Onkyo vs Pioneer + NAD

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 29. 5. 2020 19:26

Pravda, když začneš od repro budou to nejslyšitelnější rozdíly, proti kterým je streamer vyloženě detail s nepatrným vlivem na výsledný zvuk.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 29. 5. 2020 19:28

Tapir
No, proto jsem radsi opatrny a ptam se, kde na tu informaci narazil (i kdyz o Onkyu jsem rovnou prohlasil, ze nepodporuje, duvod viz níže), protoze ani jeden z prodejců v Česku se touto nadstavbovou výhodou nechlubí a to by asi byla blbost, ne? Byla by to preci jasna vyhoda pro výrobek a popisky dostávají přímo od výrobce. Ten snad ví, co vyrábí, ne? To plati i pro to Onkyo. Navic Onkyo mel v pradle i Brezina na hifivoice a kdyz uz dukladny test, tak s podivem o MQA native ani slovo.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 5. 2020 20:11

Ten Pioneer je už taky starší model a plná podpora MQA znamená SW i HW podporu, takže předpokládám, že to bude jen částečné dekódování, jako to umí SW přehrávač v PC.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 5. 2020 20:17

@houbičkar
Onkyo dostalo full MQA podporu aktualizací, stejně jako ten pincek neb je to stejná ''kumpanie.'' V době recenze v hifivoice tomu tak ještě nebylo. Onkyo jsem nějakou dobu vlastnil, tak vím co umí.
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 5. 2020 20:19

No hardware podporu asi jen tak aktualizací nedostane, nebo jo?
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 5. 2020 20:24

@martas
No tak pokud je ten hw na to připraven, tak proč ne? Howgh!
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 29. 5. 2020 20:43

Tady je MQA pěkně popsáno, kdyby to někoho zajímalo

http://bobtalks.co.uk/blog/science-mqa/mqa-playback/#
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 5. 2020 07:59

Ja si teda představuju, ze rozdil mezi softw a hardw podporou MQA bude prave v tom, ze u hardware jde primo o fyzickou pritomnost dekoderu zahrnuteho v soucastkove zakladně podobně, jako je tomu v případě chipu v DACu. Pro me je ale MQA porad ztrátový, kompresní zip a rozhodující pro feanoora bude, aby si rozdil hifi, master vyzkousel sam na sobě, jak mu bude vyhovovat. Poskytovatel sluzeb totiz muze master verzi na sve strane i tak trochu "ocukrovat", aby navozovala pocit neceho mnohem lepšího. Uz jsem poučený i z takové blbosti, jako je přidání 1-2db na jiném výstupu. Zrazu skladba jakoby rozkvetla.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 30. 5. 2020 08:52

feanoor píše:Lybuna
Zaujal mě ten Marantz NA6006, parametry má velmi zajímavé, znáte ho někdo osobně?

Ja vlastnim Marantz NA6006, nejake moje skusenosti si mozes precitat v mojom vlakne
viewtopic.php?f=1709&t=1307155

Skusenosti s Tidalom ale nemam ziadne, ja mam prakticky vsetko, co pocuvam, ulozene na svojom NAS-e.

Ten Marantz som si vybral aj kvoli displeju, nechce sa mi stale siahat po mobile, ked potrebujem napr. len preskocit skladbu alebo pozriet, co prave hra na internetovom radiu a podobne. Z tohoto dovodu som na zaciatku vylucil prehravace ako je napr. spominany Bluesound NODE 2i. Este som uvazoval nad Cambridge Audio CXN (V2), ale ten sa mi zdal uz dost drahy a naviac som cital na niektorych zahranicnych forach nie velmi dobre skusenosti. Dalej som uvazoval nad Pioneer N-50AE, ale ten sa prakticky nedal kupit (bol vsade nedostupny).
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 09:28

Houbičkar
včera jsem si dělal takový lehký testík a musím přiznat, že nepoznám rozdíl mezi Tidal HiFi a Tidal Master. Opravdu to záleží na nahrávce.
Např.:
Přepínal jsem mezi dvěma alby Madonny - "Like a Virgin" (kterou teda jinak neposlouchám), u níž jsem vedle sebe našel jak verzi Hifi, tak verzi Master. Rozdíl jsem nepoznal.
Nebo její album - "Madonna". Tam se mi dokonce verze HiFi líbí víc než Master (Master je tu také tišší).
Poslouchal jsem to z PC přes DAC FiiO K5 PRO a repro Edifier R1700BT. Nevím jak by to dopadlo na jiném řetězci, třeba na mých sloupech Tannoy.

anton 12345
Díky moc za tvé zkušenosti s Marantz NA6006.
Tento se mi moc líbí, má DAC ESS 9016, stejný co mám v Dragonfly Red, jehož zvukový projev je skvělý. Marantz je taky poctivý kus železa, váží skoro 2x tolik co Pioneer N-30AE nebo Denon DNP-800NE. Jsem rád, že mě k němu marťas navedl.
Vůbec se mi v poslední době věci od Marantz moc líbí, od té doby co to převzali Japonci.
Ten HEOS prý údajně nic moc, ale snad se s tím popasuju.
V tuto chvíli jsem tedy rozhodnutý pro NA6006.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 30. 5. 2020 09:51

Este ma napadla jedna moznost v pripade toho Marantzu (pretoze ma regulovany vystup) a to pripojit ho rovno do koncoveho stupna tvojho NAD-u, teda by si Marantz pouzil ako predzosilnovac. Neviem, ci by to zvukovo pomohlo (treba vyskusat), ale ziskal by si napr. to, ze by si ovladal hlasitost ovladacom od Marantzu. Neviem ale, ci na ten NAD nemas napojene aj ine zdroje zvuku, ktore by si takto "odpisal".
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 10:04

Aha, to je zajímavý postřeh.
Já mám v NAD zapojen CD přehrávač a Blu-Ray.
Ale vyzkoušel bych, co to udělá se zvukem.

Jak se ti jeví ten HEOS? Máš s tím nějaké zkušenosti?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 5. 2020 13:14

Feanoor
Prosim te a pri tom testovani hifi vs master, máš v tom retezci (PC - fiio k 5 pro) nekde alespoň nenativní softwérovej dekodér na MQA? Kdybys neměl, tak to MQA, tedy master, nepřehraješ, respektive nerozbalíš. Nepřehraješ ho ve vysokem rozlišení, tedy bys mel stale slyset jenom to tzv hifi, neboli obyč flac. Proto jsi ani nemohl zaznamenat rozdil.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 13:28

Houbičkar
tohle mám v nastavení pořešeno, při Master FiiO svítí žlutě (HiRes) a Fiio Control Panel-appka ukazuje 96 kHz, při HiFi svítí modře a appka ukazuje 44,1 kHz.
Přílohy
20200530_143229.jpgX.jpg
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 13:54

FiiO K5 Pro podle mě nemá hardware podoporu MQA. Nikde to neuvádí ani výrobce. O kontrolce píše 48kHz a níže modrá. nad 48kHz žlutá, DSD zelená.
Dochází jen k prvnímu softwarovému rozbalení v přehrávači. To že to ukazuje vyšší vzorkovací fekvenci je normální. Mně Mojo (nemá podporu MQA) ukazuje při přehrávání MQA 88,2 nebo 96kHz. Pokud by tam HW podpora byla, ukázalo by to třeba i 192kHz.
Ale myslím si, že slyšet rozdíl 44,1 a 192kHz na velké aparatuře, to už by musela být sakra aparatura v akusticky vychytané místnosti (rozhodně žádné sloupky do 20 tis.). Na Mojo s citlivými in-eary ty rozdíly neslyším. Někdy si myslím že jo, ale v testu bych si netroufl. Ale to může být i ušima a věkem.
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka