Aky receiver k Sony Bravia KD-85XG8596

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wallcott 28. 11. 2020 16:56

Zdravím mám TV Sony Bravia KD-85XG8596 https://televizor.heureka.sk/sony-bravi ... KEALw_wcB# a k nemu cez optiku pripojené staršie domáce kino Sony DAV-S888 https://www.obchody24.cz/domaci-kino-sony-dav-s888 ako nehrá to zle ale príde mi to také ploché a bez lepších basov preto by som chcel nejaký upgrade k TV.

Plánujem repro zostavu MAGNAT Monitor Supreme SET 1000 5.1 na bazaroch sa dajú nájsť z slušné ceny pre lepšie info ide o túto zostavu:

https://reprosustavy-a-reproduktory.heu ... e/#section
http://www.antiradary-distributor.cz/ma ... 20576.html

A moja otázka znie aký reciever k ním kúpiť? Bude sa pozerať čisto tv, štýlom že pripojím k tv externý disk na ktorom mám kopu 4k filmov s 5.1 zvukovou stopou a receiver pripojím bud hdmi earc alebo optikou od TV.

Stačil by nejaký Denon AVR-X550 https://av-prijimace.heureka.sk/denon-avr-x550/# ?? V podstate mi stačí aby vedel dostatočne vybudiť tie repro a prepínať medzi 2.1 zvukom pri pozeraní bežnej TV, youtube a podobne kde nie je 5.1 surround zvuková stopa a pri filmoch by som prepínal na 5.1 ako to robievam aj teraz na sony zostave. Dakujem
Naposledy upravil MgX dne 4. 12. 2020 11:52, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna porušující pravidla AVmania.cz.
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 28. 11. 2020 20:52

Stacit bude. Doporucil bych vsak zvolit o stupnek vyssi model 650, 550 je uplne zakladni.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wallcott 29. 11. 2020 00:13

Našiel som chlapíka čo predáva set MAGNAT Monitor Supreme SET 1000 5.1 spolu recieverom YAMAHA RX-V363 za 450e čo je myslím slušná cena, repro sú ako nové a na moje využitie nepotrebujem nový reciever, všetok obsah aj tak prehrávam cez tv a externé disky.

Obrázek

Obrázek
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod Staršísmutný 29. 11. 2020 08:49

Môžem Ti ponúknuť kvalitný 5.1 AV receiver SONY STR-DG520 s dokumentáciou, kúpený na Slovensku, https://najdinavod.cz/navod-na-sony-str-dg520/; https://av-prijimace.heureka.cz/sony-st ... ecifikace/. Trnava, Bratislava a okolie. Na cene sa dohodneme. Nepošlem, stretnutie, doveziem. Jozef
Staršísmutný
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 29. 11. 2020 09:09

Wallcott píše: ako nehrá to zle ale príde mi to také ploché a bez lepších basov


- to je právě problém těch levných AVR, no a ani nejlevnější bedny tomu moc nepomohou.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wallcott 29. 11. 2020 09:15

leroj: tak to sony domace kino bolo tiež kúpené dávnejšie z bazaru za smiešne peniaze čiže svoj účel splnilo, no chcel by som sa zvukovo a hlavne basovo trošku posunúť ale stále v rámci budged rozpočtu preto hľadám veci cez bazar a hlavne je to do bytu čiže ani nejaké extra výkony mi netreba. Myslím že tá zostava magnat+yamaha reciever bude do bytu tak akurát a viac ako tých 450e za to nechcem dať.

staršimsmutný: vdaka za ponuku, ja som skôr laik, v čom je to sony o tolko lepšie od tej yamahy?
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 29. 11. 2020 09:28

píšeš, že se chceš zvukově posunout ale tyhle levná AVRka prostě hrají bez šťávy, ploše...
no ale je fakt, že v té sestavě je sub, který nějaký ten hluk přidá a je možné, že ti to bude stačit
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wallcott 29. 11. 2020 10:07

Ale ja som myslel posunúť sa oproti tomuto

Obrázek

to hádam aj tá yamaha bude podstatný rozdiel, ved z toho sony idú asi 0,5mm hrubé káble do tých malinkých repro.

Je jasné že keby som si priplatil bude to lepšie, ale mne ide hlavne o filmy, hudba sa na tom počúvať veľmi nebude.
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 11. 2020 10:20

Pokud se chceš zvukově skutečně posunout, podívej se na bazarový kousek od Arcam. U nich se i v rámci AV dá hovořit o zvukové kvalitě. Však si načti nějaké recenze. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wallcott 29. 11. 2020 20:36

Tak repro sú doma, oproti tomu sony domácemu kinu je to neskutočná zmena nebo a zem, pekné výšky, hlboké stredy, silné basy do bytu už ani nič silnejšie nemôžem dať.

Len by som sa chcel spýtať či je nejaký rozdiel v optických audio kábloch? Lebo ja som požíval najaký lacný tenký za 5eur v sony kine funguje normálne, svieti ale ked ho zastrčím do yamahy nefunguje. Už na prvý pohľad tam ide ľahko ani nezacvakne ako keby tam trebalo o čosi hrubší. Pán od ktorého som to kupoval to mal tiež pripojené cez optiku on mal nejaký hama kábel ale hrubší a išlo to u neho v pohode ked sme to skúšali. Ani som nevedel že aj v týchto kábloch môže byť taký rozdiel.

Obrázek
TV: Sony Bravia KD-85XG8596
Streaming: Nvidia Shield Pro
Reciever: Denon X3800H
Repro 5.4.4: Magnat Monitor Supreme 2 x 2002, 1 x 252, 2 x 202, 4 x 102, 2 x Apha RS 12, 1 x Polk Audio HTS 12, 1 x Betasub 30A
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod Wallcott 30. 11. 2020 19:15

Tak kabel vymeneny vsetko funguje avsak potreboval by som ešte jednu radu čo sa týka surround zvuku a nastavenia recievera. V návode som sa dočítal že ideálna by mala byť funkcia "straight" čiže zvuk sa prehráva pôvodnom formáte, bez roznych prikrášlení ako pro logic a enhancerov, to znamená že ak je zdroj v stereu napr tv vysielanie alebo film stiahnutý v stereu tak hrajú len predné repro. Problém je v tom že ja mám kopu filmov v 5.1 aj 7.1 zvukových stopách. No ked ich pustím z externého disku na tv bud cez KODI alebo MXplayer a nechám na recieveri režim straight stále mi hrá len stereo zvuk, pritom by to malo automaticky prepnúť na surround. Reciever je pripojený optikou, v tv mám možnosti výstupu:
Auto 1 = nekomprimovaný formát
Auto 2 = komprimovaný len pri surround
PCM

Pri všetkých možnostiach to hrá cez straight v stereu a aj na displeji recievera svietia len FL a FR repro (pri správnom fungovaní by malo FL, C, FR, SL, SR), rozdiel je len že pri možnosti Auto 1 a 2 sa zobrazuje na recievery ako input Dolby Digital a pri PCM sa zobrazí len PCM. Ked zapnem na recievery surround decode pro logic tak to hrá zo všetých repro ale počuť že to je len sofwarovo rozdelené a nie originál 5.1 lebo sem tam ide reč aj z bočných repro nie len s centrálneho.

Neviem či som len taký blbý, tu je k tomu aj online manual ale nejak sa z toho neviem vysomáriť https://www.manualslib.com/manual/397099/Yamaha-Rx-V
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 30. 11. 2020 20:46

Cize z TV ide cez optiku zvuk do receivera? Tak potom TV dokaze len stereo rezim cez optiku. A v Kodi treba nastavit Audio Passthrough .
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wallcott 30. 11. 2020 22:37

Ano problem bol v samotnych aplikaciach ako kodi, vlc, mxplayer v kazdej treba nastavit aby povolila 5.1 zvuk, lebo skusal som vsetky mozne nastavenia v tv aj recievery a nic. Potom som nahodou pustil film v zakladnom prehravaci co sa spusti hned po zastrceni usb kluca a cez ten to islo hned v 5.1 tak mi doslo ze problem bude v jednotlivych prehravacoch ale to by ma fakt nenapadlo ze "pokrocilejsie" appky to nemaju default nastavene.
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod Wallcott 3. 12. 2020 14:30

Este jedna otazka momentalne mam receiver prepojeny optikou cez ktoru najviac prejde DD 5.1...tv ma aj vystup eARC ma zmysel to prepajat cez hdmi? Mam filmy aj v DD+ tam cez optiku zvuk nejde, ale je to starsi receiver tak neviem ci to vobec podporuje a ci by som si prepojenim s hdmi v niecom polepsil, resp rozsiril pocet podporovanych zvukovych formatov oproti optike.
Wallcott
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 4. 12. 2020 11:15

určitě to propoj s HDMI. Tam se dostane i DTS zvuk.
cujou2
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků