Receiver se stream službou Tidal

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 13. 8. 2020 09:25

Taky pozoruji, že se proti optice strhla jakási kampaň, přitom se jedná o nejspolehlivější propojení dvou digitálních zařízení bez rizika jakéhokoli elektromagnetického či jiného rušení.
Celkem pěkně je to popsáno v tomto testu optických kabelů, který jsem našel, byť je z r. 2010. Prostě optika není žádný handicap.
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... ych-kabelu
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 8. 2020 09:39

vencaxxx píše:Mě by osobně zajímalo co konkrétně merhautovi a Houbičkarovi vadí na použití TV a optiky na přenos zvuku do DACu nebo pouštění Tidalu přes aplikaci v TV? Zatím tu padají výrazy jako "estetika poslechu" a "svatokrádež", ale to je jen takový plácání. Vidí v tom někdo technicky problém, resp. existuje důvod proč by to nemělo být "plnohodnotné řešení" v porovnání se streamerem? Já o žádném důvodu nevím, čímž neříkám že je to "perfektní řešení pro všechny" ale podle mě to je vhodná varianta pro lidi co mají Smart TV a chtěj poslouchat streamovanou muziku. To ani nemluvím o tom, že spousta lidí tady jede z mobilu přes BT a stačí jim to.


Me jde ciste jen o tu estetiku. Pri poslechu hudby by mi vadilo jen monotonne zirat na rozsvicený obal alba v tv, tedy "hezky" obal alba, jak nekdo napsal. Za skutecne hezky obal, hlavne jeho vnitrni část s informacemi o kapele, vzniku produktu, s texty písní atd, povazuji ten u LP a CD. Vidim v tom tedy setsakra rozdil.
Kvalitu cisteho transportu hudebnich sluzeb, ktere by meli byt bitperfect, si musi u ruznych zarizeni, treba tv vs dedikovany streamer vs vysoce kvalitni (a tedy i vysoce drahý) streamer, vyzkouset kazdy sam. A mimochodem, to ze spousta lidi jede pres bt, nebo posloucha hudbu z lowend zarizeni, neni v hifi zadny argument, uz jen to sousloví " a stačí jim to" napovídá mnohému. To, ze se nespokojim jen tak s necim, by pro mne jako pro posluchace hifistu, nemelo byt na škodu ale logicky spíše výhodou.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 13. 8. 2020 10:35

Já používám například Tidal (a přehrávání Hi-Res muziky) v Samsungu Galaxy S10 přes přehrávač aplikaci USB Audio Player Pro, OTG kabelem to hrnu buď do USB DACu Cambridge Audio DacMagic Plus a následně symetrickými kablíky do studiových monitorů Tapco S8 a nebo v přenosné kombinaci do USB DAC FiiO BTR5 dále do sluchátek Sennheiser HD25. Dobré je u toho přehrávače UAPP, že jde přepnout do Bit perfect režimu a pak OTG kabelem tečou data do DACů bez vlivu Android audio ovladačů. Já bych tedy doporučil jako "streamer" Android telefon, aplikaci USB Audio Player Pro v režimu Bit perfect a OTG kabel. Snad to nebude bráno jako "svatokrádež", nebo pochybnou "estetiku"... ;-)
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 11:19

Tazatel, ktery ma 5.0 repro za 17k, receiver za 10k a proste na tom chce jednoduse zprovoznit Tidal, jiste oceni rady od zkusenych hifistu o kvalitnich dedikovanych streamerech a kochani se nad obaly fyzickych nosicu :roll:
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 8. 2020 11:21

To Houbičkar:

Vždyť to se ale nevylučuje s tím co jsem napsal. Tazatel má základní set repro a starší AV receiver, tam nemá cenu řešit nějaký streamer, protože posun ve zvuku stejně nepozná, pokud by tam vůbec byl. Přístup hifisty ale samozřejmě schvaluju, hledat tu nejlepší možnou cestu signálu a nejlepší zvuk, nicméně je to vždycky o rozpočtu. A estetika je věc subjektivní, troufnu si říct, že není zase tolik lidí co má audio jen na soustředěný poslech hudby, aby si vzali do ruky obal alba a "pomazlili" se s ním, často slouží hifi aparatura zároveň jako ozvučení TV, hudební kulisa při práci atd. A pak dává větší smysl použít obrazovku TV třeba jen k zobrazení informací o albu atd. Zkrátka chci říct že způsobů jak poslouchat hudbu je spoustu a žádný není nejlepší, je to čistě o osobních preferencích.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 11:53

Každému co jeho jest. Technicky/kvalitativně i vizuálně plus hudebně esteticky čisté řešení poslechu hudby ale je vynechání televize. A že někdo neví, co je to estetika poslechu hudby, to není můj problém:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 13. 8. 2020 12:04

Pokud je mi známo, prakticky každá modernější TV dokáže vypnou obraz a nechat běžet zvuk na pozadí, takže estetice bude učiněno zadost, stejně jako peněžence tazatele.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 12:17

Ano, kazdemu co jeho jest. Prosim ale nemichat hudebni estetiku s jakousi estetikou poslechu hudby. To jsou dve ruzne veci a to druhe zvlast je absolutne subjektivni vec. Tvrdit, ze nekdo nevi, co to je, nebo se dokonce prezentovat jako nekdo, kdo vi, co je to ta spravna estetika poslechu a neco jineho je spatne, je prinejmensim usmevne a zavani to nadrazenosti a elitismem. Coz je bohuzel pro jistou cast old-school hifi komunity velmi typicke.

Proste poslech hudby se meni, digitalizuje se a to prinasi nove moznosti, ktere jsou pro nektere asi moc progresivni, kacirske, nebo co. Vitejte v 21. stoleti.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 12:27

Bavím se o tomhle: "V předmoderní tradici zkoumala estetika hudby nebo hudební estetika matematické a kosmologické dimenze rytmické a harmonické organizace. V osmnáctém století se pozornost soustředila na zážitek z poslechu hudby, a tedy na otázky týkající se její krásy a lidského požitku ( plaisir a jouissance ) hudby." Takže žádné jakési, ale dlouhodobě nedílná součást estetiky hudby, aka hudební estetiky. S tím samozřejmě úzce souvisí estetika zvuku, potažmo kvalita reprodukce. Oblast estetické kvality zvuku srozumitelně popisuje ve svých populárně naučných publikacích profesor Syrový.

A těmi novými možnostmi poslechu hudby se živím. Nabízím je zákazníkům:-)
Naposledy upravil merhaut dne 13. 8. 2020 12:41, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 8. 2020 12:40

To že se tím někdo v 18. století zabýval nic nemění na tom že "estetika poslechu" je subjektivní záležitost, ostatně ani zbytek toho článku na wiki o ničem takovém nehovoří. Většina hudebníků/filozofů řeší hudební estetiku různých hudebních žánrů atd. což je úplně něco jiného než o čem se tu bavíme. Jediný co jde konstatovat je to, že preference se v čase a u různých lidí mění.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bruco 13. 8. 2020 12:49

@Yiakubou, problem dotazovatela ma 2 roviny - jednak sprevadzkovanie Tidalu na 5.0 repro za 17k a receiveri za 10k, kde je vsetko bez problemov, lebo tam dostane zvuk cez HDMI. Druha rovina je pocuvanie Tidalu cez blizsie neurceny HI RES sluchatkovy zosilovac na sluchátka Sennheiser HD 660S. Kam uz optikou HI RES obsah z TV nedostane a HDMI konektor nema.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 8. 2020 13:01

Související estetická oblast kvality zvuku, a tedy i poslechu, je samozřejmě primárně subjektivní. V nižších patrech zvukové kvality zvuku se tato označuje za oblast objektivní kvality zvuku. To jen na doplnění.

-- 13. 8. 2020 14:05 --

Obě dotazované roviny řeší jedním vrzem "tidalovský" streamer/dac v kategorii odpovídající kvalitě zbytku řetězce.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 13:42

Filozoficka rovina hudebni estetiky je neco uplne jineho, nez diskuze o tom, jestli je esteticke mit u poslechove sestavy zapnutou TV, at uz jako zdroj, nebo s jakymkoliv jinym obsahem, ci ucelem. To nezachrani ani okopirovany text z wiki. Zaprve to je uz uplne mimo tema a na samostatnou diskuzi a za druhe, pokud bychom to vnimali jako merhaut, tak bychom se asi meli bavit, jestli ten spravny poslech hifi je, kdyz to doma poslouchame polonazi v trenkach, nebo upraveni v obleku, pripadne kdo ma na zdi poveseny jaky obraz, jestli se u toho muze prdet, atd... Vzdyt je to smesne.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 8. 2020 13:58

Tak ono by se dalo rict, jak tu nekdo předvedl, ze jsme někteří z nás starších takoví hifi dinosauři, kterým můžou být nově zaváděné technologie, masový, všelidový způsob hltání muziky atpod. ukradené, že to neni naše věc a nic nám do toho není, konec konců máme svoji cédéčka, desky.... Jenže mě se to snižování nároků nových konzumentů přímo týká. Producenty a zvukaře dnešní doby nic nenutí nahrávat alba v určité kvalitě jako dřív, bez clippingu, s vyšším DR, nestejnozvukově. K cemu je pak spoustě posluchačů to hires rozlišení a podobné vymozenosti, kdyz se zvuk tech kapel nedá vůbec poslouchat. Taky bych si rád zas někdy koupil nové nezmršené cd, né, že né.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 14:15

S tim naprosto souhlasim a nemyslel jsem to taky nijak pausalne. Treba tady uzivatel LUK mi pres PM spoustu veci vysvetlil a dost otevrel oci, prave ohledne limitaci streamovacich sluzeb, loudness war o ktere jsem vedel, byt nijak zvlast neresil, kvalite ruznych vydani, smyslu kolekci fyzickych nosicu, atd... Super a velky dik.

Co se mi ale u nekterych zkusenych hifistu nelibi a co kritizuji, je zpusob komunikace, sklon k jakemusi hifi elitismu a tvrzeni, ze pouze ta ma cesta, je ta spravna hi-fi cesta. Zaroven to take neznamena, ze bych ty zkusenosti a znalosti, zcela jiste velmi rozsahle, nerespektoval. Uprimne si ale myslim, ze si stejne vsichni tak nejak rozumime a v krizi bychom tahli za jeden provaz a ze je to spis neco jako nynejsi stret mezi liberaly a konzervativci v politice - furt se hadaj, ale komunisty nenavidi vsichni :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků