Cambridge Audio CXA60,61,80,81

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vincentino 20. 12. 2020 21:43

Zdravím,

přemýšlím nad koupí jednoho z těchto zesilovačů a nebo ještě popřípadě Yamahy A-S701/801. 60ka a 80ka jsou starší řada. 61/81 pak novější. Stará a méně výkonná 60ka pak jako jediná nemá asynchronní USB dac a tudíž bych musel používat optiku na propojení s pc. Cenově začínají na 15 pro starou 60ku a končí někde kolem 30 za 81ku. Zajímalo by mě, zda někdo z vás měl možnost nějakého srovnání? Zda se vyplatí si připlatit za novější generaci, zvlášť když budu používat i DAC a zda má smysl 80W na kanál pro poslech v malé místnosti 5x5 metrů?
vincentino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 12. 2020 15:55

Něco z toho jsem slyšel a sám hraju přes CA Azur 851A, takže charakter zvuku CA je velmi obdobný. Ještě napiš jaké repro tím budeš "krmit", co posloucháš a jaký charakter zvuku očekáváš, preferuješ... Obecně se výkonová rezerva vždy hodí i na těch 25m2. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincentino 21. 12. 2020 19:18

inu nakonec kupuju CXA81 a bazarovou Yamahu A-S801. Vyzkouším a jednoho se pak zbavím. Repro říct nedokážu. Je to domácí výroba a parametry osazených repráků u sebe teď nemám. Co se preferencí týká, tak preferuju zábavnost nad neutralitou a nemám rád ostré nebo dominantní výšky. A poslouchám od všeho něco. Od Chopina, přes Audioslave po Depeche Mode. Mimochodem měl jste někdo možnost slyšet receiver Harman Kardon AVR 5000/7000? Zajímalo by mě totiž, jaký skok se dá očekávat. Snad to nebude skok dolů:) Jednou jsem to srovnával se stereo zesilovačem Onkyo 2x60W za cca 15 tisíc a nějakým starým levným receiverem od Yamahy a oba hrály hrozně oproti Harmanovi. Ale tak předpokládám, že moderní stereo zesík střední třídy musí přehrát 20 let starý, byť sebelepší av receiver.
vincentino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 21. 12. 2020 20:17

Ak ti to nejak pomôže, mám doma už myslím 4 roky CXA80 a som s ním spokojný. Hral som na ňom 3 rôzne repro (PMC twenty.21, Wharfedale EVO 4.3 a vintage JBL Monitor A) a so všetkými si rozumel.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 12. 2020 08:53

Vincentino píše:
„.....preferuju zábavnost nad neutralitou a nemám rád ostré nebo dominantní výšky.”

To tu Yamahu ani nekupuj, tvoje preference splňuje CA oproti té 801-čce na 100%. Zbytečná případná ztráta při prodeji, byť třeba malá.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka S 22. 3. 2021 19:33

Po 24 letech mi odešel starý Marantz PM-78 a koukám po náhradě. Mohu mít nový Cambridge Audio CXA81 + Cambridge Audio CXN (v2) Series 2 za hodně dobrou cenu, měl jsem možnost si to i poslechnout ve studiu, nemám výhrad, pro mé domácí přehrávání CD, Tidal či filmů z Netflixu anebo hudebních videí z NASu mně to přijde akorát. Jsem ale už trošku starší škola a kapánek mě udivila absence korekcí. Ano, chápu, že korekcema se dohání špatné bedny, zdroj nebo místnost, takže jen hloupý dotaz - dá se bez toho žít? Vím, že ty lepší zesilovače korekce nemají, ale jak v praxi? Třeba večer, při tišší hudbě, jsem si přidával na basech, nebudu zklamaný? Nebudu mít problém při tišším poslechu - třeba TV? Dík za případné reakce.
Naposledy upravil Jirka S dne 23. 3. 2021 09:18, celkově upraveno 5
Jirka S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 22. 3. 2021 22:17

tak to je supr cena, to je soukromá? to bych se možná nechal zlákat, ale ty korekce bych taky postrádal (vím to z nedávné zkušenosti)

Máš sice pravdu, že korekcema se vždy něco dohání, ale ne vždy je vše v řetězci Player-zesík-bedny-akustika-nahrávka v pořádku. je fakt, že vše se dá vyměnit nebo upravit, ale blbě nahrané CD nepředěláš

koukni na https://www.studiospalicek.cz/zesilovace/denon-pma-1600ne hraje moc hezky a jako jeden z mála má i korekce. k tomu https://www.studiospalicek.cz/prehravace/denon-dnp-800ne-novinka, který také nehraje špatně a máš to za podobné peníze.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juraj08 23. 3. 2021 06:39

Jirka S, práveže aj tie najdrahšie zosilňovače za 260000Kč a vyššie, korekcie majú, treba len hľadať a nájdeš to aj v "normálnej" cene....tiež som zo staršej školy O:-)
(edit) ak už CA, tak je ešte zohnatelný aj Azur 851A a s korekciami
Naposledy upravil juraj08 dne 23. 3. 2021 09:16, celkově upraveno 1
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod rentier 68 23. 3. 2021 09:02

Ahoj, Cambridge cxa-81 a streamer cxn v2 vlastním, tak se podělím o své zkušenosti a proč jsem zvolil tuto možnost:
1.Kompaktní rozměry (váha a hloubka kvůli stolku)
2. optické a koax. vstupy +USB (zapojena televize a BD OPPO)
3.sluchátkový výstup (poslouchám často přes sluchátka)
4.lunární šeď mu sluší (aspoň pro mé a manželčině oči)
5.vestavěný bluetooth aptx-hd (opravdu skvělý- kvalita CD)
Nevýhody: nemá gramofonový vstup,ale ten nepotřebuji.
Korekce nepotřebuji, vždy jsem poslouchal na pure direct a bez equalizérů
Hraje dobře, pokud dostane kvalitně udělanou nahrávku.
Stejnou službu udělá i cxa-61,má jen menší výkon,ale údajně má ještě zábavnější zvuk.
Hraji na psb image t6.
Ale možností je opravdu spoustu.
Carat, Advance Acoustic. Rotel, Denon, Marantz, Rega, Creek ,Musical Fidelity, Hegel, Vincent
Těch 60w u cxa-61 bude stačit.
Ale ,pokud vyžaduješ korekce, je třeba se poohlédnout jinde.
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka S 23. 3. 2021 09:15

Díky za reakci. Ne že bych korekce nutně chtěl, jde mi o ten tichý (typicky třeba TV) poslech.
Já vím, teď řeším blbosti a jak to bude doma, už si na to nejspíš nevzpomenu.
Naposledy upravil Jirka S dne 23. 3. 2021 09:38, celkově upraveno 2
Jirka S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 23. 3. 2021 09:35

na korekce si vzpomeneš vždy, když budeš mít dojem, že té nahrávce něco chybi.
koupil jsem bez a budu asi prodávat...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 23. 3. 2021 10:53

Ono záleží i na bednách, ale takové CD (aad) Z 80-90LET je mazec, nic moc (a to mám basové bedny), u remasteru je to o něco lepší, ale dnešní CD (ddd) v pohodě. U telky v pohodě. Starší nahrávky poslouchám na onkyu se zapnutou funkcí phase matching bass.
Ale hudby je dnes dost, takže je co poslouchat.
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka S 23. 3. 2021 11:05

Vidím to tak, že poprosím o zapůjčení a doma vyzkouším takříkajíc na vlastní ucho.
Jirka S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rentier 68 23. 3. 2021 11:44

Jo,jo nejlepší je vzít si své oblíbené nahrávky a jít si to poslechnout.
Prostě ty stará alba znějí líp na zesácích a hrombednách z té doby. (Dual apod.)
Korekce to sice trochu zachrání ,ale na úkor detailů. A ta dynamika, živost a muzikálnost tam bude stále chybět. (mě aspoň u raného metalu jo)
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 23. 3. 2021 17:51

Ja som sa čudoval o čom píšete. Môj CXA80 korekcie má a tak som očakával že 81 bude mať to isté. No a skutočne nemá. Každopádne, nikdy som ich nepoužil a ako som tu už spomenul, hral som s ním viacero repro. No ak je to pre teba dôležitá súčasť výbavy, potom ich absencia skutočne môže byť problém a preto možno bude lepšie hľadať inde. Aby si nebol po čase sklamaný že tomu niečo chýba.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků