Nubert nuConnect ampX

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod doktor82 16. 6. 2020 22:08

Ahoj. Má někdo zkušenost s Nubert nuConnect ampX. Chtěl bych k němu připojit Wharfedale Evo 4.3. A pak něco bezdrátově ve druhé zóně např KEF ls 50...
Na vstupu bude gramofon ProJect X1, dále připojím TV Samsung 65q85r, ostatní (např spotify) budu pouštět z mobilu přes bt (android)
Než jsem narazil na tento kousek, měl jsem zájem o Onkyo tx 8270.
Jak to bude hrát? Bude kvalita zvuku srovnatelná s uvedeným Onkyo?
Díky za radu
doktor82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 6. 2020 00:41

No tu asi nebude vela ludi, ktory ten Nubert vobec poculi. Znacka Nubert je cenena v Nemecku, ved je "domaca". Ale v tomto teste od Amira to schytal: https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.10470/
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doktor82 17. 6. 2020 04:57

Díky za odkaz... a jak píšete, schytal to.
Nějaký tip na vhodné zařízení s cenovkou do 20000?
Ještě doplním, deti rostou a předpokládám, že si taky rádi něco pustí a nebudou chtít řešit složitosti. Dnes je (podle mne) nutná jednoduchost propojení s mobilem, ze kterého se "vše" pustí.
Já primárně hledám kvalitní stereo pro gramofon.
Děkuji za tipy!
doktor82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2020 11:14

To propojení s mobilem a službami na úrovni rodiny není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Předně je nevhodné používat mobil jako zdroj (ve smyslu, mám soubor v mobilu, který přehrávám). Předpokládám, že máte nějakou formu stream služby (například Spotify) a mobil bude sloužit jen pro ovládání.
Řeším podobnou věc a zatím jsem narazil jen na dvě řešení, která toto nějak zvládají. Ekosystém Apple a Amazon. Ostatní tak nějak lepí HW se SW a většinou funguje jen jeden z obou.
Doma mám řešení od Amazonu, které obstojně funguje se Spotify, ale nejlépe s vlastní Amazon Music. Nastavuje se to trochu krkolomně, ale podaří-li se, lze vše ovládat hlasem (angličtinou) a zařízení pozná jednotlivé uživatele. Samozřejmě lze vše ovládat i aplikací na telefonu uživatelů.
Každý pak má své služby, své oblíbené interprety a podobně. Lze doinstalovat i podporu internetových rádií.
Měl byste pak dvě zařízení - chytrou krabičku, která řeší internetové služby a zesilovač, který neřeší nesmysly a stará se jen o zvuk.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doktor82 17. 6. 2020 11:41

děkuji za reakci.
asi postupně také docházím k řešení, kde se budu soustředit primárně na zvuk a zbytek vyřeším jinak (dnes úplně nevidím pro mě dobrou možnost, ale to chce čas, vývoj je zatraceně rychlý...)
ono toho hodně zvládne i smart TV, takže když dokážu najít zesilovač, do kterého budu umět zapojit TV a gramofon, bude mít dostatečný výkon pro EVO 4.3 při 8 ohmech, tak budu spokojen. Nevýhoda tohoto řešení je, že třeba pro rádio budu muset pustit i televizi... pak můžu zapomenout i na 2 zóny.... dále jsem ještě omezen rozměrem zařízení - hloubka max 33cm + kabeláž, výška do 18 cm...
pokud bude mít někdo konkrétní tip, prosím o něj.
díky
doktor82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 6. 2020 13:40

:hm
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 6. 2020 14:04

NAD D 3020 v2 - gramofon i TV zvládne krásně a s těmi sloupy si poradí také.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 17. 6. 2020 15:50

Tapir sem dal zajímavý odkaz,jen nevím,jestli je to presne co potrebujes...

https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... 23E1082508

Ale má to multiroom a sítové pripojení v zesilovaci.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doktor82 18. 6. 2020 09:15

Děkuji za tipy.
NAD vypadá zajímavě...
může mi prosím ještě někdo poradit v čem je rozdíl u modelů D 3020 v2 a D 3045 z hlediska výsledného zvuku a jestli se vyplatí investovat cca 9000 Kč navíc do verze D 3045

děkuji
doktor82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 6. 2020 10:15

D 3045 má více vstupů a HDMI s podporou ARC. Na kvalitu zvuku má ale hlavní vliv prakticky dvojnásobný výkon zesilovače. Rozměrově se také jedná o větší zařízení.
Pokud máte drobných devět tisíc navíc, určitě se investice vyplatí. D 3020 v2 je základní model v řadě, D 3045 je v každém ohledu lepší zařízení a zvukovým projevem "bohatší". Zvláště pokud ve vzdálené budoucnosti uvažujete o výměně reprobeden za něco lepšího.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 6. 2020 10:37

OK
Naposledy upravil akburt dne 18. 6. 2020 11:35, celkově upraveno 1
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 6. 2020 11:11

Věřím, že doktor82 recenze najít umí. Netřeba spamovat články na iDnes.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 6. 2020 12:47

Este by mohol pripadat do uvahy Bluesound Powernode 2i s HDMI.
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doktor82 18. 6. 2020 18:49

děkuji všem za reakce!
NAD jsem neznal, verze D 3045 se mi líbí, takže je asi rozhodnuto...
celkem zajímavý posun od původního Onkyo 8270...
je to moje první sestava, tak snad nebudu zklamaný :)
dnes jsem vybalil Project X1 a trochu se zapotil u skládání, repro je na cestě, tak už zbývá jen ta prostřední část

ještě jednou díky!
ps: spamovat idnes a ještě verzi premium... :) článek jsem si sehnal a přečetl a zdá se mi, že se kluci v redakci snaží. Obecně recenzí je všude spousta, je těžké se ve všech informacích zorientovat a hlavně si z nich odnést ty správné a pravdivé údaje.
doktor82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 19. 6. 2020 13:11

K NAD 3045 by mohla být zajímavá alternativa Bluesound Powernode 2i v2, ale chce to vyzkoušet s tvými repro a posoudit vlastníma ušima.
PS:
Teď koukám, že Anton už to navrhnul o dva příspěvky výše, tak se pouze připojuji k jeho tipu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků