Zesilovač k Wharfedale Evo 4.3

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod paja726 3. 7. 2020 13:22

Ahoj,
mám vyhlédnuté Wharfedale Evo 4.3. Už se otvírají poslechovky, než vyrazím do terénu, doporučil by někdo z praxe vhodný zesilovač, který by jim sedl?
Mám dilema - zda něco na způsob Yamaha R-N803D, kde mám FM, DAB, stream a spol, nebo jít do čistého řešení Audiolab 6000a, Arcam SA10.. Cenová kategorie cca 15-25t.
Pokud je někdo máte, prošel někdo nějakou zkušeností nebo na co prosím hrajete?
Děkuji
paja726
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 3. 7. 2020 15:41

Jak vidno, nová řada Evo si bude nacházet spoustu nových, spokojených majitelů. Aby také ne, určitě patří k tomu lepšímu, co se ve světě dostupného hifi v poslední době objevilo. Musela by to být opravdu smůla, narazit u moderních budek a komponentů na kombinaci, která by si hlavně po technické stránce spolu vůbec nesedla. Bude to spíš otázka osobního vkusu při preferenci jakéhosi charakteru zvuku. Někdo raději transparentnost, suchost, což novější Yamahy umí, jiný se přikloní spíše k medovosti, sametovosti třeba Marantzu. Pokud upřednostňuješ spoustu konektivity, funkcí v jedné škatuli, 803 není špatnou volbou. Doporučil bych poslechnout i nový Marantz PM7000N, i když je o nějakou tu kačuli dražší než tvůj rozpočet. Voní....eee teda hraje hezky, moc hezky. Za ty prachy určitě stojí, jedna z nej voleb.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vincent2 30. 11. 2020 19:21

paja726 píše:Ahoj,
mám vyhlédnuté Wharfedale Evo 4.3. Už se otvírají poslechovky, než vyrazím do terénu, doporučil by někdo z praxe vhodný zesilovač, který by jim sedl?
Mám dilema - zda něco na způsob Yamaha R-N803D, kde mám FM, DAB, stream a spol, nebo jít do čistého řešení Audiolab 6000a, Arcam SA10.. Cenová kategorie cca 15-25t.
Pokud je někdo máte, prošel někdo nějakou zkušeností nebo na co prosím hrajete?
Děkuji

Zdravím,
už jsi byl poslechnout ty Wharfedale Evo 4.3?Mám je vyhlídnuté s Marantz PM7000N,tak nevím jestli je to dobrá volba,jěště jsem se na poslech nikam nedostal,díky.
vincent2
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 30. 11. 2020 20:13

Mám EVO 4.3 aktuálne 2 mesiace doma a kŕmim ich cez Cambridge CXA80 a páči sa mi to. Nepočul som ich ale s ničím iným, tak moja informácia asi nebude veľmi prínosom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja726 20. 12. 2020 22:24

vincent2: Měl jsem Wharfedale Evo 4.3 opravdu vyhlednuté, byl jsem si je i poslechnout v kombinaci s Marantz PM7000N a nakonec jsem s poslechovky odjížděl s finální volbou Monitor Audio Silver 200 a tuto kombinaci mám i doma cca 4 měsíce. MA 200 byly pro mé ucho takové živější, prokreslenější a zkrátka líbivější podání. Přestože jsou docela úzké, krásně chodí i do basů. 2 hodiny jsem porovnával ještě do trojky s Focal CHORA 826. Teď si už jen užívám zvuk.
paja726
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod script 29. 12. 2020 16:36

Porovnanie Silver 200 vs Chora 826?
script
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paja726 30. 12. 2020 12:20

Když Wharfedale vyšly, tak jsem si říkal, že jsou pro mě podle parametrů i vzhledem ideální. Jel jsem je poslechnout s tím, že si je rovnou i odvezu. V kapse flash disk a naposlouchané skladby. Na prodejně jsme zapojili s PM7000N a po puštění se takový ten očekávaný efekt wow u mě nedostavil. Prodavač to vycítil, protože přivlekl za chvíli ty Chory a pár začátků skladeb a říkám, pro mě teda o kus lepší. Nakonec na srovnání připojil ty Silvery a to jsem vůbec tu značku neznal a po chvíli ze mě vypadlo, to je ono, to chci. Ale pro moje ucho byla Chora hodně blízko Silverům. Měl jsem sebou něco od Cohena, Annetu Askvik, bubny Ondekoza, Rebeccu Pidgeon, ale i Špinarovou a Nirvanu. Ty Chory bych si ale uměl doma představit. Po těch měsích si už prd pamatuji, ale ty Chory byly poměrně takové klidně a jemné na poslech, i příjemné výšky. Mě ty Silvery přesvědčli o trochu lepším prostorem, jak se krásně muzika rozlila kolem mě. Možná si "přidávají" od věrnosti, ale to už musí každý na své ucho posoudit sám.
paja726
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod script 30. 12. 2020 20:50

dakujem za info, tiez uvazujem nad podobnou kombinaciou.. v akej velkej miestnosti mas tie reproduktory? a ako daleko je zadna strana od steny? mame obyvacku 26m2 takze skor uvazujem nad Silver 300 ale tie uz cenovo blizsie k modelu Aria 926 ako k Chora
script
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paja726 31. 12. 2020 13:53

plocha cca 20 m2, repro 1.8 m od sebe, 40 cm od zdi.
paja726
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků