Sluchátkový zesilovač dražší než sluchátka?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod panradovan 28. 10. 2020 16:49

Ahoj, začínám se ponořovat do lepšího audia a jako první vlaštovku jsem pořídil Beyerdynamic DT 770 Pro (80ohm). Ze začátku jsem ty rozdíly až tolik nevnímal, ale po dvou týdnech už není cesty zpět (přešel jsem z herních sluchátek). Poslouchám 90% času z PC (Tidal) a od včera zkouším USB dac/amp Lusya objednaný z aliexpressu (cca 20 dolarů). Hned na první dobrou je slyšet, že sluchátkům stačí méně hlasitosti, což byl hlavní cíl tohoto experimentu.

Bohužel se peněženka zas otevírá a přemýšlím o dalším upgradu. Řeším plnohodnotný stolní zesilovač a do výběru dle recenzí se mi dostaly 3 kousky (Atom, Topping a Schiit), ale to není tak důležité. A teď přichází můj dotaz, všechny 3 ampy stojí stejně nebo spíš víc než ty DT770. Je tohle vůbec správná cesta? Neměl bych se vrátit na začátek a vyměnit ty DT za něco jiného a až pak přidávat amp/dac, atd.

Jak byste to řešili vy?

Samozřejmě je na stole odpověď "Jestli jsi spokojenej s tím čínským hejblátkem i DT770, neřeš to a radši vem ženu na večeři" Jenže restaurace jsou teď zavřený, tak bych ty peníze klidně prošustroval za moje uši :-D
panradovan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 10. 2020 17:52

Vies aky je rozdiel medzi DAC a sluch.zosilovacom ? Lebo podla textu hladas len sluchatkac... ako DAC chces pouzit ten kram z alika?

Ta tema, ktoru si zacal je dost siroka aj keby som uplne z nej vynal veceru pre manzelku :-) Ak si zistil, ze upgrade na DT770 stal za to, pravdepodobne ocenis aj upgrade este vyssie. Najvacsi prinos bude vzdy v upgrade sluchatok. Neber to uplne doslova, ale sluchatka za 8-10tis na tom tvojom DAC/Amp z Ciny budu hrat pravdepodobne lepsie ako DT770 na Chord Hugo 2 za 40tis.

V prvom radse si asi povedz, nakolko velmi chces poznat lepsi zvuk (ja hovorim-zijeme len raz,naco sa trapit?) a tomu si prisposob rozpocet. Ak ho nemas velky, napr. okolo 3-5k, zober si len lacnejsi DAC/Amp ako napr. iFi Zen, FiiO K5 Pro, Schiit Fulla2 a casom vymenis sluchatka. Pri rozpocte od cca 15tis by som doporucil uz presne to "se vrátit na začátek a vyměnit ty DT za něco jiného a až pak přidávat amp/dac, atd".
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panradovan 28. 10. 2020 17:58

Dík za odpověď. Opravdu mi jde jen o zesilovač. Amp/dac nehledám a jako separátní dac by mě to čínský usb použít asi ani nenapadlo :) Ten rozpočet se pohybuje v té první kategorii, tedy do 5k, takže varianty jsou dvě:

1) prodat DT s lehkou ztrátou oproti novým, přitlačit 5 tisíc a vzít nová sluchátka. Tady se upřímně můžu trochu zaseknout na otevřená/uzavřená. Otevřená s největší pravděpodobností doma nezkousnou, takže kde pak vybírat dobrá uzavřená do 7 tisíc?

2) nechat DT770 (fakt mi vyhovují) a vzít Fulla/K5 pro/cokoliv v cenové relaci do 5k
panradovan
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 10. 2020 18:12

DAC - Amp - sluchatka treba zladit dokopy. Nerozumiem, preco rovno nenapises, aky DAC k tomu chces pouzivat. Lebo ak mas uz dostatocny DAC, potom tie DAC/Amp komba z mojho prispevku rovno vyhod zo zoznamu.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panradovan 28. 10. 2020 18:18

Já jsem DAC upřímně ani neplánoval a pokud ano, tak opravdu až nakonec. Navíc si myslím, že je lepší mít to zvlášť jako stack než all in one, ale tohle je jen subjektivní názor.

Samozřejmě se ve finále nebráním ani DAC/Amp řešení, jen jsem předpokládál, že zvlášť amp a zvlášť DAC bude lepší než DAC/Amp krabička. Proto jsem DAC nikde nezmiňoval, ale samozřejmě si nechám poradit. Od toho jsem tady
panradovan
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 28. 10. 2020 18:38

Príde mi ze to máš trošku popletené. DAC používaš vždy. Digital to Analog Converter. To znamená, ze ti 0 a 1 z Tidalu premení na analógový zvukový signál, ktorý je potom niečím zosilneny a tak to ide do sluchatok. Keď hras z pc, tak ulohu dac/ampu preberá zvukovka. Keď ta čínska sranda je do usb, tak dac/amp je ona. Ak chceš kúpiť len zosik a využívať ako dac zvukovku v pc z ktorého pôjdeš cez line out do sluchatkoveho zosiku tak aj to je cesta, ale nie ideálna. Na začiatok kúp to Fiio ale ifi ako ti tu radili, zapoj ich do USBcka alebo optiky aj máš na pc a hraj cez to. Časom posetri a kúp potom lepšie uzatvorené sluchátka ak ti bude niečo chýbať ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panradovan 28. 10. 2020 18:46

"Ak chceš kúpiť len zosik a využívať ako dac zvukovku v pc z ktorého pôjdeš cez line out do sluchatkoveho zosiku tak aj to je cesta, ale nie ideálna" Přesně tohle jsem zamýšlel
panradovan
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 10. 2020 19:04

Já tě asi málo varoval :-) na jiném fóru
NTB - amp - DT (t.j. bez externího DAC) je IMHO mrhání časem a penězma
NTB - DAC - AMP - sluchátka ano
Pokud chceš mít klid za málo peněz, zkus to co mám ověřené t.j. lowcost DAC
https://www.audiophonics.fr/en/diy-dac/ ... 13062.html
https://www.audiophonics.fr/en/aluminiu ... 13626.html
Vím, že Atom nechceš kvůli dovozu z USA. Chybu neuděláš volbou Topping ani Schiit.
Questyle QP1R_Khadas ToneBoard_JDS Labs Atom
Focal Elegia_Oppo PM-3_Jerry Harvey Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505 > Lyngdorf RP-1 > TEAC AP-505 > KEF R300
TEAC AI-301DA > KEF iQ3
Panasonic 65GZ1000 > Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panradovan 28. 10. 2020 19:29

Ahoj Láďo, já sem se do toho hrozně zamotal a už jsem nechtěl spamovat chrono ani Tebe v SZ, tak sem přešel "otravovat" sem :)

Přesně jak jsi psal, lovim v rámci ČR/EU. Podívám se na to, díky ještě jednou všem za odpovědi
panradovan
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 10. 2020 19:50

Chybu neuděláš ani tím Toppingem DX3 Pro (3 v 1 - DAC, headamp, preamp) - z NTB USB kabelem do Toppingu, z Toppingu nakrmíš sluchátka i aktivní repro
Questyle QP1R_Khadas ToneBoard_JDS Labs Atom
Focal Elegia_Oppo PM-3_Jerry Harvey Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505 > Lyngdorf RP-1 > TEAC AP-505 > KEF R300
TEAC AI-301DA > KEF iQ3
Panasonic 65GZ1000 > Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 10. 2020 20:09

Vzhľadom na to, čo si napísal, doporučím radšej najskôr popozerať zopár vlákien tu na fóre. Je tu toho veľa. Aspoň si spravíš názor a budeš lepšie vedieť, čo ďalej. A možno aj rovno nájdeš odpoveď na to, čo kúpiť.
_daRK
Pokročilý