Stereo vs soundbar

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 9. 2020 16:37

Edifier je dobra volba v kategorii aktivni repro cca do 8 tisic. Od vyssich cen uz tam asi jsou i dalsi alternativy, ale pod 8 tisic to Edifier celkem drti. Pokud to mas na zkousku, spis bych volil ten 2.1 set. R2750DB jsou uz preci jenom rozmernejsi a budou k optimalnimu hrani potrebovat vic prostoru.

Pokud jsi v UK, tak se mozna taky podivej na Kanto YU2/4/6 a subwoofer k nim. Nemam s nimi zkusenost, u nas jsou asi dostupne akorat pres Amazon.de, ale jsou casto doporucovane na forech podobne jako Edifier, akorat teda hlavne na hudbu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 9. 2020 07:02

Jenom taková jedna zkušenost - chtěl jsem cca 2 roky zpátky zlepšit zvuk naší Samsung Q7 LED TV. Takže jsme si naježili Samsung soundbar, se subem, druhý nejdražší v řadě, bratru cca 15 tis. Kč.

Bože, to byla děsná ostuda. Oproti zvuku TV to nepřineslo naprosto nic, skoro nám přišlo, že je to horší. Sub hrál samozřejmě jen takové ty třesky plesky. Poprvé v životě jsem využil možnost vrátit zboží na e-shop, bylo mi trapně a děsně jsem se jim omlouval :-)

Pak jsem šel do AVR a postupně měnil Dali Oberon za Monitor Audio Silver, dohromady už větší prachy a hraje to - ano, řekněme že uspokojivě.

Nicméně - do ateliéru jsem koupil bottom line Denon pma-600 zesilovač, za bratru 8500 Kč, sbírá dobré až vynikající recenze. Měl jsem jej teď na vlastní svatbě, venku, se svými bílými MA S200 reproduktory a skoro jsem se rozbrečel, co ty repráky umí už s tímto zesilovačem nižší třídy. To bylo poprvé, co mi žena řekla, že netušila, že to takto může hrát.

Pokud tedy nešilháš po surroundu, tak bych šel do stereo zesilovače třeba s podporou subu, takže by to výhledově mohlo být 2.1. V setu by se takový zesák dal pořídit s rozumnými repráky, a celé to bude hrát podle mě lépe, než soundbar.

Samozřejmě - jeden Samsung sounbar nemůže zřejmě mluvit za jiné. Třeba je Samsung šrot za drahé peníze. Třeba je Yamaha či Denon či jiné značky dělají v suprové kvalitě. Já už mám nicméně psychický blok k malé tenké krabičce, která se často dle reklamních materiálů tváři, že ozvučí celý stadión :-)
Naposledy upravil pekr77 dne 23. 9. 2020 14:15, celkově upraveno 1
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2020 07:12

Soundbar beru jako absolutní nouzovku pro toho, kdo nemá dostatek financí, nebo prostoru na normální repro.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 9. 2020 12:16

Tak já mám poměrně levný soundbar LG za cca 4500,- a ten kvalitativní rozdíl proti vestavěným repro v TV je propastný.
Na druhou stranu mám stereo sestavu zesilovače a sloupových repro a tam je ten rozdíl proti soundbaru taky obrovský. Na hudbu používám samozřejmě stereo sestavu, mám to popropojované tak, že můžu i zvuk z BD pouštět přes TV, soundbar nebo stereo, dle chuti, stejně tak TV může jet i přes stereo, ale na naprostou většinu TV obsahu ten soundbar stačí.
Pokud je ovšem požadavak na poslech hudby, tak soundbar bude nouzové řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luxorr 23. 9. 2020 18:01

uplne pastacuje na TV obsah / t.j satelitne vysielanie
manzelke sa viac paci soundbar ako 2x speaker.
Tombas - aky model soundbaru od LG mas
luxorr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 23. 9. 2020 20:19

Dokazal by niekto porovnat sony zf9 vs samsung qr70? Ktory je lepsi ako budget volba?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 9. 2020 21:55

mám LG SJ5
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 9. 2020 19:43

Zkusil jsem nahrát rozdíl mezi zvukem TV a soundbarem, ale kvalita není nic moc, ten rozdíl je reálně mnohem větší.
https://uloz.to/file/bQqwzZnsSErJ/tv-vs-soundbar-1-mov
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků