Denon AVC-X3700H pasívne chladenie,info

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SuperSega 22. 10. 2020 16:57

Ahojte, vie mi prosim nejaky majitel tohto modelu overit oficialne info z manualu pre doporucene vzdialenosti pasivneho chladenia? Mam na mysli minimalnu bezpecnu vzdialenost od vrchu, bokov a zadnej casti receiveru pri osadeni do tv stolika kedze musim riesit kazdy centimeter pretoze vyrobcovia nepochopitelne zaspali v casoch dvd prehravacov...
v standardnom pouzivatelskom manuale som tieto informacie nenasiel, zrejme v bezpecnostnej casti ktora je separatna a neviem ju najst online. Dakujem moc.
SuperSega
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2020 17:39

Pokud kolem bude aspoň nějaký prostor (několik cm) a nebudeš to solit na maximum, tak bych se toho až tak nebál. Jinak se to řeší třeba i tak, že dáš dozadu tichý PC větráček, který kolem zařízení rozproudí vzduch. Nežere to prakticky nic.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miromen4 22. 10. 2020 18:38

SuperSega
S těma TV stolkama naprosty souhlas to je prostě bida.
Ja měl vyhlidnuty fajnovy TV stolek z masivu, ale po dlouhem patrani jsem zjistil, že na vyšku je otvor pro AVR 16cm což je ještě o 1cm meně než u součastneho TV stolku takže z koupě sešlo.
Ja mam taky Denon, ale nižši model 2700, ktery je však stejně vysoky tzn 16,7cm.
A u součastneho TV stolku s otvorem na vyšku 17cm jsem to vyřešil tak, že jsem odstranil original nožky, ktere jsou poměrně vysoke a nahradil je filcovymy podložkamy na šroubky z OBI. Pod AVR zustalo ještě par mm prostoru a nad AVR je teď cca 2cm. Takže AVR ma teď cca 15cm na vyšku. Asi to pořad neni ideal, ale lepši než dratem do oka.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SuperSega 23. 10. 2020 15:52

Dakujem velmi pekne pani za reakcie.

martas38: ano nad PC ventilatorikom som uz uvazoval (v pripade prehrievania)

miromen4: fuu tak 2 cm sa mi uz zda naozaj malo, bol by som opatrny a kontroloval teplotu lebo ani tepelna poistka nezarucuje ze ti nemoze receiver odist. Ak by si mal cas a mozem ta poprosit kuknut do navodu kolko udava vyrobca, lebo pri mojom aktualnom Onkyo txsr 806 je to 20 cm po kazdej strane a skutocne sa aj pri nizkej hlasitosti hreje tak, ze na nom neudrzim ruku.

Za ot sa vopred ospravedlnujem:

Pre debilnych vyrobcov a predajcov nabytku: ked uz predavate nejaky produkt, uvadzajte presne rozmery nech nemusim travit hodiny vyvolavanim a patranim po rozmeroch. A skuste sa zamysliet, ze existuje aj skupina ludi ktori potrebuju do stolika umiestnit aj objemnejsiu vec ako dvd prehravac a ozdobnu sviecku... budem to riesit stolikom na mieru...
SuperSega
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekr77 25. 10. 2020 13:05

Jinak pro vyšší modely - x4700h/x6700h, apod., lidi v zahraničí kupují externí chladící jednotky, které jsou dělány na šířku hifi techniky:

https://www.acinfinity.com/receiver-amp-cooling-fans/

Ale jednak to neřeší problém s nábytkem a také to nebude určitě malá investice.
pekr77
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 26. 10. 2020 08:05

Moj Marantz sa tiez pekne hreje, mám po stranách cca 7-8 cm a zhora cca 5 cm a dokúpil som si niečo také https://www.ampul.eu/sk/ventilatory/378 ... gKmE_D_BwE
Dal som na to dištančne pásky, pichnem to do predného USB na AVR, keď idem niečo pozerať a celý stroj je oveľa chladnejší - nemám pomerané teploty, ale bez ventilátora sa nedá na ňom takmer udržať ruka, s ventilátorom je to ok.
zimcol
Mírně pokročilý