Onkyo vs Pioneer + NAD

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 21:06

To hardware rozbalení proběhne až v převodníku. Ale ten převodník na to musí mít vnitřnosti lidově řečeno. Jsou tam dvě rozbalení. První softwarové provede přehrávač např. v PC. To druhé až DAC. Ne každý DAC to umí, vlastně jich moc není.
Jinak smysl MQA je ve velikosti vlastního souboru. Neznám z hlavy velikosti, ale jen pro příklad:
Flac 16/44,1 má velikost 30MB. V 24/192 má 200MB. A v MQA (které je DAC schopen rozbalit na 24/192) má velikost 70MB. Samozřejmě nezní tak dobře jako originální Flac 24/192, ale bude znít lépe než originální Flac 24/96 o 16/44,1 nemluvě. Slovo "znít" je možná lepší nahradit "více informací"
Naposledy upravil martas38 dne 30. 5. 2020 21:14, celkově upraveno 2
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 21:11

martas
vím že nativní aplikaci od Tidalu nepoužíváš, ale nezní ti Audirvana líp proto, že v té Tidal aplikaci nemáš zapnutý Exclusive Mode?

https://support.tidal.com/hc/en-us/arti ... izing-HiFi

zajímavá je i ta poslední položka - Passthrough MQA. Pokud je aktivována, tak přehrávač nechá MQA soubor tak jak je, a nechá všechnu práci s rozbalením na MQA kompatibilním DACu
I když tohle mi taky není úplně jasné, protože v tom případě by Dragonfly Red mělo obstarat všechnu práci, ale v době jeho vydání snad MQA ještě neexistoval, tak nevím jak ho může podporovat. Leda aktualizací firmware, která taky proběhla, ale to by zase znamenalo, že by to měly umět po aktualizaci i jiné DACy, a nezávisí to tedy na hardware střevech z výroby.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 21:25

Audirvana mně zní líp než jakýkoliv přehrávač co jsem používal před tím. Proto jsem ji nakonec koupil. Zkoušel jsem, současně i Amarru a Jriver. Dál má hodně dobré ovládání a příjemné uživatelské rozhraní. Umí třeba do playlistů kombinovat hudbu z disku a Tidalu (případně dalších streamovacích služeb), v případě upsamplování nabízí krom klasického SoX vlastní algoritmus iZotope SRC, umí optimalizovat procesy v PC aby nedocházelo k rušení nebo výpadkům při přehrávání hudby, v případě windows má vlastní implementaci ASIO, která funguje na první dobrou, bez jakéhokoliv nastavování. Tím jí nechci dělat nějakou reklamu, ale vyhovuje mně a když jsem ji před dvěma lety kupoval, stála polovinu co dneska (dnes bych ty peníze asi nedal), ale to asi jako uživatel extrémně drahého Roonu neřešíš.
Používám MacOS, který umí přistupovat přímo ke zvukovému zařízení (stejně jako linux) a tam žádný Exclusive Mode není, stejně jako nejsou třeba různé kernel streamingy, ASIO a podobné věci, aby se obešlo převzorkování na 48kHz, které probíhá ve windows.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 30. 5. 2020 21:26

MQA 2014, Dragonfly red 2016
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 21:28

Aha, tak to pak jo. Myslel jsem že je MQA z r. 2016.

martas
já Roon nemám, ten obrázek z něj sem dával Yiakubou
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 21:32

Tak to se omlouvám, že jsem si vás spletl :)
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 5. 2020 23:15

Ještě jsem našel tohle, asi nejlepší vysvětlení, které jsem zatím četl,

https://community.roonlabs.com/t/do-i-r ... acks/67371

uživatel "ipeverywhere" tam píše, že MQA DAC obsahuje určitý filtr, přes který jde zvuk. Je to tedy skutečně hardware záležitost, protože softwarově by to žádný CPU v reálném čase nestíhal. Toto finální "oříznutí" ovlivní barvu zvuku, a ten se potom jeví jinak, než na základě pouze software unfoldu (první fáze).
Části posluchačů se může také více zamlouvat pouze unfold softwarový (prvního stupně) .

Doporučuji přečíst celé toto vlákno na roonlabs community.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 6. 2020 17:46

Takže abych napsal nějakou zpětnou vazbu - koupil jsem ten Marantz NA6006 a kabel Audioquest Evergreen. S mým zesíkem NAD a bednami Tannoy si to sedlo skvěle, ze zvuku jsem nadšen. Hodně návykové je kromě Tidalu i TuneIn. Zpracování přístroje je skvělé, DO je taky v pohodě. Až mě to trochu navnadilo na zesík Marantz PM8006 a nové sloupy, ale to je hudba budoucnosti :-)

Díky všem!
feanoor
Junior

Předchozí stránka