Jaký zesilovač k repro Aiwa a subwooferu Jamo?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Aasiyah 1. 10. 2020 17:59

Zdravím, mám repro Aiwa SX-N990 (80W impedance 6 ohmů) a subwoofer z domácího kina (Pj) Jamo SW 1800-P
s impedancí 4 ohmy. Potřebuju vybrat zesilovač do kterého bych to zapojil. Měl bych to hlavně na hudbu (rap, hip hop). Cenu si netroufám odhadnout ale neměla by přesáhnout 4 tisíce.
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 10. 2020 20:09, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na konkrétnější
Aasiyah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 2. 10. 2020 05:22

Ten SW je aktivny alebo pasivny?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2020 07:46

Nový zesilovač za ty peníze nemá asi smysl, ale slušný bazarový kousek...
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=4659
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 10. 2020 15:43

ten NAD pokud je funkčně v pořádku, tak je asi nejlepší volbou, co se dá v této ceně koupit
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Aasiyah 2. 10. 2020 18:21

SW je pasivní. Ten NAD vypadá slušně, jen nevím kde připojit SW. Bedny bych zapojil do Speakers A. Vidím tam SW out jenže SW není na cinch.
Aasiyah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reproman 3. 10. 2020 13:37

Na rovinu řečeno: Ty bedýnky od věže jsou aušus a seriózní ozvučení s nimi nepořídíš.
Pasivní sub ke svému životu nezbytně potřebuje subwooferovou výhybku a svůj vlastní zesilovač.
Pořizovat kvůli tomu sofistikovanou a kvalitní elektroniku nemá smysl, samotný stereo zesilovač ti bude k ničemu. Napojovat k němu sub pasivní výhybkou by bylo čiré zoufalství.
Existuje ale jedna nepříliš drahá možnost, jak to celé nějak zprovoznit. Neradím takové řešení každému, ale tady by se opravdu dobře uplatnil nějaký 2.1 zesilovač z Aliexpressu. I s patřičně výkonným zdrojem se vejde do 1500Kč, má možnost doladit dělící frekvenci i úroveň výstupu pro sub a jako bonus většinou i Bluetooth připojení.
Na seriózní HiFi bych to nikomu nesugeroval, ale zrovna v tomhle konkrétním případě mi to přijde jako vhodné.
https://www.aliexpress.com/item/3291625 ... web201603_
Naposledy upravil reproman dne 4. 10. 2020 09:05, celkově upraveno 1
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 10. 2020 13:47

Jestli jsou to bedýnky od věže Aiwa NSX 999, tak to je brutální aušus. Tu věž jsem kdysi měl. Mocný blátivý bas, který přebíjel naprosto vše. Ale tak každý nějak začínal...
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 3. 10. 2020 16:42

Tak abych to shrnul, aušus bedny vyhodit i s tím pasivním čímsi a pořídit ten NAD a k němu nějaké normální levnější bazarové reprosoustavy a pořád to bude hrát o světelný rok lépe než ta aiwa.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... eco-100-w/
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... concept-2/
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aasiyah 4. 10. 2020 18:00

Na seriózní poslech mám svoje sluchátka ATH-T500. Říkám, nepotřebuju extrémní kvalitu. Jen něco abych nemusel mít pořád sluchátka na hlavě při bastlení atd. SW když zapojím zpět do domácího kina tak hraje skvěle. Nejsem žádný audiofil abych za to dával víc jak 10 tisíc. :D

tombas - Už jen ten NAD přesahuje můj rozpočet. Byl jsem ochotný do něj jít ale jak to tu tak čtu tak se na to vykašlu.

reproman - něco takového bych si představoval.

martas - měla by to být CX-N990. Nepamatuju si to přesně protože jsem ji naposledy viděl před 13ti lety. :)

edit: Pátral jsem a je to domácí kino Jamo PJ HCS 1800.
Aasiyah
Kolemjdoucí