STB - AVR - TV: No video signal

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaplan007 7. 2. 2021 17:03

Ahoj,

mám set top box od Vodafonu zapojený do AVR Marantz NR1711 a ten k TV Hisense U7QF arc hdmi CEC. Občas se mi stane, že po zapnutí stb zobrazuje TV "no video signal". Zvuk jde, takže data ze stb do avr proudí. Ale dále jakoby AVR již neposlal video signal do TV. Většinou pomůže vypnout zapnout avr a pak to jede. Jiný vstup do avr se chová stejně. Má někdo podobnou zkušenost? (Kabely hdmi 2.0 a ty jsou ok, výměna kabelů samozřejmě proběhla - bez výsledku.)
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 2. 2021 17:34

A proč ne STB -hdmi- TV - ARC hdmi/optika/digital - AVR ?

Naco videokanál do AVR?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 7. 2. 2021 18:49

Tomu jsem se chtěl vyhnout. Jelikož bych musel přepínat vstup na tv. Takhle přepnu jen na avr.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 2. 2021 19:00

Kde co přepínat? Zvuk? Se jednou přepne v TV nastavení výstupu zvuku na externí (do AVR) a už to tak zůstane. Vstup videa? Pokud je zapnut STB tak u vetsiny televizí se rovnou zapne i TV a signal z STB je na obrazovce.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaplan007 7. 2. 2021 19:14

Nevím jestli se mi TV automaticky přepne na stb pokud je stále aktivní signál z avr a pochybuji že se přepne zpět po vypnutí stb. Někomu to možná přijde jako prkotina, ale já ovladač na tv prakticky nepoužívám. Jen on off.

Nicméně tím se pořád řeší následek, nikoliv příčina. Původní otázka stále zůstává.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 2. 2021 19:26

A jaký signál bude AVR pouštět do TV? Není to obráceně, AVR přehrává signál z TV? Nebo ty používáš repro od TV k přehrání z AVR?
Prioritní je signál z STB který jde do TV a poté do AVR ,nebo pokud jsou přípojky tak i zároveň z STB do AVR.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PikabarBar 9. 2. 2021 10:54

Zdravím,
mám obdobný problém. Vlastním AV reciver Yamaha HTR-4071 ke kterému mám připojen nový Set-top box od Vodafone TV, ke kterému jsem musel přejít od jejich sloučení s UPC. Výstupní signál mi jde do projektoru.
Při tomhle zapojení (STB - AVR - projektor) mi z reciveru vyskočí chybová hláška " This conect is not compatible with your tv. Please connect HDMI OUT to the HDMI input jack that supports HDCP 2.2 of the TV." a není vidět žádný obraz, ale zvuk s reciveru jede.
V případě, že zapojím STB přímo do projektoru , tak s obrazem není problém a televizní vysílání normálně funguje.
HDMI kabely které používám nejsou nijak extra kvalitní, ale HDCP 2.2 by měli podporovat https://www.alza.cz/alzapower-premium-h ... dq=5514503
Předtím než se pustím do nějakého finančně náročnějšího pokusu, o kterém nemám ani jistotu že bude fungovat, poradí mi prosím někdo v čem by mohl být problém a na co bych se měl zaměřit?
PikabarBar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaplan007 9. 2. 2021 10:58

Já jsem na AVR nastavil na všechny kanály fixně HDCP 1.4. 2 dny to zatím jede bez problémů.
Kaplan007
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2021 11:06

Jako v prvním případě( ikdyz tak je výjimka, že obsahuhe nekokik hdmi a jsou i nastavena na 8K video- ale muai se zapnutim iniciovat)
Normální receiver není nastaven na prenosy videí, jsou to hlavně zvukové aparatury. Sice také máte možnost používat 4K video nastává problém se spárováním VF STB-projektor-AV, každý jiny výrobce, různé standarty,to nemusí vyjít. Ideálně aby měl každý svůj kabel, ve vašem případě hdmi rozdvojku z STB ,do každého zařízení zvlášť.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PikabarBar 9. 2. 2021 13:00

Děkuji za rady, zkusím se s tím nějak popasovat. Ještě doplním, že předchozí STB od upc fungoval v tomhle spojení bez problémů a ani žádné další jiné zařízení nevykazovalo problémy(notebooky).
PikabarBar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 10. 2. 2021 10:02

Možná předchozí UPC byl na bázi opensource zatímco VF ve 4K nevysílat ani neplánuje a budou tam nějaká omezení.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PikabarBar 11. 2. 2021 17:05

Tak vše vyřešil konvertor z hdcp 2.2 do hdcp 1.4 který jsem umístil za výstup z reciveru. Teď už to jede bez problémů.
PikabarBar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MickLittlemark 27. 3. 2021 14:31

Mám podobný problém jako dva výše zmínění kolegové, používám Denon AVRX3300w kompatibilní s hdcp 2.2, při propojení STB a AVR přes HDMI obraz nejde ( hláška - televize nepodporuje hdcp 2.2) navíc mi to dokonce odpojí optický vstup televize. Musím tedy HDMI kabel z AVR odpojit a zapojit přímo do televize (Pro Poldu - STB-AVR-TV zapojení je, pokud funguje, lepší z mnoha důvodu: formáty 3D zvuku, menu receiveru na obrazovce, důležité pro použití ekvalizéru, parametry 3D zvuku, kontrolu formátu Dolby, DTS a pod.) Nový Vodafone STB vysílá podle inzerce HDCP2.2, zařízení ale ukazuje 1.4, tak mi vaše řešení s převodem formátu přijde zvláštní. S původními STB od UPC mi vše fungovalo, napadá někoho příčina mého problému? Díky.

-- 27. 3. 2021 15:59 --

Doplňuji, při zapojení přes HDMI nejde obraz ani zvuk a spdif signál je odpojen
MickLittlemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2021 15:45

Ano ,pokud funguje! Tady je nutné se smířit s tím, že většina stb je tak očesaná ,že funguje pořádně akorát s TV.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MickLittlemark 27. 3. 2021 16:04

A Vodafone tvrdí, že funkce zůstávají stejné a k tomu je spousta vymožeností navíc
MickLittlemark
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků