Onkyo 727 + Wharfedale 10.7 biamp +10.cs+10.1 - jaký upgrade

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cujou2 29. 9. 2020 14:19

Ahoj všem.

Rád bych si zvukově polepšil, a vidím to asi na 2 možnosti. Uvažuji že bych buď vyměnil Onkyo za DENON AVR-X3600H ( všude ho strašně chválí) (ještě se mi líbí Yamaha Aventage 1080(nebo 2080 mám možnost za 32tis.) a nebo že bych stávající sestavu doplnil o subwoofer SVS PB1000.
Mám ty sloupy trochu blíže u zdi než by bylo třeba( hlavně pravý je v rohu), ale dál dát nejdou, tak moje myšlenka je že sub s předním bassreflexem, by přebral trochu basů ze sloupů a tím by zmizelo to "dunění" - a zlepšilo (doplnilo) pořádné basy pro filmy.... A nebo myšlenka nového AVR je hlavně pro pokročilejší Audysey MulteqXT32 která je prý na skvělé úrovni a mohla by vyřešit horší akustiku.
Filmy 70%(dune HD - mkv ) hudba 30% ( Tidal Hifi)

TV je zatím plazma Samsung PS60e6500 - v plánu OLED65 Philips nebo Panasonic..

Co myslíte vy? Chtěl bych ten upgrade zrealizovat do 20 tis ( sub stojí 16tis, denon trochu více ale zase by se prodalo onkyo třeba za 7tis...)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 10. 2020 10:08

Nikdo nic?

Mám tedy teď dilema. Vzít Denon 3600 za 24tis(CZ alza) a nebo Denon 4500(25tis Ebay.uk)?
A další dilema je vzít SVS PB1000 (16tis) nebo Rel HT1003 (15tis)
:)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 1. 10. 2020 11:32

Obecně výměnou jednoho AVR za jiný v této cenové kategorii si polepšíš jen trošku. Jaký výkon Tvůj aktuální AVR je schopný bednám dát na kanál?
Co se týká SW tak na jednu stranu mám dobré zkušenosti s REL (na základě poslechů ze studií, sám mám v plánu pořídit T/9i) na druhou stranu také hodně záleží na místnosti, tu nepopisuješ, ono ten přední bassreflex nemusí být vždy ideální.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 1. 10. 2020 14:57

Yamahu Aventage 1080 som nemal ale nejaký čas som mal doma Aventage RX-A830 čo nie je veľmi vzdialené a nejak som si z nej nesadol na zadok. Bol by som prekvapený ak by 1080 bola výrazne lepšia. Predal som to a vrátil som sa k stereu. Odvtedy už nad surroundom ani neuvažujem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 10. 2020 15:19

Suhlasim s kolegami nado mnou, stale sa pohybujes priblizne v rovnakej cenovej kategorii a zvukovo to asi o moc lepsie nebude... Ale ak to chces kvoli novym formatom (alebo funkciam), tak potom to mozno vyznam ma. To pokrocilejsie Audysey MulteqXT32 ale tiez nie je vsemocne, s blbou akustikou asi zazrak neurobi. Mal som predtym Yamahu, teraz mam Denon a co sa tyka automatickej kalibracie, tak som nejaky velky rozdiel nepostrehol, samozrejme v mojej miestnosti, u teba to moze (ale nemusi) byt ine. Na tvojom mieste by som skusil radsej ten subwoofer, tam sa da "laborovat" s deliacou frekvenciou, s fazou a hlavne s umiestnenim.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 10. 2020 16:45

Ok díky moc. Zítra si jdu poslechnout nějaké subwoofery tak pak napíšu jak jsem dopadl :).
Nový AV jsme chtěl jen kvůli tomu XT32 jinak mi nic nechybí (Tidal jedu přes chromecast) pak tu nahodim plánek místností....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 10. 2020 15:42

Mám denon x3500h, úplně odvařený z něj nejsem, ale hrozně záleží na zdroji, někdy mě velmi pozitivně překvapí, někdy je to mdlé a pro jasnější projev je potřeba trochu otočit volume.

x3600h je prý mírně odlišný, začal ji ladit trochu jinak, posunuli jej o třídu výše (cenově) a ze spodu potáhli x2600h. Sám jsem uvažoval o novém x3700h. K tomu x4500h - to je 2 generace starší zařízení, tam by mi bylo líto, že to nepodporuje novější standardy. Nemusí to být nutně potřeba, ale je to jak s mobilem či foťákem - 2 generace zpátky se mi nechce kupovat :-)

K Yamaze - pamatuju se, když jsem něco z řady Aventage také zvažoval. Až model 1080 měl Sabre převodník, takže v těch liniích Yamahy také můžou být rozdíly.

Mě jeden prodejce doporučoval se vykašlat na úvahy o zesilovači a koupit vyšší řadu AVR. Osobně na to moc nevěřím, protože jsem si do ateliéru pořídil Denon pma-600ne zesilovač (základ Denonu za cca 8500 Kč) a ten to AVR jednak sílou a čistotou projevu tak trochu zadupe do země.

Dej vědět, jak jsi dopadl, jen nevím, zda cesta přidáním subu je to, co chceš. Pokud do toho Denonu půjdeš, kup si Audyssey aplikaci, kde můžeš dále přizpůsobit křivky.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 3. 10. 2020 19:30

Ja mam yamahu avantage rx-a860, ma lepsi zesilovace pro stereo a mam to zapojene do bi-amp. Da se, to, ale bedny by si zaslouzili vic. Je mi jasne, ze stereo zesilovac v te dobe v odbobne cene 30k by bylo lepsi reseni. ALE kdyz to clovek nema jen na hudbu, ma k tomu pripojenou TV, potrebuje vyuzit hdmi-arc+cec, navic v jednom zarizeni moznost stremingu (vyuzivam spotify) tak je to takove elegantni reseni.
Moc me nenapad jak to vyresit jinak. Mate to resene nekdo jinak s obdobnym pouzitim?

V tvem pripade bych to resil radsi pridanim toho subwooferu, tady se ti system znatelne zlepsi.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 10. 2020 22:27

Pokud nepoužívaš zadní repro, ale jen přední, případně sub, je daleko lepší řešení nějaký stereoreceiver, má rovněž HDMI ARC, CEC, Spotify, Tidal, umí hrát z NAS, často i nějaký pseudoprostorový zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 5. 10. 2020 08:17

No jo, jenže ono toho moc v rámci stereo receiverů kvalitního není (pro mě vhodná cenová hladina 30-40k ve vztahu k reprobednám). Resp. oproti tomu AVR rx-a860 kde to mám přes bi-amp si moc nepolepším když si koupím např. Onkyo TX-8390.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 5. 10. 2020 08:55

Pravděpodobně by jsi si ve stereo poslechu zvukově polepšil až s Yamahou RX-A3080 nebo ještě lépe Arcam AVR20. Nicméně zkus se podívat po starší verzi Arcam AVR390 nebo třeba Marantz SR7013 či nový SR7015. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 10. 2020 09:32

Pokud jsem dobře identifikoval dotaz, tak tazatel má problémy s "duněním"
... a tím by zmizelo to "dunění"
a myslí si, že by si polepšil pokročilejší kalibrací "Audysey MulteqXT32" nebo že by "dunící" basy převzal/vyřešil sub.
Řekl bych, že dunění na basech mu dělá špatná akustika, kterou sotva vyřeší stereozesilovačem.
Taktéž se subem bych byl opatrný. Najít vhodné umístění pro sub a dobře ho sladit s fronty v místnosti s nevhodnou akustikou a navíc s omezenými možnostmi rozmístění repro (Mám ty sloupy trochu blíže u zdi než by bylo třeba (hlavně pravý je v rohu), ale dál dát nejdou...), to není nic jednoduchého.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 10. 2020 14:51

Zdarec.
Tak tak o víkendu jsem si hrál s aktuálním nastavením, a ono, kdo ví čím to dunění je... Když jsem na Onkyu vypl Dynamic EQ tak to dunění ustálo, ale některé songy byly zase bez "šťávy" nebo chtěly přidat hlasitost, no chtělo by to něco mezi. Přikládám foto. Co by jste mi doporučili provést? Jinak ono to tak blízko u zdi není jak to na té fotce rybí oko ohnulo :)

https://postimg.cc/gallery/nXH8KfC

Jinak ohledně subwooferu jsem projel snad všechny vlákna na avforum a jsem teda nakloněn k subwooferu BK P12-300SB-PR, ještě se mi líbí XTZ ale ty mívají problémy s pazvuky s portu ale líbí se mi EQ a možnost je ucpat, ale cena je o 200liber vyšší.
Ohledně umístění nemám moc na výběr - buď posunout ještě pravý sloup více ke zdi a subwoofer nacpat k levému sloupu, a nebo asi nejlépe pod tu sedačku k pravému sloupu?

PS: co si myslíte o tom že ten pravý sloup 10.7 má spodní basák zakrytý sedačkou.
Díky moc.

Jinak Maranz 7013 je ekvivalent Denon 4500, to samé Denon 3600 vs Marantz 6013/6014. Ne?
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 6. 10. 2020 17:07

Ak ti niečo duní, je to akustika.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 6. 10. 2020 17:41

Já bych ten menší gauč dal pryč, zvuk by se tím trochu vyčistil. Ale to asi neprojde že. :-) Zkus a uvidíš.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků