DTS HD / TRUEHD

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kollo 8. 2. 2021 21:18

Zdravím všetkých,

chcem sa poradiť ohľadom spojazdnenia 7.1 zostavy. Mám AV receiver Cambridge CXR200. K nemu som kúpil Philips 65OLED804, no a tu nastal problém. Bohužial mi z TV neprejdu 7.1 zvukové stopy (Dolby TrueHD, DTS HD...) do AV, pretože TV nemá EARC. Dodatočné zariadenie, napr. Nvidia shield mi je tiež na nič, pretože cez neho zas nepôjde HDR, ktor7 tento AV nepodporuje. Navyše som schválne kupoval adnroid TV, aby mi bežalo KODI priamo z TV a nemal dodatočné zariadenie. Moja otázka znie, ak kúpim napr. SONY AG9, ktorý má výstup EARC, tak mi prepustí tieto stopy do AV? Má s tým niekto skúsenosti? Prípadne aké su rady na spojazdnenie?

Ďakujem :)
Naposledy upravil kollo dne 8. 2. 2021 23:01, celkově upraveno 1
kollo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 8. 2. 2021 22:49

Podle specifikací ani tvůj receiver nepodporuje eARC.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kollo 8. 2. 2021 23:02

Takže som v ***** :D. Ešte ma napadá, či je možné napr. z Nvidie shield pustiť obraz do TV, aby ostala podpora HDR a zvuk iba do AV?
kollo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 9. 2. 2021 08:34

nVidia shield má jenom jeden HDMI výstup, takže by se musel použít jedině nějaký HDMI splitter, který bude mít podporu HDR a HD zvukových formátů.
A ze zamýšlených 2 přístrojů jsou rázem 4 ;-)

Třeba tady uvádějí, že umí.
https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-2- ... .htm#popis
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod one.man 9. 2. 2021 09:08

Pokud máš v TV nainstalovaný KODI, podívej se na nastavení zvuku, jestli nenabízí možnost převodu 7.1 DTS na 7.1 PCM. Do AV receiveru, by tak šel zvuk v PCM formátu a bylo by po problému.
one.man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 2. 2021 12:11

proste kup novy AVR a mas klid :D
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marts 9. 2. 2021 15:01

one.man píše:... Do AV receiveru, by tak šel zvuk v PCM formátu ...

Přes ARC maximálně 2.0 a ne 7.1
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kollo 9. 2. 2021 15:17

Ono sa to ľahko hovorí ale chcem aj zosík s kvalitným zvukovým prevedenímm... :)

-- 9. 2. 2021 15:20 --

ilja2001 píše:nVidia shield má jenom jeden HDMI výstup, takže by se musel použít jedině nějaký HDMI splitter, který bude mít podporu HDR a HD zvukových formátů.
A ze zamýšlených 2 přístrojů jsou rázem 4 ;-)

Třeba tady uvádějí, že umí.
https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-2- ... .htm#popis


A bude to aj prakticky fungovať ? Ako to zapojím? HDMI z TV aj z prehrávača do AV HDMI in?

-- 9. 2. 2021 15:22 --

marts píše:
one.man píše:... Do AV receiveru, by tak šel zvuk v PCM formátu ...

Přes ARC maximálně 2.0 a ne 7.1


Cez arc mi to ide 5.1.

7.1 stopy mi zosilovač prekonvertuje vždy do Dolby digital 5.1 + doratava tie 2 zvyšné reproduktory ale je to oničom ako original stopa...
kollo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 9. 2. 2021 15:48

To 2.0 bylo myšleno v navrhovaném PCM formátu. DD a DTS samozřejmě v 5.1
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 9. 2. 2021 20:09

kollo píše:
ilja2001 píše:nVidia shield má jenom jeden HDMI výstup, takže by se musel použít jedině nějaký HDMI splitter, který bude mít podporu HDR a HD zvukových formátů.
A ze zamýšlených 2 přístrojů jsou rázem 4 ;-)

Třeba tady uvádějí, že umí.
https://www.alza.cz/premiumcord-hdmi-2- ... .htm#popis


A bude to aj prakticky fungovať ? Ako to zapojím? HDMI z TV aj z prehrávača do AV HDMI in?


Nebudu tvrdit, že to bude 100% fungovat. Nějaká nekompabilita vždycky hrozí. Existuje více typů těch splitterů, ale ne u všech píšou podporu HDR. Tento jsem dal jenom jako příklad, asi by to chtělo podrobněji prozkoumat, který by byl nejvhodnější i třeba s ohledem na zkušenosti. Nebo to risknout a případně řešit v rámci 14 denního vrácení.
Minimálně bych se při zapojení vyvaroval příliš dlouhých HDMI kabelů.
Ale myslím si, že se stávající TV a AVR jiná možnost než splitter a nVidia Shield (či jiný přehrávač) není.

Co se týče zapojení, tak HDMI výstup z nVidia Shieldu zapojit do vstupu toho splitteru (pouze 1 HDMI je vstup). A 2 výstupy splitteru zapojit do vstupů TV a AVR.
Akorát v tomto zapojení nebude nejspíše fungovat HDMI-CEC, to asi přes ten splitter neprojde, navíc TV s AVR nebudou přes splitter přímo propojeny. Ovládat bude potřeba každé zařízení samostatně.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek 2 19. 2. 2021 06:22

Řešil jsem něco podobného,nakonec jsem koupil nvidiu a spliter (hdmi-cec přes něj neprojde,má 2 výstupy,na jednom 4k HDR bez problémů a na druhém jen audio,formáty HD audio zvládá bez problémů)z Číny.Nvidia umí ovládat hlasitost AVR (i jiné zařízení) přes svůj ovladač pomocí IF.
Marek 2
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 2. 2021 13:17

Kodi na Android TV neumí DTS 5.1. Vždy ti z toho poleze jen stereo. Myslím, že to samé platí i pro čínský krabičky. Snad jediný Shield zvládá přes Android DTS 5.1 .
U čínských krabiček lze DTS 5.1 vyřešit instalací Coreeelec.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 19. 2. 2021 15:09

u čínských krabiček šlape DTS 5.1 v pohodě i bez CE
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 19. 2. 2021 18:43

jardadts píše:Kodi na Android TV neumí DTS 5.1. Vždy ti z toho poleze jen stereo. Myslím, že to samé platí i pro čínský krabičky. Snad jediný Shield zvládá přes Android DTS 5.1 .
U čínských krabiček lze DTS 5.1 vyřešit instalací Coreeelec.


Asi jenom tobě to nejde :-D
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 2. 2021 22:18

leroj a ladik:
když vám to funguje tak byste mohli napsat mám model XXX ,na něm Kodi XXX a funguje DTS /DTS HD /Dolby Atmos .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků