Onkyo vs Pioneer + NAD

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 07:59

Ahoj,
velmi jsem si oblíbil hudbu z Tidal v kvalitě Master a HiFi.
Chtěl bych ten zvuk dostat i do mých sloupů Tannoy Mercury V4. K nim mám zesilovač NAD C320 BEE.
Rozhoduji se mezi dvěma variantami:

A - koupit Onkyo TX-8270 a zapojit ho přímo na bedny

B - koupit Pioneer N-30AE a spojit ho se zesikem NAD C320 BEE.

Onkyo toho umí víc než ten Pioneer, a je dražší, ale to teď nechme stranou.
Otázka zní - co bude podle vás hrát líp? Onkyo samo o sobě nebo Pioneer +NAD?

Díky moc za Vaše názory.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 29. 5. 2020 09:50

Chcelo by si to vypočuť, ale myslím, že lepšie bude hrať pioneer + nad..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 10:01

Já si to také myslím, ale to Onkyo v recenzích dost chválí, co se týče krocení repro.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 29. 5. 2020 10:06

Ja si tiez myslim, ze pioneer + nad bude hrat lepsie a bude to aj univerzalnejsie riesenie do buducnosti, ak by si chcel menit zosilnovac. Otazkou je, preco si ako streamer vyberas prave ten pioneer.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 10:26

anton12345
Pioneer jsem si vybral, protože má klasický HiFi design, umí přehrát Tidal MQA a má jakýs takýs displej.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 29. 5. 2020 11:18

Feanoor
Prosimte, ja se kdysi o ten Pincek taky zajimal a vim, ze MQA nativne, tedy komplet rozbalit, neumel. Vsude v parametrech mel jen Tidal Hifi a prehravani Hires pres usb, pochopitelne. Navic jako plus DSD. Tedy nepatril do skupiny tzv. tidalovského MQA hardweru jako Bluesound, Lumin nebo např. Pro ject. Odkud mas info o te kompaktibilitě? Rád mrknu, treba jsem tehdy neco prehlédl. Pres software jde samozrejme rozbalit MQA napůl a pak staci k prehravani jakykoliv streamer s podporou hires, ale umet MQA nativně to je jiné. O tom Onkyu plati to same, MQA nativne neumi.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 5. 2020 11:38

Na uvedené sestavě nejspíše nebudou rozdíly v kvalitě zvuku mezi Tidal MQA a Hifi (lossless CD kvalitou), nijak výrazné, alespoň dle mých zkušeností se MQA dost přeceňuje a CD kvalita je dostatečná.
Tím se dostávám k myšlence, zda je nutné trvat na streameru s plnou podporou MQA dekódování, nebo mít mnohem větší výběr streamerů bez MQA.
Pokud dojdeš k závěru, že bez MQA nemůžeš žít, podívej se ještě na Bluesound Node 2i, který má plnou podporu MQA a s NAD dlouhodobě spolupracuje.
Jinak se rovněž přikláním k řešení streamer + zesilovač, vyjde to dráž, ale nabízí větší flexibilitu, např. pozdější zařazení kvalitnějšího DAC mezi streamer a zesilovač.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 12:01

Aha, tak s tou nativní podporou Tidal MQA jsem to nevěděl, díky za upozornění.
Vycházel jsem z tohoto
https://intl.pioneer-audiovisual.com/pr ... ts/n-30ae/

Na ten Bluesound ještě kouknu, s tím NADem by si mohl rozumět.

-- 29. 5. 2020 13:52 --

Ještě mě napadla jedna věc.
Koupit nějaký repas notebook nebo Nuc a k tomu dobrý DAC (třeba Topping E30).
Není to sice elegantní HiFi řešení, ale přehrálo by to všechno a zvukově by to mělo být taky v pohodě.
Co myslíte?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 5. 2020 15:06

MQA bych řešil opravdu jako až poslední parametr, když už bych nevěděl roupama co dělat. Lepší převodník bez MQA hraje stejnou skladbu z Tidalu rozhodně líp jak průměrný s podporou MQA. Jinak u toho Bluesoundu nebývá moc chválený právě převodník a doporučuje se použít externí. Co takhle streamery Denon DNP-800NE, Marantz NA6006 atd?
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 15:25

Právě... U toho Bluesound Node 2i mě zaráží, proč je tak chválen, když ten jeho DAC je údajně nic moc.
Na Denon i Marantz kouknu, díky za tipy.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 29. 5. 2020 15:41

Node 2i je chvalen hlavne kvuli svym kompaktnim rozmerum a pouziti BluOS, coz je pro streaming a multi-room reseni jedna z nejlepsich platforem. Ano, ten DAC tam neni uplne nejlepsi, ale vzhledem ke kvalitam soucasne sestavy bych to asi neresil. Do budoucna je mozne obejit DAC v Node 2i digitalnim vystupem a nemalo lidi pak dal pouziva Node 2i jenom jako digitalni streamer i v mnohem drazsich sestavach.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 15:49

To už se mi zdá dost drahý dát za Node 2i patnáct tisíc a k tomu ještě dokupovat lepší DAC.

Jinak aby mi bylo rozuměno, myslím si že kvalitní nahrávka je důležitější než MQA. Ale rád bych, aby to moje nové zařízení už umělo.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Lybuna 29. 5. 2020 17:14

já bych pro zvýšení kvality zvuku radši pořešil něco levnějšího jako -
https://www.hifionline.cz/sitove-prehra ... t-wxad-10/
a pošetřil na lepší bedny
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 5. 2020 17:40

Je celkem nesnadné dohledat, jak to s tou podporou nativního MQA u jednotlivých značek a modelů vlastně je. Nicméně právě pro Pioneer N-30AE je k dispozici tato zpráva : "[2130-2000-0000-0010] As of 18 Dec 2018, Adds support for MQA file playback. Adds support for TIDAL Masters. To listen to TIDAL Masters, you need to upgrade to a TIDAL HiFi Member. Minor bug fixes and improvements stability.Adds support for MQA file playback."
V periodíkách zabývajících se AV pak je uvedeno : " Owners of the N-30AE network audio player or SX-N30AE network stereo receiver will be able to benefit from both native MQA support, as well as TIDAL Masters support, meaning MQA files can be listened to from TIDAL and other sources." (stereo.net.au) Onkyo TX-8270 také plně podporuje MQA. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 19:24

Lybuna
lepší bedny zatím nechci, to bych musel pořídit i lepší zesík a už bych byl zase v tom kolotoči :-)
Krom toho se mi zvuk těch Tannoy s NADem velmi líbí.

Zaujal mě ten Marantz NA6006, parametry má velmi zajímavé, znáte ho někdo osobně?
feanoor
Junior

Další stránka