Náhrada za Pioneer VSX-915-S

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Papik3 29. 10. 2020 08:20

Dobrý den, prosím o radu, čím nahradit starší av receiver Pioneer VSX-915-S. Receiver je jako nový, ale vzhledem ke svému stáří nemá žádné hdmi porty, což začal být problém. Mám k němu připojený set reprobeden 5.0 Pioneer S-V520-QL, respektive v současnosti už jen sloupové repro v bi-amp zapojení, plus dialogovou reprobednu v obdélníkové místnosti cca 15 m2.

Použití bude variabilní, převážně filmy, seriály, hudba téměř všech žánrů ve formátech flac a mp3, u nového receiveru počítám se streamováním internetových rádií, připojením herní konzole, NAS serveru přes UTP kabel s DLNA streamováním, moderního gramofonu, případně telefonu, notebooku, mp3 přehrávače apod. Čím více hdmi portů, tím lépe, čtyři bych viděl jako minimum.

Z nových produktů mě zaujal DENON AVR-S650H a YAMAHA HTR-4072, cenový strop mám 15 tisíc. Vůbec se nebráním bazarovému zboží, ale ve velmi dobrém stavu.

Děkuji všem za pomoc.
Papik3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 29. 10. 2020 08:44

A planuje sa v buducnosti doplnenie na 5.0 alebo 5.1 zapojenie? Lebo ak to pojde len v 3.0 rezime, tak mozno stoji za uvahu prejst na stereo receiver. Zvukovo to bude kusok inde ako tie lacne AVR. Pozrel by som Denon DRA-800H, ktory je v cenovom limite a myslim ze splna vsetko co je pozadovane (5x HDMI, wi-fi, bt, ...)..

https://www.datart.cz/av-receiver-denon ... cerny.html
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Papik3 29. 10. 2020 09:42

Také jsem o tom přemýšlel, jen bych nemohl zapojit dialogovou reprobednu a sloupy zapojit bi-amp (což je asi v tomto případě jedno). Zadní bedny zapojovat nemíním, ve filmech jsou minimálně používané.

Bude to u hudby opravdu takový výrazný rozdíl, než při použití 5.1 receiveru za stejný peníz?
Papik3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 29. 10. 2020 11:55

Stlpy by si mohol zapojit na bi-wirnig. Denon ma 4x repro terminal a zvolis len A+B, takze by si prisiel len o "dialogovu" bednu. Sam mam doma len stereo aj na filmy a TV a vobec mi stredovy reprak nechyba. Ani raz som nemal problem ze by som prisiel o nejake dialogy. A ano. Rozdiel bude dost velky. Neviem ako moc budu limitom tie reproduktory, ale rozdiel medzi tymto Denonom a lcnym AVR je dost velky (sam som prechadzal z drahsieho AVR na stereo zosik).

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... n-dra-800h

Popripade to bude minimalne dobry zaklad na update reproduktorov v buducnosti ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý