Aký receiver k starým reproduktorom z domáceho kina

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ManoSedo 23. 6. 2020 10:38

Mám doma staré domáce kino Sony DAV DZ231, toto kino som nekupoval ale v minulosti sme ho vyhrali ako nejakú cenu v súťaži, teraz som kúpil 65 palcový 4K TV LG , keďže si uvedomujem že toto kino s TV už neprepojím a momentálne nemám paniaze na to aby som zainvestoval do nových poriadnych repro + nejaký receiver , ale chcel by som zatial využiť aspoň repro a prikúpiť nejaký lacnejši receiver, rozmýšlal som nad Sony STR-DH590 , chcel by som sa spýtať či to bude spolu funkčné , nejakú radu alebo skúsenoť toho kto to riešil , nie som nejaký audiofil ale na filmy a sem tam nejakú hudbu by to mohlo stačiť zatial .Ďakujem za názory .
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 6. 2020 11:22

Není důvod, proč by jsi kino k TV nepřipojil. DAV-DZ231 má normální HDMI výstup, z kterého kabel připojíš do HDMI v TV. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ManoSedo 23. 6. 2020 11:26

To je pravda ale HDMI výstup je len pre video , audio ide len cez scart .
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 6. 2020 11:43

To bude chyba nějakého nastavení. HDMI podporuje jak obraz, tak i zvuk !
I manuál říká toto: Pro připojení televizoru se vstupem HDMI (high-definition multimediainterface)/DVI (digital visual interface) IN. Pro zajištění vysoce kvalitního digitálního obrazu a zvuku prostřednictvím výstupního konektoru HDMI OUT (high-definition multimedia interface) používejte certifikovaný kabel rozhraní HDMI (high-definition multimedia interface) (není součástí příslušenství).
Stáhni na Sony manuál a projdi si natavení. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Elac Carina FS 247.4; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + UCB-C DAC, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 11:50

V navode pisu aj o zvuku z TV do systemu cez HDMI,pripojenie s funkciou HDMI control, to vyzera, ze by to mohlo vediet ARC, ale ci to bude fungovat s tvojim TV, to treba vyskusat.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ManoSedo 23. 6. 2020 12:13

Skúšal som všetko , aj nastavenie , aj iný kábel HDMI samozrejme s ARC aj telka podporuje ARC , typ TV 65" LG 65SM8500PLA ale pravdepodbne nepodporuje HDMI control , tak je to aj v návode napísané :
Funkcia HDMI CONTROL nefunguje v nasledovných prípadoch:
– Keď prepojíte tento systém so zariadením, ktoré nie je kompatibilné s funkciou HDMI CONTROL od spoločnosti Sony

-- 23. 6. 2020 13:36 --

takže ešte som našiel v nastavení položku audio cez HDMI ta bola OFF , teraz prepojenie funguje, ešte otázka ako by som do toho zakomponoval xbox one aby som mohol využívať hranie aj filmy z xboxu cez domace kino poprípadne či by to vyriešil nejaký lacný receiver s viacerými hdmi vstupmi
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 23. 6. 2020 12:55

xbox připoj HDMI do TV a TV už propojenou máš, takže zvuk půjde přes AVR.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ManoSedo 23. 6. 2020 21:46

Takže som skúšal rôzne nastavenia aj na tv an xboxe ale spätne ARC pravdepodobne nefunguje späť do domaceho kina ,nefunguje ani len stareo ,otazka vyriešila by to kupa lacnejšieho receivera s použitím pôvodných repro z domaceho kina ,pozeral som na sony str-dh 509
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 6. 2020 21:48

A normálně z TV to ARC funguje?
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 6. 2020 22:24

ManoSedo píše:vyriešila by to kupa lacnejšieho receivera s použitím pôvodných repro z domaceho kina ,pozeral som na sony str-dh 509

Nie nevyriesila, tie repro maju nizku menovitu impedanciu (3 ohmy) a pasivny subwoofer.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ManoSedo 24. 6. 2020 09:49

To neviem ci funguje arc z tv do domaceho kina,signal beriem z STB ktory je tiez zapojeny do tv cez hdmi,kable hdmi mam tiez podporujuce arc,tv aj sam prepne to domace kino ale zvuk ziadny.
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ManoSedo 24. 6. 2020 09:49

To neviem ci funguje arc z tv do domaceho kina,signal beriem z STB ktory je tiez zapojeny do tv cez hdmi,kable hdmi mam tiez podporujuce arc,tv aj sam prepne to domace kino ale zvuk ziadny.

-- 24. 6. 2020 10:52 --

Dakujem za info ohladne tych repro lebo to som nemohol nikde najst,takze zostava nastradat peniazky do novej zostavy alevo este na Bose ARC + nejake zadne repro.
ManoSedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 6. 2020 10:16

Nejsem si jistý, že to máš správně popropojované.
Jsou dvě možnosti, buď nastrkáš všechny periferie (STB, Xbox, BD...) do AVR a jedním HDMI kabelem to propojíš z AVR do TV do správného HDMI vstupu, který podporuje ARC (ne každý HDMI je ARC).
Nebo všechny periferie připojíš přímo do TV a z TV přes HDMI ARC vyvedeš signál do AVR.
tombas
Pokročilý