Jak propojit novou TV se starým AV recievrem bez HDMI

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PetrM123 29. 11. 2020 17:24

Zdravím,
mám prosbu, protože je to pro mě trochu španělská vesnice.
Mám relativně novou TV LG 55SM8200PLA a teď jsem dostal hodně starý (přesto myslím na reprodukci) kvalitní AV reciever Yamaha RX-V740 RDS s DVD přehrávačem Yamaha DVD-S540. Nejsem si jistý, jak to co nejlépe navzájem popropojovat. Nejde mi o zapojení reproduktorů k recievru, a vím, že k připojení audiosignálu mezi DVD a recievrem použiji optický kabel, který mám. Jde mi zejm. o propojení audio a video signálů tak, aby mi zvuk z TV hrál přes reciever na bedny, video z DVD na TV (napřímo nebo přes reciever?) atp. Zadní stěny přístrojů jsou v příloze. Chtěl bych poprosit, jestli by mi někdo, kdo se fakt vyzná, konkrétně navrhl, jakým kabelem z jakého výstupu do jakého vstupu to propojit, abych ze sestavy dostal maximum. Díky moc.
yamaha-rx-v740-receiver-rear-panel-large.jpg
Yamaha-rx-v740-receiver

Yamaha DVD-S540 rear 2.jpg
Yamaha DVD-S540

LG-55SM8200PLA (1).jpg
LG-55SM8200PLA zadní1

LG-55SM8200PLA (2).jpg
LG-55SM8200PLA zadní 2
PetrM123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 11. 2020 17:35

Z TV a DVD přehrávače optikou do AV reciveru.
Video z DVD přehrávače do TV komponentní propoj Video Out-to jsou ty zelená/modrá/červená.Audio z DVD přehrávače do TV stereo propoj Audio Out-bílá a červená.Vše připoj do TV na vstup Component AV In.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetrM123 29. 11. 2020 18:14

Jito, díky za reakci. Píšeš, že z DVD na TV video komponentní a audio kabelem stereo cinch. Zajímalo by mě, jestli má smysl v tomto případě koupit kabel, kde na jedné straně jsou 5x cinch (komp.video+stereo) a na druhé straně HDMI IN do TV. Má to nějakou výhodu co do kvality? Jestli ne kvality, tak bych aspoň ušetřil jeden kabel, ne? Pokud to smysl má, doporučil bys nějaký konkrétní kabel? Díky.
PetrM123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 11. 2020 18:19

HDMI In do TV?
O tom jsem nepsal nic....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetrM123 29. 11. 2020 18:26

Vím, že ne. Byl to můj dotaz, zda to takto jde, tzn. mít jeden kabel, kde na straně DVD bude 5x cinch (3x komponentní video + 2x stereo) a na druhé straně (tedy TV IN) mít HDMI. (?)
PetrM123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 11. 2020 18:28

Takový neexistuje-to se už bavíme o převodu analog/digital.
Existují externí převodníky,ale tím nic nezískáš-myšleno zvýšení obrazové kvality.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetrM123 29. 11. 2020 18:42

Aha, aspoň chápeš, že tomu prd rozumím.
Ještě mám ale nejasnost.
V první odpovědi jsi napsal "z DVD optikou do AV recievru", (tzn. přenos audio signálu). Pak jsi napsal "audio z DVD přehrávače do TV stereo propoj Audio Out-bílá a červená". Proč mám z DVD audio signál propojit jak do recievru tak do TV?
PetrM123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 11. 2020 19:00

Z DVD po optice dostaneš prostorový zvuk.
Druhý cinch propoj je k tomu,aby jsi pro sledování DVD bez potřeby poslouchat prostorový zvuk,nemusel zapínat AV reciever....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PetrM123 29. 11. 2020 19:18

OK, díky za pomoc.
PetrM123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 29. 11. 2020 19:20

Nemáš zač ;-)
jito
HD SATan