Jaký stereo zesilovač do 5 tisíc?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojtec 27. 11. 2020 18:26

Ahoj,
vím, že jsem finančně asi trošku jinde, než kde se kvalitní hifi pohybuje, ale i tak chci udělat alespoň nějaký upgrade ze starých Genius Home Theater ze studentských let v rámci finančních možností před Vánoci :D

Pořídil jsem nové repro Magnat Tempus 55 (díky doporučením tady od vás) a k nim bych rád doplnil nějaký stereozesilovač ve zbývajícím rozpočtu cca 5 tisíc (předpokládám, že za ty peníze proti tomu Geniusu to bude pořádný rozdíl dál?). Primárně na poslech hudby přes Bluetooth/Spotify (rock/pop/jazz) + i napojení na starší TV (prostorový zvuk teď neřeším).

Zajímalo by mě, co se v dané cenové relaci dá podle vás nejlépe pořídit nového? Případně tipy na nějaké bazarové ověřené kousky? Díky moc!
vojtec
Junior


Odeslat příspěvekod Tapir1 27. 11. 2020 22:41

Sice nepíšeš, jak chceš Spotify do stereo analogového zesilovače dostat (v této ceně s dig. vstupy, no nevím), ale budiž. Takže třeba tyto bazarové kousky - Onkyo 9110, Marantz PM6002, Marantz PM5005 nebo CA Azur 640A. Lze k tomu připojit třeba YAMAHA YWA-10 a do TV nějaký DAC - třeba FiiO D03K. Alternativně stereo receiver Onkyo TX-8220, který obsahuje BT, DAB+ a především dig. vstup pro TV. Ten vidím jako optimální v této ceně. Pokud míříš na AV receiver, tak potom třeba SONY STR-DN1030, DENON AVR X1000 nebo Yamaha RX-V750. Nicméně stereo je prostě stereo ! Lépe než Genius bude hrát vše. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brrouk1 27. 11. 2020 22:46

No kdyby měl TV s digitálním výstupem, tak na hifibazar.cz mají AV od Acramu za 7t. a to je dost dobrý i na stereo- v rámci rozpočtu..
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 28. 11. 2020 08:19

A co tento:
https://www.htpshop.cz/zesilovace/dynavox-tv-50/
Ma aj digitalne vstupy, bluetooth a vystup pre subwoofer.
Este tak vediet, ako to hra...

Podla tejto recenzie vraj za tu cenu dobre:
https://www.hifitest.de/test/vollversta ... v-50_19247
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vojtec 28. 11. 2020 09:46

Diky vsem za tipy, zacina se mi to pomalu rysovat :)
Spotify do zesilovace chci dostavat pres BT receiver - mam ted nejaky obycejny TP-LINK HA100, jestli pro kvalitnejsi zesilovac a repraky to pak nebude slaby clanek? Pripadne lepsi varianta - rovnou Stereo receiver s BT prijimacem - to Onkyo anebo ten Dynavox by to splnovali oboje.

Televize ma 12 let, filmy do ni jdou z krabicky Xiaomi Mibox S pres HDMI. Krabicka ma zaroven opticky S/PDIF vystup. Jestli to dobre chapu, tak by bylo idealni zvuk pripojit z krabicky rovnou do receiveru/zesilovace. Jak moc bude rozdil v kvalite stereo zvuku, pokud pujde nejprve pres HDMI do TV, a z TV pres 2x Cinch do zesilovace?
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 11. 2020 11:22

BT bych úplně obešel a Spotify řešil přes Mibox. TV digitální zvukový výstup nemá?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 28. 11. 2020 11:51

No vida, na TV jsem taky našel S/PDIF výstup, je tam.
Spotify přímo z Miboxu mě nenapadlo, není ale třeba pro ovládání mít vždy zaplou TV? Ale jak nad tím přemýšlím, tak by Spotify v Miboxu mohlo jít vzdáleně ovládat přes mobil a tím pádem bych opravdu BT reciever nepotřeboval, díky za tip.

Jestli to ale dobře chápu, tak digitální výstup z televize nebudu vůbec potřebovat, pokud budu mít propojeny Mibox digitálním výstupem primo s receiverem, je to tak?
Diky
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod bovo77 28. 11. 2020 14:11

Pridám ti tip a budeš mať všetko v jednom a údajne aj dobre hrá.Je to dánská značka a má dobré recenzie od majiteľov a aj v testoch to chvália.
https://zesilovace.heureka.cz/tangent-ampster-bt-ii/
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 28. 11. 2020 16:02

Topping MX3, podobný jako Tangent.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 11. 2020 20:31

Ano, pokud budete mít AVR/zesilovač s optickým vstupem, pak to půjde i bez TV. Já to bral tak, že MiBox/Spotify má docela pěkné uživatelské rozhraní a na TV se pak zobrazují obrázky alba :)
Nicméně ano, bez zapnuté TV by zvuk nešel, tedy Zapojení do zesilovače je ideální. Pokud bude chtít, aby do zesilovače šla i TV, musíte sehnat něco, co má buď dva optické vstupy, nebo HDMI. Případně, pokud TV má analogový výstup zvuku, šlo by to řešit přes něj.

Výše zmíněný Dynavox TV-50 je typickým levným produktem s proměnlivou kvalitou a velkým rozptylem náhody. Pokud budete mít štěstí na kus, budete velmi spokojen. Nicméně je to tak 50/50. Ta méně šťastná část uživatel si stěžuje na různé typy rušení a praskání.

Z podobné kategorie je i ten TANGENT AMPSTER BT II. Ten navíc má jen jeden digitální vstup. Vzhledem k tomu, že AV centrum je ten MiBox, tak BT potřeba nebude.

Ty Magnat Tempus 55 nejsou tak špatné bedny, aby bylo jedno, k jakému zesilovači je připojíte. Například tohle je trochu kanon na vrabce, ale po stránce zesílení je naprosto OK a po stránce vstupů... však uvidíte sám :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 29. 11. 2020 03:29

Spotify s obrázky alb na televizi opravdu nevypadá špatně, možná to tak budu používat stejně nejčastěji :)

Ještě jsem se trošku začetl do těch zesilovačů typu Dynavox, Tangent apod. a dost mě zaujal Loxjie A30 https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17547/ - předpokládám, že to ale bude podobná loterie, jak píšete, zdali to bude kvalitní kousek anebo zrovna ne... ještě trošku zapátrám a asi nějakou takovouto variantu vyzkouším, uvidíme...
vojtec
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 11. 2020 10:17

Raději bych investoval do bazarového kusu osvědčeného výrobce, kterých máš výše uvedeno několik. Především zmíněný "kanon na vrabce" za to opravdu stojí. Spoléhat na "noname" výrobce s problematickou kvalitou, to opravdu nestojí za to. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 29. 11. 2020 19:06

S Loxjie mám dobrou zkušenost, ale v základu dodávané zdroje jsou mizerné. Respektive dostatečné. Pokud chcete malinkou krabičku a nebudete ten sluchátkový výstup používat moc často, pak proč ne. Ten výšek odkazovaný kanón je již nedostupný, tak pokud jste tím kupcem nebyl sám, bude Loxjie také OK.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtec 29. 11. 2020 19:15

Ano, nakonec preferuji menší krabičku než velký zesilovač, vstupů/výstupů moc nepotřebuji a možnost připojení pro kohokoliv z rodiny přes BT je vítaná, takže rozhodování teď už je mezi Loxjie a Tangent Ampster.

U toho Tangent se mi i moc líbí funkce automatického zapínání/vypínání - manželka typicky nechává zaplou věž i když z mobilu už nic nepřehrává, pokud to krabička bude zvládat vypínat za ni, tak to zní víc než dobře... :D

Předpokládám, že funkčně/kvalitativně budou asi obě dvě krabičky dost srovnatelné, podle popisu i recenzí, co myslíte?
Výhodou Tangentu je, že se dá koupit i v CZ, což ten Loxjie ne, takže asi dám přednost Tangentu... sluchátkový výstup nepotřebuji, primární je připojení na repro...
vojtec
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků