Naposledy upravil neis dne 28. 3. 2020 10:47, celkově upraveno 1
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 3. 2020 10:45

Denkez píše:Dovolím si zopakovat svou otázku:
Máš to naposlouchané nebo si to jen myslíš?
Mohl bys konkretizovat, v čem ti přijde zvuk z PMA-535R lepší, jak z AVR-X2500H?


Nebylo by lepší, Denkezi, kdyby si hodil nějaké foto do galerie tvé sestavy a tvé poslechovky, abychom mohli konečně přijít na to, proč celé roky neslyšíš rozdíl mezi AVR-ky a stereo zesilovači? Takhle je to unavující, když do každého vlákna píšeš pořád dokola o stejných či podobných koncových stupních AVR-ka a stereo zesíku a tudíš i o stejném zvuku. Často zapomínáš i na předzesilovací část daných přístrojů atd., které mají často zásadnější vliv na celkovém zpracovaní signálu.
Tak šup, hoď foto a my ti už poradíme kde je problém.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 28. 3. 2020 10:57

Ahoj, zajimave tema, kterym se rad inspiruju, pokud se z nej vyvine neco kloudneho :).

Co treba neco takoveho?
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0796KGV ... B07HCNTB4C
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 28. 3. 2020 11:00

Krmelec proč unavující? Každý nemusí jít jen slepě se stádem, když má jiný názor. Ve spoustě odvětvích jsou zaprděné staré pravdy, kterých se lidi nechtějí vzdát, protože to tak přece dělají spousty let, tak to tak musí být. Tím neříkám, že je to tento případ. Mě zase přijde unavující, jak v každé diskusi o kinu, tady někdo skálopevně tvrdí, že aby hrálo avr jak stereo tak musí být 3x dražší. Ale to je v pořádku, protože to splňuje většinové domněnky zdejších zarytých zastánců sterea. Je dobře, že tu někdo takový je a je vůči většině v opozici. Diskusi to může jen pomoct..
Naposledy upravil neis dne 28. 3. 2020 11:07, celkově upraveno 1
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 28. 3. 2020 11:05

To neis: podsouváš mi něco, co jsem nevyřkl, neřkuli co pravda není jest.

To foto do galerie platí samozřejmě i pro tebe, šup s tím s ním.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod neis 28. 3. 2020 11:15

Krmelec já netvrdím, že stereo nebude hrát lépe. Jen mi prosím pošli nějaký objektivní slepý test, který bude mít reálnou výpovědní hodnotu a ne nějaké subjektivní domněnky ovlivněné předsudky a zrakem. Tím fakt nechci rýpat, jen mě prostě zajímají prokazatelná fakta v běžných podmínkách. Pokud je stereo o tolik lepší, tak přece nemůže být slepý test problém ne?
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků