AV Denon x2500H vypadávání zvuku HDMI

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 01:02

Dobrý den, mám problém s vypadáváním zvuku přes Hdmi při sledování televevizi ve standby. Příjem mam přes Netbox.
Když pustím zvuk přes Denon jede bez výpadku.Hdmi kabel jsem kupoval již asi třetí a to v různých kvalitách,posledni je 2.0.
Děkuji za nápady.
Mahonn79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 09:20

Aktualizace firmware ve všech zařízeních by nepomohla?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 11:32

Vše mám aktuální firmware.
Mahonn79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 13:05

Jestli je ve všech zařízeních vše správně nastaveno - výstupy, formáty a zapojeno do správných konektorů, tak nevím.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 13:13

Já právě už taky nevím. Doufal jsem že se s tím někdo taky třeba potkal... Ale moc děkuji za ochotu a snahu.
Mahonn79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 13:33

Podobných témat je tady docela dost, ale řešení nejsou vždy stejná, někdy pomůže kabel, jindy nastavení, firmware, přepojení do správného konektoru (ne každý je např. ARC nebo CEC), občas je vadný AVR nebo TV.
Taky třeba úplně nerozumím tomu tvému dotazu: "mám problém s vypadáváním zvuku přes Hdmi při sledování televevizi ve standby". Jak sleduješ TV ve standby? Jako vypnutou? Přes denon vše hraje, tak kde teda ten zvuk vypadává? Nehraje zvuk z TV bez zapnutého Denonu? Máš přepnutý výstup zvuku na repro TV? Jak máš zapojený Netbox? Kabelem HDMI do TV nebo do Denonu a pak do TV? Zkoušel jsi zapojit HDMI do TV a z TV přes HDMI ARC do Denonu?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 14:28

Netbox mám Hdmi do Denonu a pak do TV taky Hdmi. Když chci koukat na TV s Denonem ve stand-by(aby signal Jen procházel) , tak mi zvuk z TV jednou za minutu, někdy za dvě na sekundu vypadne. Časový interval není pravidelný. Jen na chvíli se přeruší. Když poslouchám přes repro z Denonu tak je vše v pořádku. Dříve jsem měl Yamahu a ta jela v pohodě.Ještě je zajímavé, že když hrajetreba PSX 4,ktery jde Hdmi do Denonu a z Denonu přes stejný Hdmi výstup do TV a je Denon ve Stand-by, tak zvuk nevypadava.
Mahonn79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2020 14:51

Z výše uvedeného vyplývá, že problém je v Netboxu, protože jiné zařízení (PSX) funguje bez problému. Hledej chybu v Netboxu, jeho nastavení nebo kabelu do Denonu. Zkus prohodit kabely v Denonu mezi PSX a Netboxem nebo zapoj Netbox do jiného konektoru v Denonu.
Můžeš zkusit i variantu se zapojením Netboxu přímo do TV a zvuk by měl jít z TV do Denonu přes HDMI ARC.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 15:09

To jsem nezkoušel. A nejdříve do TV a pak do Denonu, taky vyzkouším. Když to bude fungovat, tak to nechám. Určitě napíšu výsledek a velice děkuji za ochotu.
Mahonn79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mahonn79 16. 9. 2020 16:11

Ještě jsem jednou prošel nastavení a vypada to na format zvuku z hdmi na televizi a potřebovala nastavit bitový tok místo PCM. Aspoň teď 10min to jede bez výpadku. Uvidím...
Mahonn79
Kolemjdoucí