Jaký reciever ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brabusak 22. 11. 2020 17:48

Dobrý den, chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s bednama Bowers a Wilkins a jaký reciever k nim použít.
Přední CDM7 SE, střed CDM C SE. zadek DM601 S2 nyní mám reciever Sony STR-DN1080, s předkama DM603 S3 hrálo vše ok, pořídíl jsem CDM 7 SE, kuli jemnějšímu projevu ale s tímto recieverem je vše hrozně usyčené i když výšky na recieveru uberu na min, respektive jen filmy, hudba ve stereu ok. Jaká značka recieveru těmto bednám vyhovuje, Děkuji za rady.
brabusak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 11. 2020 18:45

Je nanejvýš podivné, že po výměně beden v rámci jedné značky ti najednou výšky přijdou u filmů natolik výrazné, že je musíš ubrat korekcemi na AVR (-6dB?), avšak ve stereu je to OK.
Proto bych chybu hledal spíše v nastavení AVR a nezvažoval hned jeho výměnu.
Novou kalibraci jsi udělal?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod brabusak 22. 11. 2020 19:47

Ano kalibraci jsem udělal asi 5x, korekci jsem dal na -10dB aby se dalo mluvené slovo poslouchat, sice je stejný výrobce ale každé zní úplně jinak. Kvalitní hudba ve stereu je perfektní na 0dB, mluvené slovo musim dát na těch -10dB, předtím byl to jsem zapoměl napsat centr CC6, když nechám nastavení stejné a pustím nějakou kvalitní skladbu, výšky u CDM jsou o dost jemnější, bohužel jsem nepřišel na to jak u tohoto recieveru uložit korekce jen ke konkrétnímu režimu, vždy se změní u všech režimů.
brabusak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 11. 2020 22:29

Pokud ti po výměně předních beden hraje stereo +/- stejně(?) - nejlépe se to zhodnotí v režimu "Direct", tak problém nemůže být v bednách, ale ani v základních vlastnostech AVR.
Co zkusit tovární nastavení AVR a až pak novou kalibraci?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování