DENON PMA-600NE pro hudbu a TV, bez hdmi a UBS

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 11. 2020 20:50

Aby jsi ten zesilovač v té skřínce s uzavřeným zadkem neupek. Raději , pokud tam je soolit tak ho vybouchej
Vincent SV 237MK / D/A CustomWorks USB Dac 1 / Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DAMAR 18. 11. 2020 20:57

Zvazuju tyto zesilovace PMA800 NE ted za 399 EUR na amazonu nebo yamaha a-s501 za 12990 Kc na Electroworldu, ktery mam vzit, ta yamaha se zda jako drzak ? Skrze tu skrinku to je dobry bod, ten Denon by urcite vetral lepe, neni tak hluboky. Skrinku bych nechal bez dvirek at to trochu luftuje.
DAMAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divr 18. 11. 2020 21:42

A co takhle Marantz 6006 ? Na Amazonu cca. 400 € ? Sice měly problém se šumem ( výrobní vada - jsem tím také postižen) na digitalních vstupech, ale u nového máš záruku. Minulý týden mi přisla z Amazonu Yamaha 701. Je dobrá, ale zvuk u Marantze je úplně jiný. Nejsem zase takový znalec, ale líbil se mi více než u Yamahy. U Marantze mi připadá takový ostřejší a výraznější. Dosud jsem netušil, že existují ve stejné kategorii takové rozdíly. Takže pokud nemáš peníze nazbyt,tak dobře zvažuj :-] A ten Denon 800 za 400€ mají pouze stříbný. Přemýšlím, že ho také koupím a vyzkouším ;-)
divr
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 19. 11. 2020 06:56

DAMAR píše:Tak k tem Wharfedale Diamond 11.2 mi byl doporucen od l-e.cz zesilovac Marantz PM6007 nebo s hdmi Marantz NR1200, je to bohuzel pres budget. Repro mam doma, dnes prisly a vzhledove krasa. Uvidime jak to bude hrat. Draty mam objednane a namyslene.
K tem zesilovacum zvazuju YAMAHA A-S501 a Denon 600 nebo spis 800. Pockam jestli nebude 27.11. nejaky black Friday na amazonu nebo u nas a vemu neco z toho.

Podla mna zosik Yamaha sedi k repro od Wharfedale. Teda aspon ja som spokojny. Yamahy su dost neutralne, pre niekoho mozno az nudne, ale ide o to aky zvuk ty preferujes.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 19. 11. 2020 07:05

S Marantzem mam poměrně bohate zkušenosti, momentalne mam jiz treti model (tentokrat 8006). 6006 je samozrejme dobra volba. Kdo vyzkousel tuto znacku mezi levnejsí konkurencí, tezko se mu pak hleda nahrada. Nejde o to, ze by neexistovaly věrněji hrajici strojky, akorat už to pak neni takova zabava. Prijemné měkoučké zabarvení je zkrátka navykové, jako když někdo zkusí a zalíbí se mu zvuk lamp. Pokud tazatel skočí do jakéhokoliv jineho zes. bez porovnavaní, bude spokojen jak s tou 800, tak 501. Jen u toho Marantze je zvuk prostě takový víc úsměvotvorný. Za mne rozhodně 6006.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 19. 11. 2020 07:07

DAMAR píše:Zvazuju tyto zesilovace PMA800 NE ted za 399 EUR na amazonu nebo yamaha a-s501 za 12990 Kc na Electroworldu, ktery mam vzit, ta yamaha se zda jako drzak ? Skrze tu skrinku to je dobry bod, ten Denon by urcite vetral lepe, neni tak hluboky. Skrinku bych nechal bez dvirek at to trochu luftuje.

Inak skus mrknut aj Yamahu A-S301 na Amazone. Je tam za super cenu. Tie Diamond 11.2 nebude tazke rozohrat a aj tych 2x60W by malo v pohode stacit ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 11. 2020 10:22

divr píše:A co takhle Marantz 6006... ale zvuk u Marantze je úplně jiný. U Marantze mi připadá takový ostřejší a výraznější...

Houbičkar píše:S Marantzem mam poměrně bohate zkušenosti, momentalne mam jiz treti model... Prijemné měkoučké zabarvení...

Hmm..., stejná značka a zesilovač, jeden ho slyší ostře, výrazně, druhý pak měkoučce.
Stále říkám, že vnímání zvuku je individuální a vlastně nepřenosné.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 11. 2020 13:09

Asi zalezi aj od repra, pre mna je tiez prejav zo streamera Marantz NA6006 "ostrejsi" na vyskach (ale celkovo detailnejsi a presnejsi) ako ked streamujem zo samotneho AVR Denon. Ja by som bol za ten zosilovac Marantz..
Najlepsie by to bolo vyskusat na vlastne usi.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 19. 11. 2020 16:59

Dnes jsem přivezl od Skopčáků Klipsch 600 a Whardale 11.2. O víkendu vyzkouším s Yamahou 701. Od pondělka mám sloupy Teufel Ultima 40.Nejsou špatné ,vypadají pěkně ( mám bílou s černou) a jsou laciné (350 € i s poštovným přímo do CZ )
Ze zesilovačů jsem zatím také pro Marantz.
Pozn.To, že zvuk každý slyší jinak může být také tím, že je tady dost " pozérů" 8-) , kteří opakují naučené fráze z recenzí ..takže bacha :D
divr
Junior

Odeslat příspěvekod DAMAR 19. 11. 2020 18:16

Predobjednal sem Yamaha A-S501 , 430 EUR vcetne dopravy. Az to zapojim poreferuju jestli mi to staci takto, termin dodani nemam potvrzeni a cekam na dvojlinku k repro. Ten Denon 800 a Marantz 6006 v podobne cene mne tak nezaujali, cetl sem kolem nich dost recenzi.
DAMAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DAMAR 29. 11. 2020 15:53

Tak jo mam zapojene Yamaha A S 501 a repro Whardale 11.2, cekam jeste na pozlacene bananky at je dam na draty, traty mam audio med 2x2,5mm2, dal jsem na zesak pripojil Adaptér Logitech Bluetooth a na TV sem se zesakem napojil optikou. Celkove zvuk z Netflixu je slusny / zadne hifi ale moc pekne. Na ten bluetooth adapter je to moc pekne podle toho co tam poslu. Jeste cekam na kablik na pripojeni CD prehr. primo na zesik a od toho cekam nejvic, tak uvidime. Meli akci na Tidal za 15 Kc na 3 mesice tak zkousim streamovat z mobilu na ten bluetoth co jde na analogove vstupu zesiku a zda se mi to take slusne.
DAMAR
Kolemjdoucí

Předchozí stránka